Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо се появиха стари болежки?  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано27.08.04 09:50



След последното лекарство, което ми даде моята докторка, ми се появиха 2 болежки, които имах преди 4 години след боледуване от пневмония. Появиха се ревматична болка в китката на едната ръка и болка в дясната половина на гръдния кош. Появата на тези болежки брои ли се за един вид доказване, че лекарството не е подходящо за мен? Трябва ли веднага да се обадя на хомеопата или да изчакам до следващото планирано посещение?



Тема Re: Защо се появиха стари болежки?нови [re: Mariannna]  
АвторПpипpянa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 10:37



НЕ СЪМ ХОМЕОПАТ, пациент съм. Знам от пациенти, че това е един от признаците за точна предписание на нужното лекарство- започват една по една да се обаждат стари болки, често в обратен ред на получаването им - т. е. към в посока по-ранна възраст, нещо като признак за изчистването им от организма. Все пак, говорете с хомеопати, или поне онези, които пишат тук да си признават ролята, иначе нашите мнения са като на бабите "на приказка".
Дано да оздравявате!



Тема Re: Защо се появиха стари болежки?нови [re: Mariannna]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 14:34



Обаждане на хомеопата винаги е от полза, както за пациента, защото ще го излекуват по-бързо, така и за доктора, защото ще има повече симптоми, които описват състоянието на пациента.

Без да съм професионалист ще кажа, че според мен появяването на стари болежки е знак за подтиснати заболявания. Т.е. такива които са "лекувани" с алопатична медицина, но в същност не са излекувани, а само замаскирани. Щом започват отново да болят, значи организмът се бори с тях и най-вероятно ще се пребори. Според мен това е много добър знак.



Тема Re: Защо се появиха стари болежки?нови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.08.04 14:39



Това е много добър знак!Означава ,че лекарството ти действа много добре и е точно за теб.

А защо става така....представи си, че болестта е кривване от централния път на здравето в някаква странична пътечка.Ти вървиш по тази пътечка и губиш разни неща....В е един момент се спираш и под влиянието на хомеопатичното лечение тръгваш обратно към здравето.И по обратния път си намираш загубените преди 2 години неща.Докато накрая не излезеш пак на пътя на здравето.

Mens agitat molem

Тема Re: Защо се появиха стари болежки?нови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.08.04 14:43



Да, абсолютно си прав.Така в процеса на хомеопатично лечение често се случва да се прояват стари "лекувани" с антибиотици инфекции.Например хламидии.Тогава най-голямата грешка би била човек да си каже-"а хванах хламидии и ще спра временно хомеопатоияа, докато си изпия антибиотика да се излекувам".Това всъщност е ново натикване на стария проблем, който едва е успял да се покаже с помоща на хомеопатията за да бъде излекуван.Ако нещо беше реално излекувано то нямаше да се връща пак....

Mens agitat molem

Тема Благодаря на всички за инфото:-))нови [re: Mariannna]  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано27.08.04 16:07



Благодаря на всички, че ми обяснихте какво всъщност става Аз пък мислех точно обратното - че тези симптоми са именно признак, че лекарството не е подходящо. Всъщност каква е разликата между "лошите" симптоми, които доказват вредността на лекарството, и "добрите", които са сигнал, че организмът се пречиства? Може би ако се проявят стари симптоми е добре, а ако се появят чисто нови - зле?



Тема още за законите на излекуванетонови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.08.04 17:13



Появата на симптоми при лечението трябва да отговаря на Закона на Херинг, които гласи :"Болестта се влошава от долу-нагоре и от вън на вътре, и се подобрява от горе-надолу и от вътре-навън".

Тоест ако имаш обрив по гърдите, и като вземещ лекарство този обрив ти се качи на лицето-това е противоречи на закона на Херинг и значи влошаване на болестта.Ако обаче той се премести по ръцете ти , и слезе надолу докато изчезне накрая, това е положително развитите и е рално лечение.

Друг пример-имаш сенна хрема, да кажем, която се изразява в кихане и воднист секрет от носа.Дават ти лекарство, и хремата минава но развиваш астматична кашлица-това е лошо.Симптомите преминават на по-дълбоко ниво, навътре в тялото.Ако обаче ти дадат лекарство хремата временно се засили, получиш обрив и след това всичко изчезне-това е положително развитит-излизане на болестният процес на повърхностно /кожно/ ниво и навън от тялото.

Емоционалните симптоми се разглеждат като най-високо ниво.Тоест ако страдаш от депресия, и ти дадат лекарство, от което получиш разстройство и обрив, но депресията ти мине, това е положително, независимо къде е обрива.

Същото важи за времето на появяване на симптомите-връщат се първо по-скорошни и после по-отдавнашни сиптоми, докато оздравееш напълно.

Mens agitat molem

Тема Re: още за законите на излекуванетонови [re: Fire walker]  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано27.08.04 17:22



Значи симптомите са положителни, супер! Но това означава ли, че докато ми се даде следващото лекарство ще си остана с тези събудени симптоми, или се очаква да си изчезнат в най-скоро време? Дано да не ми се налага дълго да ги търпя



Тема Re: още за законите на излекуванетонови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.08.04 18:53



Би трябвало да изчезнат с това лекарство, макар че няма стриктни правила.Тук е много важно хомеопатът да не избърза да повтори лекарството,когато няма нужда или не дай боже пък да го смени с друго преди това да е изчерпало действието си във всички потенций.

Mens agitat molem

Тема Re: още за законите на излекуванетонови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 08:54



При мен проявата на такива симптоми или лечебна криза, трае около 2-3 дена. Но си мисля, че колкото е по- хронично /по-старо/ и колкото по-болен е организмът, толкова по-бавно става излекуването.

Едно лекарство /дори и еднократен прием/ действа активно около 3 седмици, а действието му може да продължи и цяла година. Всичко зависи най-вече от конкретното състояние на организма и от още куп други неща. Но ако хомеопатът ти сменя лекарствата по-често от 3 седмици при лечение на хронични заболявания, да знаеш че вероятността да не е класически хомеопат е огромна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.