Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 01.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за бял и черен списък на хомеопатитенови  
АвторПpипpянa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 10:53



Гледах, че темата за Черния списък е отваряна повече от 4300 пъти. Очевидно, хората се интересуват от това кой не става. Само че, вече започнатата тема е станала дискусия за друго нещо, а не списък. Какво ще кажетеда се направят две нови теми - черен и бял списък /не знам дали е разрешено да се прави реклама на хомеопати, но истината е, че ние идваме тук, защото нямаме информация. В Асоциацията на боледуващи от болестта на моето дете ме гледаха като изкопаемо като ги питах за коориданати на деца, лекувани с хомеопатия.../ При мен например и в семейството ми не одобряват насочването ми към хомеопатията. В Интернет няма информация за българи-хомеопати- или тя е толкова оскъдна, че...Освен това сайта си е сайт, аз съм застрахователен брокер и също имам сайт, но това дали ще ви накара да дойдете просто така при мен, за да си поверите грижата за живота, колата или жилището, без препоръки?....
Обмяната на мнения, опита в сферата на хомеопатията, която е нова за България, и където има толкова самозвани , малко попрочели и малко попосетили курсове, е много наложителна.
Ако решите да има такива теми обаче, е добре, всеки, който препоръчва, да описва своя проблем, и доколкото е възможно в сферата на анонимност, хомеопатите да не се препоръчват сами под формата на пациенттски препоръки.Не знам доколко е възможно...



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Пpипpянa]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 14:29



Идеята ти е много добра и хич не е нова. В този форум не веднъж са били приканвани хората да споделят не само от кого не са доволни, ами и от кого са доволни. За съжаление обаче хората предимно се оплакват. Може би когато се излекуваш от нещо лесно си мислиш, че няма нужда да го сподоеляш с другите, защото то е очевадно и всички го знаят вече.



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.08.04 14:34



Ако закова още две теми и ще станем като клуб Бейнса по едно време, дето цялата му първа страница беше от закование теми.

Права си,че така стана с черния списък и за това бях попитала искат ли го хоата там и всички казаха,че искат да я оставя както е темата, въпреки че темата се отклони.Мисля че и нова тема да пусна, пак същото ще стане.Защото ако някой каже нещо, винаги възниква дискусия..и така...А в момента за Бял списък служи темата Коорднинати на Хомеопати горе в заключената тема.Ако някой има да казва добри неща за някой го казва.

Mens agitat molem

Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Пpипpянa]  
АвторMonika (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 17:03



Da, no taka tursish, tursish mnenia koi e sheren - a ima samo lishni pozitzii, ne i preporuki.



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Monika]  
Автор Elaps (непознат )
Публикувано27.08.04 22:02



Ами звънни в Хомеопатичното общество (нелекари предимно), звънни в Едикта (само лекари) и там ще ти препоръчат хомеопат. Или ще ти дадат информация за хомеопат, който те интересува. Освен д-р Гълъбов, на който в авторите на този клуб са фенове, има и други добри хомеопати. Питай и ще узнаеш.



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Elaps]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 08:44



Ха-хаааа-ха. Това за Гълъбов е много вярно. :))))
И аз включително съм му голям фен.



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатите [re: Димo]  
АвторПpипpянa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 09:10



Не знам кои са авторите на клуба, влизала съм в сайта на Едикта, и съм лекувана при лекари от Хомеопатично общество- интересува ме опитът на други хора, това със "звънни" не знам къде си е несериозно. Имам негативен опит с лекар от Хомеопатично общество-иначе мила докторка, която не успя да се справи. По-лошо не каза - потърсете друг.... Може, вероятно да се случи на всеки професионално, въпросът е в това да си лоялен пред себе си и да си признаеш...
Това с липсата на споделен личен опит не е само мой проблем.
Ако вие си имате добри хомеопати пишете някъде, че клуба е само за добре позиционирани пациенти на д-р Гълъбов или който и да е друг.



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Пpипpянa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.08.04 16:28



Да се представя тогава, защото аз се явявам нещо като "автор" на клуба.

