Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Много готин сайт на български!нови  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.09.04 20:17



Току що е пуснат сайтът на Българско Хомеопатично Общество.Много готин дизаин има, а и като съдържание е много добър ми се струва.Ще му добавят още неща, така че го следете.

Много ми е радостно, като стават такива неща.



Mens agitat molem

Тема Re: Много готин сайт на български! [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.10.04 17:56



Ето това каза всичко:

В отговор на:


“§52 Съществуват само два главни метода на лечение: първият, основан само на внимателно наблюдение на природата, щателно експериментиран в чистия опит е хомеопатичният(никога по-рано не прилаган осъзнато), а вторият, който не използва всичко това - хетеропатичният, или алопатичният. Всеки един от тях изключва другия метод, и само този, който не познава нито единия, нито другия, може да се заблуждава, че те могат някога да се сближат и дори обединят, или че може, следвайки желанието на болния, да ги използва в смесен вид, с последователно редуване, извършвайки по този начин най-тежкото престъпление против Божествената хомеопатия.”
"Органон на лечебното изкуство (VI)"
Самуел Ханеман



Явно човека е бил умен, много умен.
Формулирал е нещо дето аз толкова време не можах да формулирам.
А също ми харесва и термина Божествената хомеопатия
В един параграф обяснява перфектно всичко, което бих могъл да кажа някога в този живот срещу хомеопатията.

ПП
Сайта ми прави впечатление с едно ценено от мен качество. Май е един от малкото сайтове които вместо да акцентират колко лоша или колко неправилна или колко дефектна е алопатичната /традиционната/ медицина а набляга на това какво е хомеопатията.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Много готин сайт на български!нови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.10.04 01:53



Съзнавам как ти звучи...Само,че като изпускаш базата и бекграунда и интерпретираш погрешно нещата.

Ханеман е живял преди 200 години.Тогава Бог е бил намесван навсякъде.Ако вземеш да четеш стандартен медицински текст от това време съм напълно убедена,че ще имаш сходна рекация...първо постулатите в медицината тогава са били абсурдни и второ твоят прятел Бог, ще има голям дял в изложението

И спомни си, че Кирил и Методии са получили азбуката от Бога в диктовка....Това не я прави по-малко ценна нали?Не забравяй че времето се мени...И нещата с него.

А този постулат от 52 параграф се е отнасял за тогава, не за сега.Сега хомеопатиятя се комбинира с алопатична медицина, когато е нужно.Просто тогава алопатичната медицина е била кръвпоускане, енема, пиявици и живак на лъжици....Разбира се,че няма да се комбинира с хомеопатия!То и със съвременна алопатия не се комбинира....

Така,че ...споко.....не визмай нещата навътре, прибързано.

Mens agitat molem

Тема Re: Много готин сайт на български!нови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.10.04 16:15



В отговор на:


А този постулат от 52 параграф се е отнасял за тогава, не за сега.Сега хомеопатиятя се комбинира с алопатична медицина, когато е нужно.Просто тогава алопатичната медицина е била кръвпоускане, енема, пиявици и живак на лъжици....Разбира се,че няма да се комбинира с хомеопатия!То и със съвременна алопатия не се комбинира....



Тогава медицината е била алопатия, преди 200 години.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Много готин сайт на български!нови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.10.04 16:26



Аман от тези спорове около думата "алопатия".

Факт е,че официалната медицина се стреми да премахне конкретни симптоми чрез неща действащи срещу тях-киселини с антиацид, болка с обезболяващо, алергия с антихистамин...Просто това е пътят на мислене и действие.И това не е лошо.Просто е един начин на действие.И не че няма изключения-например десенсибилизациятя за алергии, сигурно и други примери можеш да дадеш за използването на подобно за лечение на страдание...Но като цяло тенденцията е такава-лечение с противоположното.И за това , за да бъдат разграничени двата метода е създадено това име-"алопатия", което не е обидно, поне не повече от "хомеопатия" доколкото и двете са просто генерично име, показващо принципа на конкретната лечебна система.

Ако ти е трудно да приемеш думичката, кажи коя ти харесва повече и ще гледам да я употребявам нея като си говоря с теб.В научните статии напоследък виждам да използват "биомедицина", "ортодоксална" медицина...Ние използваме "официална" медицина....Това как е?

