Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 10.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЛМ потенциите (LM)нови  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 02:50



Напоследък много се говори за ниските потенции като ЛМ. Имате ли опит с тях и какъв.?
Аз лично съм против тях.




Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Kaлинa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано17.08.04 07:37



LM не са ниски потенции.Те действат като високите стотични потенции, но меко като ниските стотични.LM са 50 хилядни разреждания.Дават се при възрастни хора с много заболявания, при много чувствителни или много болни хора, при малки деца ако се цели меко действие или ако има опсаност евентуалната лечебна криза да се окаже животозастрашаваща-например ако става дума за астма или рак или нещо друго ....

Не може да се каже,че някоя потенция в хомеопатията е излишна.За всяко нещо си има приложение.Не е разумно да се каже "против съм" еди каква си потенция, защото тогава няма с какво да замениш инструмента, който току шо си изхвълил...

Аз не се притеснявам да използвам много вискоите потенции, но има случай в който са нужни и ниските.А LM дори не е от тях.Всъщност тази потенция е една от най-важните защото тя дава възможност за продължително взимане на лекарството без да се получава доказване и когато се налага то да се дава много време, защото примерно не може да се спре някакво алопатично лекарство, като например такова за епилепсия, за диабет или високо кръвно, или хормонална поддържаща терапия за шитовидната жлеза например.

Mens agitat molem

Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Fire walker]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 18:46



Не съм съгласна с мнението, че не се получава доказване при ЛМ потенциите. Личният ми опит говори обратното.

има една система на биорезонансно определяне на потенцията към даден организъм, които е единственият за определяне на правилната потенция без рискове от предозиране.
Имате ли опит с този метод и използвате ли го?



Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Kaлинa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано17.08.04 19:52



Биорезонансно-тоест радиестезично?Или тест на мускулното съпротивление?Не не използвам никакви методи чужди на хомеопатията за определяне на лекарство или потенция.И личното ми мнение е,че не би трябвало да се ползват такива.

Mens agitat molem

Тема Re: ЛМ потенциите (LM) [re: Kaлинa]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано17.08.04 21:02



В такъв случай си против нещо, което сам Хаанеман в последното, 6-то, издание на Органона определя като единствения тип потенциране, препоръчано за използване от неговите ученици и последователи. Но пък кой е Хаанеман:) Твоят опит сигурно ти позволява да даваш подобно мнение, дори и то да не е обосновано:)



::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Hamaelleon]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 08:04



Съдя от моят опит с ЛМ потенциите, да. От времето на Хаанеман и до сега в човешкият организам са настъпили промени, поради различните условия в които живеем.Ако тогава ЛМ потенциите са били успешно ползвани, положението е променено при сегашната динамика и глобално замърсяване на всичко- човешкият организъм трябва да издържа и ежедневно се натоварва с много по-високи вибрации, отколкото дори и от преди 20-30 години. ЛМ потенциите са "тромави" и с ниска вибрация. Това е мое лично мнение, ако можеш, опровергай ме
Последно Хаанеман сам се отказва от ЛМ потенциите. Ще потърся точно цитата за да го напиша тук.



Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Fire walker]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 08:11



Да. Единият метод е чрез тестване на мускулното съпротивление. друият е чрез биорезонансна машина. По този начин най-точно се определя потенцията за дадения индивид и период на лечение. Тук го използват този метод (аз също) с много голям успех. Ползват го И то класически хомеопати. Опитай и ще се убедиш, че е от огромна полза.



Тема Re: Обущарю, само до обувките!нови [re: Kaлинa]  
Автор Elaps (непознат )
Публикувано22.08.04 19:52



Как може да си против нещо, което не познаваш?!



Тема Re: ЛМ потенциите (LM)нови [re: Kalina]  
Автор Hamaelleon (бЛиЗнаК)
Публикувано23.08.04 01:06



Чакам цитата:)
И надали само аз:)

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: ЛМ потенциите (LM) [re: Hamaelleon]  
Автор Elaps (непознат )
Публикувано23.08.04 01:15



И аз го чакам този цитат




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.