Завършила съм класическа хомеопатия в Лондонският Колеж по Класическа Хомеопатия, в курсовете организирани у нас съвместно с Хомеопатично Общество.

Иначе съм завършила Клинична и Консултативна Психология в Софисйкия Университет.


Тук имаше серия скандални ситуации с една от хомеопатките от обществото, която беше подходила безумно безотговорно и беше докарала няколко пациенти до сериозни влошавания и до спешно отделение като и беше спряла поддържаша хормонална терапия за щитовидната желза.

За голяма жалост в момента няма читави хомеопати към,които да те ориентират ако с еобадиш в Хомеопатичното общество, въпреки,че много от хомеопатите за които се казва тук в мнения ,че са добри са завършили именно тези курсове, като д-р Ванков например или д-р Костова.

Така че си права-добре е да се обсъждта тези неща ,за да знаят хората какво става и кой е "опасен за вашето здраве"

Клубът в никакъв случай не замо за пациенти на Гълабов.Няколко пъти ства дума за това хората да казват от кого са доволни за да го включваме в списъка горе с коордниати на добри хомеопати.Просто стана така,че понеже аз лично познавам само него като лекар-хомепат,който е добър, препоръчвам него.Мога да препоръчам и други хомеопати, но те не са лекари и го правя само ако някой изрично ме пита и разбира,че става дума за хомеопат не-лекар.

Иначе- пак да кажа-нямам нищо общо с Гълабов, намирам се на различен континент и нямам никаква файда от това да насочвам пациенти към него.Правя го само когато смятам ,че това е най-доброто, което мога да направя за някой,който търси помощ тук.

Mens agitat molem

Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторПpипpянa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 17:17



Ами върнете се в темата - Вашата - за черния списък, и ако щете в някоя тема от 8-ма страница където питат за лекари, или в тази за книгата, свързана с деца... всичко опира до д-р Гълъбов, отворете тогава клуба с друго име, къде са препратките към обсъжданите лекари в подтемите, защо няма отделна регистрация за практикуващи и за пациенти-макар и формална или анонимна...
Търся препатили хора, искам да споделя опит, но получих споделени мнения в различен от Вашия клуб.
Толкова се зарадвах, че в пустотата за български практикуващи в Интернет има този клуб, чувствам се недообразована за начина, по който искам да лекувам детето си, но подходих лекомислено, очаквайки подкрепа и мнения на изстрадали лечението си хора...



Тема Re: за бял и черен списък на хомеопатитенови [re: Пpипpянa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.08.04 18:18



Колкото знание и информация имам ги споделям.Ако някой има повече-моля да сеподели.

В БГ от скоро приеха закон спред,който легално имат право да практикуват хомеопатия само лекари.Следователно аз няма да сложа тук информация за нелекари, защото 1-е незаконно, 2-мога да им навлека неприятности.Който се е поинтресувал е разбрал.

Не съм национална инфомационна агенция по въпросите на хомеопатията и хомеопатите и нямам нито възможността, нито задължението да знам всичко и да познавам всички хомеопати.Просто съм човек, интересуващ се от хомеопатия, който е сложен за модератор на този клуб, и се занимавам с това абсолютно безплатно.

Нямам времето да се занимавам с организиране на някакви препратки към теми.Аз не съм Майкрософт.Организирала съм и подредила клуба, колкото съм могла, отговарям на всички,които ме питат нещо, макар това изобщо да не влиза в задълженията на модераторите.Повече от това не мога да направя.Ако има недоволни, да се оправят по друг начин.

Освен това разбираш,че не мога насила да накарам някой да споделя, нито пък мога да тръгна по улиците да търся някой да сподели точно таква информация, каквато на теб ти трябва ако такъв не е влязъл в клуба.

Радвам се че си намерила каквото те интересува някъде другаде.Не се състезавам с някакви други форуми и само се радвам ако на някой някъде му е помогнато.

Разбирам, че изнервената ти реакция идва от това,че се притесняваш за детето си, но отчитай все пак,че никой не е виновен за проблемът, нито има задължение да помага на всяка цена.

Искрено ти желая успех в лечението на детето!

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.