Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 10.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Запек. 3 годишно детенови  
Автор Debora ()
Публикувано14.10.04 19:45



Дъщеря ми е на 2г и 9 месеца и се сдоби със запек.
Не знам каква е причината за първият (преди около месец,), но последвалият мисля че съм наясно. Боли я, и я е страх да ака и се стиска по около 5 дни, а като го направи се сещате, да не го описвам образно.
Не ми дава да й "разгледам" дупето, за да видя дали не се е разранило покрай твърдото аки, та нямам представа.
Свещички, сироп за размекване на акото (предписани от лекар), олио съм давала - не действат! Овесени ядки не ще да яде, отварата от тях я усеща макар и в минимални количества в сок и не я ще. Сок от сушени сливи не ще да близне, правила съм й пюре от тях насила по 2-3 лъжички. Изобщо опитах и с традиционна и с народна медицина, но проблемът не се решава.
Всъщност подействаха и трите, но САМО за първите им давания, след това нищо.
Апетита й също го няма никакъв, може би разбира че храната прави акото :-)
Не е стресирана, т.е няма нищо ново около нея, освен ако не подозира, че й стягаме градина, не е болна, държи се както обикновено - т.е не може да се спре на едно място.
Не ходи на гърне, а и не я карам да ходи. Движи се достатъчно, храни се с нещата, които е яла и преди, когато не е имала такъв проблем. Като изключа две или три инцидентни запичания с установена от мен причина (температура) и един опит за ходене на гърне, винаги си е била редовна - кога по веднъж, кога по два пъти на ден, дори се е случвало да не го прави всеки ден, но акото си е било с нормална консистенция.
Опитах да й давам плодове, но тя категорично отказва! Зеленчуци в сурово състояние пък хептем!

Нямаше да пиша тук, но нощес сънувах, че отивам на хомеопат и го питам дали има лекарство, което ще й подейства и ми дадоха, та реших че май ще е добра идея да потърся съвет и тук.
Традиционната медицина в момента не ми върши работа, а освен хомеопатията май нямам избор.

Ще съм благодарна на всеки съвет!
Не ми трябват координати на лекари, защото не живеем в БГ, а много се съмнявам, че тук има някой с познат хомеопат в Ню Йорк.



Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: Debora]  
Авторпpocтo тaka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 00:31



Искам да те питам - ако ти потрябва например специфична счетоводна помощ и не разбираш нищо от това мислиш ли, че ще успееш да се оправиш само ако питаш в някой форум и някой ти каже нещо?! Можеш ли да се оперираш по интернет?! Сигурно и в Ню Йорк има лекари, които практикуват хомеопатия или пък в околностите. Потърсете и посетете специалист, честно казано не мога да разбера хора като вас дето все си намират извинения и очакват без много усилия да им се решат проблемите



Тема Re: Запек. 3 годишно дете [re: пpocтo тaka]  
Автор Debora ()
Публикувано15.10.04 05:17



Не очаквам да получа "рецепта" и да хукна да я изпробвам на детето си! Имам достатъчно здрав разум!
Очаквах да прочета мнението на хомеопати за подобен проблем, както и на такива, които са се сблъскали с него и чрез помощта на хомеопатията са го преодолели или не са.
Трябват ми мнения на такива хора, за да взема решение дали наистина мога да се доверя на хомеопатията, или да търся още мнения на лекари. За сега имаме мненията само на двама педиатри, които почти се припокриват, но все още предписаното от тях не е повлияло положително.!

Благодаря, че ми помогна без много усилия да "разреша" проблемите си,
надявам се винаги да си толкова изчерпателно полезен!



Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: Debora]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.10.04 21:11



Mnogo se izvinjavam za latinitsata.

Debora, probvahte li da davate susam? No ne halva, a na sementsa. Deistva mnogo dobre na peristaltikata.
Su6to i po 1 lujitsa med s topla voda na zakuska.

Ina4e ima dosta homeopati4ni lekarstva, no 6te trjabva da nameri6 svesten homeopat, za da predpi6e to4noto.
Uspeh!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: Debora]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.10.04 05:45



Мислих по случая ви, но наистина по интернет не виждам как мога да кажа нещо.Освен да кажа-идете при добър класически хомеопат, друго не мога.За съжаление не познавам хомеопати в Нщ Йорк, но все трябва да има някакви местни здравни форуми или асоциации на хомеопати където може да се обърнете за информация.

Успех

Mens agitat molem

Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: Fire walker]  
Автор Debora ()
Публикувано16.10.04 07:16



Това хомеопатията е велика работа!
Един постинг пуснах само с въпрос, и още преди да съм получила отговор, то взе, че стана работата. Сериозно, не се майтапя!
Та мисля да продължа с това "лечение" докато работи, пък като спре ще я мисля!
Ще си питам само в тая тема, няма да пускам нови!



Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: honey13]  
Автор Debora ()
Публикувано16.10.04 07:18



Това с мед ще го опитам следващият път, иначе за сусама четох, че е много добър и купих, но не само семенцата, а полепени върху някакъв сладкиш, който тя отказа да близне, но ще потърся и семената, може би ше ги хераса да ги хрупка.
Благодаря ти!



Тема Re: Запек. 3 годишно детенови [re: Debora]  
Автор Grami ()
Публикувано18.10.04 17:23



Дебора, опитай с червено цвекло, много добре действа. Аз съм го изживяла това с моята девойка, та се наложи даже на 3г и 4м да слагаме наново памперса.
Стискам палци




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.