Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 06.10.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Моля, кажетенови  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано20.07.04 05:28



1.Колко от вас уважаеми пациенти не са ваксинирали бебетата си ,тъй като ги третирате с хомеопатия?
2.Колко от вас с хроничен гломерулонефрит са постигнали подобрение на бъбречната функция след лечение с хомеопатия?
3.Колко от вас с диабет втори тип сте постигнали добър контрол над нивото на глюкозата в кръвта с хомеопатия и без диета?
4.Колко от вас са излекували пневмонията на детето си само с хомеопатия?
5.Колко от вас са излекували уроинфекцията си само с хомеопатия?
Моля ви приемете тези въпроси съвсем сериозно,нямам намерение нито да обиждам нито да съдя някого, просто искам да ЗНАМ. Също да уточня-имама предвид болни с поставена диагноза,които имат изследвания и данни преди и след лечението с хомеопатия.



Тема Интересни въпроси!нови [re: Edin_dva]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.07.04 05:55



Аз бих искала да зная има ли някой, който да е с диабет втори тип и да е постигнал добър контрол над нивото на глюкозата в кръвта, с каквото и да е, ма без диета
П.С. След като надлежно обясни какви не са ти намеренията сега може ли да обясниш каква изобщо е целта на таз тема?

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Интересни въпроси!нови [re: me]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано20.07.04 06:03



В една тема в медицина файрукърката твърдеше че е постигала нормализиране на показателите при нарушен глюкозен толеранс Без диета-за тва
Искам да знам бе!Не мога ли да искам , и доказателства искам!
Понеже темата за хомеопатията е безкрайна и противоречива искам малко пациенти да ми напишат отговор на това което питам.



Тема моите основаниянови [re: Edin_dva]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано20.07.04 17:03



Поправи ме ако греша, но повишеният исулин, водещ до хипогликемии още не е диабет тип 2.Той води до диабет, но по-късно, ако преди това не доведе до исулт, инфаркт и други работи.Това е преддиабетно състояние.

Та на въпроса ти-преди 10 години ме диагностицираха с ПКЯ.Имам и снимки от ултразвука.Няколко независими лекари го направиха.Никой не ми изследва инсулина, захарта ми беше в норма при натоварването с глюкоза, но тогава имах редовни хипогликемии и лудо влечение към шоколад.А също леко повишен холестерол, при положение,че бях вегетарианка от 2 години.Повишеният холестерол е симптом на инсулинова резистентност, но това го открих едва наскоро.

Не се лекувах с хормони, или другите предложени методи,а започнах лечение с хомеопатия.Няколко години по-късно няколко независими специалиста, казаха,че нямам поликистоза, и че сигурно е станала грешка при първоначалната диагноза.Обаче наличието на онази снимка от видеозона, опровергава това.

Освен това спрях да имам хипогликемии, страстта ми към шоколада изчезна напълно, и като " станични ефекти" менструацията ми е напълно безболезнена и нямам предменструален синдром.

В някакъв момент се оказа, че имам бета-хемолитичен стрептокок/и кандида/.Изписаха ми антибиотици за 200 лева.Докторът ме погледна съжалително и ми се изсмя като му казах, че смятам да се лекувам с хомеопатия и каза,че това с хомеопатия не се лекува.Е ...след 1 доза хомеопатично лекарство стрепткококът изчезна та се не видя заедно с кандидата.И е така вече 5 години-току що си пуснах пълни тестове-абсолютно чиста съм от всякакви инфекции.

Това са моите причини да знам,че хомеопатията работи.

п.п между другото-на няколко пъти те виждам да пишеш възмутено-как можело да се лекува инсулнова резистентност без диета.Гледната точка на всички холистични типове медицина, включително хомеопатията е ,че всички заболявания се дължат на дисбаланс в организма.Заболяването изчезва,когато този дисбаланс се регулира.Хомеопатията деиства не на симптома"повишен инсулин", а на целия организъм,като го стимулира да се върне към здраво състояние.По този начин симптомът изчезва като последствие от възвърнатото здраве на организма.

Понеже официалната медицина е ориентирана към симптома-оттам и името алопатия-"срещу симптом", се прилагат методи, които са предназначени да променят директно този симптом.Повишен инсулин-значи диета,която сваля инсулина.Или ако става дума за стрептокок например, ще се даде антибиотик,който въдейства директно на него.Хомеопатията ще даде лекарство за организма,който е бил в идсбаланс и е допуснал развитие на такава инфекция,а няма да се бори директно с микроорганизма.Просто различни подходи, и очевидно и двата работят.

С това не казвам ,че офицялната медицина е "лоша" и пак повтарям,че не употребябавам термина алопатия в негативен смисъл.Има приложение и за двете системи, и официялната медицина има неосприми и огромни постижения.