Mens agitat molem

Тема М дам там е работатанови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.04 18:58



че това което казваш е доста опростено.
Дори с киселините. Има много регулаторни механизми човешкото тяло. В някои случаи се включват патологични положителни обратни връзки. За киселините - повече киселини - по голямо дразнене на стомашната лигавица - повече киселини (и това е голямо опростяване). Даваш антиацид - (алопатично на пръв поглед средство). Ама той разкъсва положителната обратна връзка, и дава възможност на организма да нормализира функциите си. Тоест от една страна наистина даваме средство за противодействие на дадено проявление на болестно състояние, но това средство освен това действа и патогенетично - демек срещу една от причините за заболяването.

Фактически някои лекари (далеч не всички разбира се) се дразнят от подобно опростяване. Другия момент - до колко е удачно, някой който не познава дадена материя да дава квалификации и определения?

В общи линии, като дойда в този клуб, по условие би трябвало да не се дразня (обиждам) от термини които са общоприети в хомеопатичните среди. Така че тук се използват такива термини и квалификации каквито са общоприети във вашите среди. А аз се напасвам към тях, и само от време на време малко се заяждам.

В клуб медицина е малко по сложно. Когато в Медицински Университет, София например се употреби думата медицина - за всички този термин означава едно и също - няма нужда от епитети.
Ако ползваш биомедицина - ми обратното на биомедицината е танатомедицина* - ама и тя е част от медицината - по скоро съдебната медицина.
Ортодоксалната медицина - мирише ми на църкви - добре де знам че думата ортодоксална не се ползва само в религията.
Смятам че най-малко дразнещо е думата официална.

Има ли нужда от "разграничаване"? И кога? Демек - колкото по рядко се търси разграничаването толкова по добре - поне според мен.

Вярно има лекари всякакви. Има лекари които са съгласни със спорната терминология (типичен пример - http://homeopathia.hit.bg/). Има и лекари, които не са съгласни с нея - типичен пример - в сигнатурата.

Та мисълта ми е че когато се влиза в контакт с лекари, които може да са от втория вид, може би е добре да се ползва тяхната терминология. Така де ако целта е дискусия е едно, ако целта е скандалче :))))
________
* Извинявам се ако се повтарям, ама един от постовете които се опитах да пусна преди време не успях да го пусна а след това изтрезнях и реших че може би няма смисъл да го пускам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: М дам там е работатанови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.10.04 20:51



Ама аз не твърдя, че алопатичният подход не лекува.Понякога лекува, понякога подтиска симптома...Също както и с хомеопатичният подход.С хомеопатия също много успешно можеш да подтиснеш, мвесто да излекуваш.

В някой медицински системи като Аюрведа/класическата индйска медицина/, например се използват и двата подхода-и алопатичен и хомеопатичен.Разбира се понеже Аюрведа е най-древната лечебна система на земята-повече от 3 хиляди години, по-стара е и от Китайската, тези подходи не се наричат алопатичен и хомеопатичен.Те говорят за качества на веществата от рода на огън, вода, земя и т.н....И знаят, че понякога огън се гаси с добавяне на още огън /което ние наричаме хомеопатичен подход/ ,а понякога се гаси с добавяне на вода /което наричаме алопатичен/.В този смисъл тази система е по-съвършена и от алопатията и от хомеопатията.

Просто човешкото знание е огромно, далеч по-огромно отколкото сме свикнали да мислим, особено пък ако сме задълбали в "науката".Или по-точно това,което сме свикнали да възприемаме като наука....


ОК-приемаме терминът "официална медицина".

Mens agitat molem

Тема Ейй толкова скандалинови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.10.04 18:38



толкова нещо - чак сега схванах поне част от твоята гледна точка - по добре късно от колкото никога :).
Да в този аспект съм съгласен. В смисъл лечение чрез подтискане поне на един от симптомите (за хиперацидитета де).
Но по някога официалната медицина използва и лечение с подобно - ваксините :))))
Така де на охапан от бясно куче се дава подобно - модифицирани причинители на беса.
А на времето някои неща (свързани с висока температура) са се лекували с допълнително покачване на температурата (само дето не помня вече кои бяха).
А умерен хиперацицитет се влияе добре от лимонов сок (е на мен ми е влиял добре).
Та - свят голям...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ейй толкова скандалинови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано06.10.04 21:18



Дай да обърнеме нещо...бял камък, казва народа,че се обръща като стане чудо!Ние с тебе да се разбереме на тема хомеопатия и медицина...просто...нямам думи от възторг!

Mens agitat molem


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.