Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 28.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема бактериална инфекциянови  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 01:36



Привет на хомеопатите,
Ще ви бъда благодарна ако отговорите на въпросите ми(предварително се извинявам, ако са глупави и неуместни).
До 2 годишна възраст детето ми не е боледувало от нищо, освен от леки настинки, които съм лекувала само с осцилококцинум.
През последните 3 месеца дъщеря ми изкара 5 пъти ангина един след друг. В началото лекуващия лекар изписваше лекарства от традиционната медицина, после реши да опита с хомеопатично - беладона. То също имаше ефект, но след 2 седмици детето отново беше болно със същата диагноза. След изследване на секрет от гърлото се установи, че има бактерия srtept. pyogenes, която в момента "убиваме" с антибиотик. Необходимо и възможно ли е да се унищожи бактерията за да няма здравословни проблеми детето? Може ли това да стане с хомеопатия? Ако не може, има ли начин чрез хомеопатия да се обезвреди влиянието на бактерията, така, че детето да няма здравословни проблеми. Задавам ви тези въпроси, за да разбера дали да потърся специалист-хомеопат или да се доверя на традиционната медицина. Разчитам на компетентното ви мнение и предварително благодаря.



Тема Re: бактериална инфекциянови [re: Maя]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.08.04 01:46



Хомеопатиятя стимулира имунната система и е напълно възможно да се премахне всякаква бактериялна или вирусна инфекция по този начин.Антибиотикът може еднокртно да унищожи някава бактерия, но ако организмът е склонен да се разболява отново и отново, както е започнало да се случва при вас, такова лечение е безсмислено и дори опасно, във смисъл че ако се пие антибиотик по 100 пъти ефектът няма да е добър.

Объренете се към класически хомеопат за конституционално лечение, така,че да се засили имунната система и да спре да боледува детето.

Как така стана, че здраво дете изведнъж започна да боледува?Да сте слагали ваксина скоро? Или някакви големи промени да се лучват, или стресове в семейството?

Mens agitat molem

Тема Re: бактериална инфекциянови [re: Fire walker]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 10:53



Отговорът сигурно ще Ви се стори банален, но голямата промяна е, че детето тръгна на ясла. А не ми се иска да го спирам, защото много му харесва и ходи с удоволствие. Започнах да мисля за засилване на имунната система, но нещо не вярвам на скъпите лекарства и ваксините, които ми препоръчват лекарите. Объркана съм, защото като попитах заразни ли са бактериите лекарят ми каза, че не са, а като попитах как се е инфектирало гърлото, ми се отговори: "Ами пак така, като вирусите" - значи излиза, че все пак са заразни. Мнението на друг лекар пък е, че за да се избегнат бактериите не трябва да ходи в детски заведения до 7-годишна възраст. Но не съм съгласна, че трябва да я гледам като в саксия.
Може ли някой да ми препоръча добър хомеопат в гр. Варна? Защото изобщо не се сещам къде да търся!



Тема Re: бактериална инфекциянови [re: Fire walker]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 11:02



Искам да добавя в полза на контактите в детските заведения, че съм калявала детето (чела съм книги и съм прилагала доста методи успешно). Случвало се е аз и баща й да се разболеем от грип и да не прекъсваме близкия контакт с детето- а то да е оставало здраво. Всички ми казваха, че няма да имам проблеми с яслите, защото е калена, но уви!



Тема Re: бактериална инфекция [re: Maя]  
Автор --pale-- (мързеливо)
Публикувано25.08.04 11:34



Привет

Аз познавам един много добър лекар-хомеопат във Варна, приятелят ми се лекува при него и е мнооооого доволен.

д-р Михаил Костадинов
(052) 50 32 76 - в кабинета му

Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.