Лично аз предпочитам хомеопатията, защото лекува без странични ефекти.Ако по някакви причини се окаже,че хомеопатията не ми помага за някое заболяване, разбира се ще се обърна към алопатията.

Mens agitat molem

Тема Интересен феномен....нови [re: Edin_dva]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.07.04 18:05



като иде файърката в медицина дигате шум до небето, щот идвала да си драпа езика. Ти кво праиш ся тука....ми дошъл/ла си да си драпаш езика.....щот и врабчетата знаят, че не искаш да знаеш щото те интересува или щото ще земеш да опиташ хомеопатия. Не че има нещо лошо в драпането, човещинка! ма като прескочите тука и почнете да играете някое театро си умирам от смях! Нито си първия, нито последния доктор, който го праи (ако си доктор) ако се разровиш в архива ще видиш,ч е всички са се отчели и всички идат със същия линк вперьод, никво въображение начи! И после почват да изискват някви доказателства, око да види, ръка да пипне! Като че ли във вашето поле всичко сте доказали и от нямане кво да праите сте се юрнали да оправяте остатъка от света....Ако имаш повечко време в ръцете си земи направи услуга на човечеството и го вложи в рисърч на някоя неизлечима засега болест, рак, спин, алцаймър...списъка е километричен!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Интересен феноменнови [re: me]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано20.07.04 18:54



е това животно в интернет наречено лаладжия, чийто представител си ти скъпа Забелязвам как /може би неволно/ отбягваш логични аргументи и вадиш отделни думи от контекста за да си"драпаш" ти си знаеш какво. Аз лично се опитвам да проведа един конструктивен разговор на тема хомеопатия, може и такъв на тема недостатъците на съвременната медицина, но темата, както може би си забелязала е друга, хайде прочети я и ако имаш нещо да кажеш като личен опит по въпросите - казвай, ако не- затрай си моля те.



Тема Глупости на търкалета!нови [re: Edin_dva]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано20.07.04 19:06



КОнструктивен разговор на тема хомеопатия.....Всъщност по яда ти си личи кой какво драпа....

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Моля, кажетенови [re: Edin_dva]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано23.07.04 13:54



Благодаря за информацията - достатъчно показателна е за мен.
За файъруокър: много ми се иска да ти покажа една статистика, ще се опитам да е максимално скоро, просто трябва много да пиша. А пък по-късно ще ти пусна и един друг интересен и противоречив линк.



Тема Re: Моля, кажетенови [re: Edin_dva]  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано23.07.04 14:51



Твърде бързо заключи, че успя да докажеш неефективността на хомеопатията.
Според първоначалното ти съобщение, това беше чисто и просто анкета от твоя страна, която уж нямаше за цел да обиди никого, просто искаше да събереш малко данни... сега изведнъж се оказа, че целта е била да се докаже дали хомеопатията въобще работи.

Ами то големите компании, произвеждащи хомеопатични лекарства (Боарон) нямат достатъчно данни, с които да докажат ефективността на лекарствата си, а ти искаш обикновени хора да ти предоставят достатъчно данни за това. Естествено, че няма да стане. Искаш информация за лечението на 4 сериозни болести, и на всичкото отгоре да бъдат подкрепени с точни данни за изследвания преди и след хомеопатичното лечение... Може пък точно сред посетителите на този форум да няма излекували се от такива болести. Но това не означава, че хората не са успели да се излекуват от други, не по-малко сериозни болести. Е, чак подробни данни от преди и след вярвам, че не всички ще могат да предоставят. Но това важи и за хората, твърдящи, че им е помогнало дадено алопатично лекарство.

Според мен, много по-добре би било да се заключи една тема "Какви болести успяхте да излекувате с хомеопатия", която да поседи доста повече от 3те дена, за които ти успя да решиш, че постигна победа, и в която хората да споделят за всякакви проблеми, които им е решила хомеопатията. След това по-разбирам да тръгнеш да правиш каквито и да било изводи.



Тема Re: Моля, кажетенови [re: Mariannna]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано23.07.04 15:03



Чакай малко, нищо подобно не казвам , всеки има право на лично мнение, включително и аз. Не те питам какво си излекувала с хомеопатия, защото имам приблизителна представа какво ще ми отговориш, питам те конкретно твоето дете болно с пневмония/доказана от лекар/, с какво я лекуваш? Не задължавам никого да ми отговаря, и предварително помолих да не се засягате и обиждате, всеки преценява сам за себе си кое е най-добро за него, в зависимост от знанията си, средата в която живее, личния опит ит.н. и т.н. Аз уважавам твоето решение да се лекуваш по свой собствен избор, просто ми е интересно след време недай боже на твой родител или още по-късно на теб самата ако се случи да те застрашава инфаркт на миокарда -към хомеопатията ли ще посегнеш или ще звъниш в бърза помощ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.