Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 24.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имплант или мост?  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 05:53



Ще ми вадят зъбчеи трябва да запълвам дупката...та тва са двата варианта. По принцип предпочитам имплант, щото единия кътник на който би трябвало да се хване моста не е много читав и ако трябва да му вадят нерв след две три години целият мост ще отиде на кино. Обаче имплантите са доста нова технология и това малко ме плаши. То така или иначе ше се мре де, ма......

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Имплант или мост? [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 16:51



За мен по-добрият вариант е имплантанта. Така хем се запълва дупчицата, хем и не се умъртвяват и изпиляват здрави зъби.А и под моста винаги може да влезе храна, и от там - шийни кариеси, изчукване на моста, преправяне - само проблеми.

Dry your eyes, face the dawn
Life will go on...


Тема Re: Имплант или мост? [re: Mapи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.06.04 17:45



Май съм склонна да се съглася с теб, макар,че ме плаши идеята да ми завинтят нещо в костта.Но мостовете наистина не са работа...

Mens agitat molem

Тема Благодаря ви другарки, [re: Fire walker]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 18:03



и аз натам съм ръгнала, ма за секи случай да попитам за клюкитеМного хубаво звучи където и да намеря нещо, та ме налегнаха съмнения!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема И с имплантите има проблеми бол [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.06.04 18:07



Вярно правят се от инертни материали, ама някои хора не ги понасят - и тогава става лошо.
Иначе предимството им е че запазват формата на челюстта.
Даже съм гледал импланти само за челюст.
Тоест не се навива зъб върху тях.
И идеята беше не само козметична.
Отдавна съм гледал тези книжки та не помня всичко.

Bеer? Moooorrre?


Тема Е да де,нови [re: bira_more]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 21:32



поносимостта винаги е проблем, ма явно много малък процент ги отхвърля, божа работа. Мен по-точно ме инересува дали не са наизлязли разни нови съмнения за токсичност, карциногенни и подобни опасности, че те нали новите технологии на конвеир излизат вече и пак на конвеир ги отричат....Доколкото разбрах от квото попрочетох, най-големият проблем е дали има достатъчно и качесвена челюстна кост. Аз там проблем нямам, щот имам здрави и плътни кокали, та затва реших,ч е съм добър кандидат. Заболявания на венците също нямам, което е важно (въпреки, че се опитаха да ми вменят едно такова да ми гушнат 600 кинта, ма тва е друга тема)Операция така или иначе тряа да ми правят като вадят зъба, та между другото могат да ми завинтят (заковат) и имплант.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Е да де, [re: me]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.06.04 22:27



Моят зъболекар казва, че и ако пушиш също не "хващат" имплантантите.
Другото, което предпочита е да извади нерва и така да действа, когато слага мост. Пиша ти тези неща, понеже точно сега се борим с мостове и вадене на нерви, та "съм в час"

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Е да де, [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 22:28



Преди да ти го завинтят трябва много хубаво да зарастне венеца (поне 2-3 месеца ги брой) за да се затвори добре костта. В това време ти правят една камара изследвания, вкл. за поносимост, и чак тогава се пристъпва към поставянето на имплантантите, и то на частиВ смисъл, първо най-долната част на имплантанта, после има някакъв срок на изчакване, но незнам колко е, после се слага горната част на имплантанта,и чак тогава короната.



Тема Re: Е да де, [re: honey13]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 22:29



Ами иначе няма как да изпили зъба и да оформи пънчето. Ако зъба е жив, пациента ще умре от болка



Тема Re: Е да де, [re: Mapи]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.06.04 22:37



На една братовчедка така й ги направиха - без умъртвяване - и 2 семдици ходеше ни жива, ни умряла... Ама на - зъболекари всякакви

Ралица, 20.Х.02г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.