Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 13.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпросанови  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано19.07.04 16:37



Здравейте,
Може ли някой да ми отговори на следните въпроси:

- Всички хомеопати са единодушни, че ментата спира влиянието на хомеопатичните лекарства. Важи ли това и за помирисването на мента или намазването а крем с аромат на мента? Значи ли това, че целувката с гаджето ми, който си е измил зъбите с ментова паста за зъби, може да спре влиянието на хомеопатичното лекарство?

- Влияят ли кремовете и мазилата върху ефекта на хомеопатичните лекарства? Мога ли спокойно да се намажа с нещо срещу мускулни болки примерно?

- Мога ли спокойно да ходя на зъболекар докато съм на хомеопатично лечение? Ако не мога - каква алтернатива предлага хомеопатията?

- Вредят ли безкофеиновото кафе и билковият чай на хомеопатичното лечение?

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Mariannna]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано19.07.04 17:21







Тема Re: Няколко въпросанови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 17:24



1.Да възможно е целувка с гаджето ти, което току що си е мило зъбите да повлияе на лечението ти.Помоли го да си изплаква устата много добре от пастата...и може би да изчака няколко минути преди да те целува....досада ...знам

2.Да кремовете и мазилата влияят съвсем опрелено.Някой по-стриктни хомеопати дори забраняват всякакво мазане с крем.Аз не стигам до там, но определено крем в който има мента ,камфор ,евкалипт или други етерични масла или лекарствени вещества не трябва да се използва, докато се лекуваш с хомеопатия/това включва времето на изчакване между лекарствата/.Ако имаш мускулни болки-кажи на хомеопата си.

3.Не е добре да ходиш на зъболекар докато се лекуваш с хомеопатия.Ако все пак се налага, казваш на зъболекаря си,че си алергична към ментол, камфор и тимол и го молиш да не ги употребява.

4.Безкофеиновото кафе никога не е напълно безкофеиново.Не е възможно да се извлече целият кофеин от кафето.Освен това често кофеинът се отстранява с токцични вещества, като органични разтворители, който никой не би искал да поглъща.Има кафе, на което кафеинът е премахнат с въглероден двуокис или минерална вода и това е ОК да се пие, но когато не се лекуваш с хомеопатия.Имай предвид,че зеленият и черният чай съдържат голямо количество кофеин също.
Билковите чайове са приготвени от билки-т.е лекарствни растения.При лечение с хомеопатия се опитваме да избегнем всякоактивно действащо върху организма вещество ,а билките са именно такива.Някой чайове обаче са ОК.Например шипка, каркаде, има някой смеси от лимонова кора и разни подобни...Ако пиеш някакъв билков чай все пак, не го пий в големи количества и внимавай да не е много концентриран и да няма в него мента.

Mens agitat molem

Тема Re: Няколко въпросанови [re: Edin_dva]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 17:37



Хехехе, тази статийка е пускана нееднократно.
Само,че човек обичайно гледа фактите а не пасквилчетата.

Аз, както и много хора тук знаят от собствен опит,че хомеопатията работи.И това не се обяснява с плацебо ефект,защото работи примерно при бебета или животни...а там е трудно да се отдаде резултатът на самовнушение.

Така,че няма как да ми кажеш, как нещо,което ме е излекувало от стрептококова инфекция, от ПКЯ, направило е менструацията ми напълно безболезнена и е премахнало предместруалния ми синдром и т.н и т.н е менте...Но ти си свободен да се самоубеждаваш с материали от интернет на воля.Само,че никога няма да знаеш истината докато не пробваш на практика как стоят нещата.

Моя приятелка лекарка се запали за хомеопатията, когато видя как работи на "отписани" деца от нейното отделение...Мисля,че човек трябва да е чествн пред себе си и да твърди нещо ако знае със сигурност как стоят нещата,а не ако просто "си мисли" как стоят....Преди време хората са били непоклатимо убедени,че земята е плоска....но се оказало,че не било точно така....Това,че не можеш да си обясниш нещо не значи,че то не съществува или, че няма обяснение.В официалната медицина за голяма част от лекарствата, няма обяснение защо и как точно действат.Напълно стандартно е да се казва нещо от рода на "предполага се действието се обуславя от еди какъв си ефект върху еди какво си, но това не е потвърдено".Ти би трябвало да знаеш това, мисля....Но както и да е.

