Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 26.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кръводаряване-въпроснови  
АвторMonY (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 19:09



моля ви кажете ми след кръводаряване трябва ли да се спазва някакъв специален режим на хранене, защото майка ми твърди, че трябва да наблягам на силната храна, а пък е лято, и е нормално да се храня диетично все пак. а и се чувствам много добре, не ми е отпаднало или нещо такова. по скоро си мисля, че трябва да ям повече витамини и храна, която спомага кръвотворенето (казано по медицински) ама коя ще е тая храна



Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: MonY]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.06.04 19:31



Hrani si se normalno s tova,koeto ti se iade.Poveche presni plodove i zelenchuci, i kolkoto si iadesh normalno proteini i vuglehidrati.Ako tialoto ti ima nujda ot neshto-to shte ti se priade.

Mens agitat molem

Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: Fire walker]  
АвторMonY (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 20:20



благодаря ти за отговора Fire Walker, честно казано и аз така си мислех, ама като се опитват да ти внушават, че едва ли не трябва да се тъпчеш....
понеже за първи път правя кръводаряване и все пак незная точно как стоят нещата.
а, дали ще е прекалено ако , както си бях запланувала за това лято, направя няколко дни на череши или прасокови или някакъв летен плод ? чувствам, че тялото ми има нужда от това....или да изчакам поне една-две седмици? какво ще ме посъветваш?



Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: MonY]  
АвторMonY (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 20:57



аз ям доста плодове и зеленчуци, в последно време предимно :)
но месо почти не хапвам, чат-пат рибка да хапна, но месо не ми се дояжда даже, яйца също ям , но съвсем не всеки ден, та.... така внасям ли достатъчно протеини? питам за сега но и по принцип, макар че така се чувствам добре, а нали това е важно



Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: MonY]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 22:40



Аз съм почти като теб относно храненето и също се чувствам добре. Това че от каквото имаме нужда, ще ни се прияде, много ми харесва като идея и го споделям напълно, но според мен е вярно за един доста по-примитивен начин на живот. В днешно време сме заобиколение от всевъзможни изкушения, които буквално се гаврят с организма ни и той е супер объркан. Та си мисля, че му е трудно да прецени от какво има нужда.

А за това че не ядеш месо, аз се успокоявам, че ако организмът е здрав и има нужда от нещо, ще си го синтезира сам. Йогите са способни да издържат месеци наред само на орехи например. Друг е въпросът дали хора като мен, са способни да си синтезират каквото им трябва. Но пък и не си мисли, че като пиеш витамини от таблетки, организмът ти ги усвоява. Аз съм по-склонен да вярвам, че ги изхвърля. Да не говорим, че в разтворимите таблетки има оцветители, ароматизатори, увкосители и какво ли още не, което кой знае как действа на организма ни.

След всичко това - а бе яж каквото и колкото ти се яде.



Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: MonY]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.06.04 02:56



Mislq che tialoto ti podskazva nai-dobre kakvo da iadesh..Iadkite i zelenchucite sudurjat dostatuchno proteini za normalnoto funkcionirane na organizma.Kato dobavish iaca i mlechni produkti ,stava poveche ot dostatuchno.

Mens agitat molem

Тема Re: Кръводаряване-въпрос [re: MonY]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.06.04 03:00



Mislia, che e po-dobre da izchakash naistina...

Mens agitat molem

Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: Fire walker]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:03



благодаря ви за отговорите Fire walker и Димо, много ми беше от полза.
а с гладуването май по-добре да поизчакам наистина, след две седмици мисля че вече нямада има опасност,четох, че 3-4 седмици се възстановява кръвта в организма. ...
хяйде останете си със здраве и весело лято



Тема Re: Кръводаряване-въпроснови [re: Moни]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.06.04 23:36



Veselo i na teb!

Mens agitat molem


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.