Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 20.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мда. Трудно, но не невъзможнонови [re: Mariannna]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано16.08.04 16:16



е човек да се освободи от отрицателните емоции и стрес, получени от днешните проблеми (предимно един-единствен)! Ето, аз например съм се освободил напълно от тях и то без да правя по-щастливи разни психолози.
Друг е въпросът, че това не решава самите проблеми, но пак е по-добре от "проблеми+притеснения+влошено здраве+здравни разходи". (Второто е свързано с третото и четвъртото ... остава ни само първото).



Тема Re: Още от същия сайтнови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.08.04 18:09



Не, не съм съгласна.Това е крайно прекаляване с проблема с антидотирането.

Ако човек има някакви емоционални проблеми, каквито всички ние като хора няма как да нямаме, вземе хомеопатично лекарство, те трябва да се облекчат първо.Това е по закона на Херинг-лечение от най-висшите нива към по-нисшите.Тоест от ум към тяло.Ако има някакъв силен стресор по време на лечението и изглежда,че лекарството действа по-слабо, това просто значи,че трябва да се повтори дозата, защото има силни поддържащи фактори за проблема, а не че лекарството е антидотирано.

Имайте предвид,че ще прочетете ВСЯКАКВИ неща на тема хомеопатия.Първо много хора смесват хомеопатията с други системи и теории по собствен избор и второ, няма стриктен контрол върху изнсяната информациа, както такъв няма и в почти никоя друга сфера в размките на интернет поне.

Mens agitat molem

Тема Re: Цените на програмата:нови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.08.04 18:23



Би било реклама,първо ако някой ми плаща за това и второ ако има различни конкуриращи се за пазар фирми и аз стимулирам дейността на някоя от тях.Обаче Радар е абсолютно безусловно водещата програма.Всичко друго,което съществува е като да сравниш космическа совалка със стар модел фолксваген.И това е неоспорим факт.А ако мислиш,че Радар ми плаща за да кажа това-грешиш.


Постингът има за цел информация.Ако в клуб бъдещи майки, например, някой сподели за качествени бебешки колички това се счита за полезна информация, а не за реклама.По същият начин-аз давам полезна информация, която иначе трудно би могла да бъде намерена защото става дума за нещо крайно специализрано като професионален хомеопатичен софтуер.

Мисля,че как ще погледнеш на нещо такова зависи от умствената ти нагласа.Ако си свикнал,че все някой иска да те измами, да се възползва от теб и да те "метне" някак си ще си подозрителен за всяко нещо,което виждаш.

Ако смяташ,че хората са добронамерени и че нещата,които ти се предлагат са с цел да ти бъде помогнато ако прецениш ,че имаш нужда от това, тогава няма да смяташ, че една информация има скритата цел да ти навреди някак си...

Макар че не виждам как може да ти навреди на теб....Или се интересуваш от програмата и тогава тази информация ти е много полезна, или не се , и тогава тази информация избщо не те касае.И в двата случая не би трябвало да имаш повод за притеснения или възмущение....

поздрави

Mens agitat molem

Тема Re: Цените на програмата:нови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 09:12



За мен това си явна реклама, а за друг може да не е. За това си има модератори, те да преценяват. Пък щом само аз се оплаквам, сигурно сте прави.



Тема Ми то кой знае и какво знае не знамнови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.04 18:48



Ама аспирина се знае от много време - поне от повече от 20 години щото тогава аз като студент съм учил как действа.
И то е наистина просто - блокира се конкретен ензим.
О да след това са открити и други влияния.
Ама основните - върху температура и главобол се знаят поне от 20 г.
Вярно че аз не помня ензима. И други неща не помня ама мога да ги изровя - при това от учебниците за които говоря....

Bеer? Mоre?




Тема За мен е общообразователеннови [re: Димo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.04 18:52



В аспект не съм бил на ясно колко пари са готови и дават хората само и само да разберат как се разрежда вода....
Пък сега си изясних....

Bеer? Mоre?




Тема Ми то е яснонови [re: Mariannna]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.04 18:56



Имала си пари - отишла си.
А и освен това само хомеопат може да гарантира че си постигнала правилното състояние....

Bеer? Mоre?




Тема Re: За мен е общообразователеннови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано18.08.04 19:03



Mи може би, не става дума за разредена вода, бе бира...Хората не са чак толкоз тъпи....ако нещо не работи, от какъв зор да се занимават с него?

Mens agitat molem

Тема Re: Ми то кой знае и какво знае не знамнови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано18.08.04 19:12



Не, бира. Това е била теорията,че се блокира конкретен ензим...Всъщност Нобеловата награда е дадена защото е установено,че апсиринът блокира образуването на един вид айказаноиди /вещества произвеждани в клетката, които не се пренсят по кръвен път и действат като хормони/.Този вид айказаноиди е отговорен за възпалителните реакции и болката и аспиринът всъщност ги блокира временно, като по този начин повлиява на тези неща.

А това-температура и главобол, това не е начин на дйествие ,а самото действие.Същото се знае за хомеопатията-Беладона доказано действа за температура и главобол, само още не се явил тоя дето да вземе Нобеловата награда и да каже КАК точно става това.Има теорий, говорили сме за тях...Но те са със същата стойност като тази за действето на спирина, преди даването на Нобеловата нгарада...

А дадох пример с аспирина, защото той е толкова "обикновено" лекарство....Изобщо няма да коментирам по-новите лекарства, за които пък съвесм нищо не се знае реално...И непрекъснато излизат нови и след това ги спират от производнство защото се оказва,че правят куп още неща, които не са особено желани....Знаеш това....Ако се знаеше реално КАК точно действа лекарството щеше ли да е така?Не....

Mens agitat molem

Тема Снощинови [re: Fire walker]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано19.08.04 10:09



пих наливна бира в едно кръчме. Еййй, мааа му стара, управителят явно беше хомеопат - яко я беше разредил! Бира, чуваш ли!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.