със здраве

Mens agitat molem

Тема Re: Няколко въпроса [re: Fire walker]  
Автор Edin_dva (минаващ)
Публикувано19.07.04 17:55



Обясни ми моля те факта, че за 200 години хомеопатията няма признати от научните среди доказателства за излекуван пациент? И защо щом е толкова ефикасна няма нито едно клинично проучване , което да сравнява ефективността на хомеопатичното лекарство с това на едно стандартно лечение на дадена болест, което да е доказало някакъв ефект, различен от плацебо ефекта, и моля те не ми излизай с номера има и други мнения , има и други данни, кажи откъде ще намериш, факти, които да издържат на законите на физиката, химията, биологията, не на медицината, защото явно си алергична към тази дума, да не говорим, че нямаш елементарна представа от нея. Защо хомепотичните среди не се заемат активно с официалното доказване на това как лекуват бременна жена от уринарна инфекция, или някой болен от рак?



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Fire walker]  
Автор Mariannna (непознат )
Публикувано19.07.04 18:10



Благодаря ти за отговорите Най-неприятното с хомеопатията (поне за мен) е, че се чувствам малко като от захар - непрекъснато трябва да внимавам какво ям, какво пия и какво мириша... а на моменти ми се случва и да забравя за някоя забранена субстанция, и после ме гонят едни страхове, че съм пратила цялото си лечение по дяволите



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Edin_dva]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 18:11



Има признати от научните среди доказателства, пускала съм преди, като намеря пак ще ти пусна.

Mens agitat molem

Тема Re: Няколко въпросанови [re: Edin_dva]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 18:32



Tveiten D, Bruset S, Borchgrevink CF, Norseth J. Effects of the homeopathic remedy Arnica D30 on marathon runners: a randomized, double-blind study during the 1995 Oslo Marathon. Complementary Therapeutics in Medicine 1998;6:71-74.


Abstract
Abstract: Summary. Objective: To examine whether the homoeopathic remedy Arnica D30 has an effect on cell damage and muscle soreness after long-distance running. Design: Randomized, double-blind placebo-controlled trial. Interventions: Five pills of Arnica D30 or placebo were given morning and evening. Treatment started the evening before the marathon, continued the running day and for three days following. Main outcome measures: The sense of muscular soreness was assessed by the runners on a visual analogue scale (VAS). Measurement of cell damage was assessed by serological enzyme tests. Results: Muscle soreness was significantly lower in the Arnica group than in the placebo group immediately after the marathon (p=0.017). Cell damage measured by enzymes was essentially the same whether the runners were treated with Arnica D30 or placebo. Conclusions: In this study Arnica D30 had a positive effect on muscle soreness after marathon running, but not on cell damage as measured by enzymes.



Това е статия от професор в университета Екстер, който обсъжда хомеопатията,Съгласна съм с него, необходимо е още да се работи за изясняване на ефекта и механизмите на действие на хомеопатията.Това обче важи и за официАлната медицина, където непрекъснато се излиза с нови лекарства и те непрекъснато се свалят от пазара като силно токсични...Това не отменя обаче фактът ,че официялната медицина има неизмеримо повече и по-качествен рисърч.Което е обяснимо като се има предвид колко печалбио зависят от този рисърч ...Нали всчко ново и впоследствое изтеглено от пазара лекарство е било подкрепено с научни изследвания......което не го е направило по-малко вредно и неефективно.

Mens agitat molem

Тема още по тематанови [re: Edin_dva]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 18:38





Mens agitat molem

Тема Re: Няколко въпросанови [re: Mariannna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.04 18:45



да, така е за съжаление....А и като нещо ти е забранено и адски ти се иска точно то:))) иначе не пия кафе, но като съм на хомеопатия и ми се припива адски

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.