Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 21.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имплант или мост?  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 05:53



Ще ми вадят зъбчеи трябва да запълвам дупката...та тва са двата варианта. По принцип предпочитам имплант, щото единия кътник на който би трябвало да се хване моста не е много читав и ако трябва да му вадят нерв след две три години целият мост ще отиде на кино. Обаче имплантите са доста нова технология и това малко ме плаши. То така или иначе ше се мре де, ма......

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Имплант или мост?нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 16:51



За мен по-добрият вариант е имплантанта. Така хем се запълва дупчицата, хем и не се умъртвяват и изпиляват здрави зъби.А и под моста винаги може да влезе храна, и от там - шийни кариеси, изчукване на моста, преправяне - само проблеми.

Dry your eyes, face the dawn
Life will go on...


Тема Re: Имплант или мост?нови [re: Mapи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.06.04 17:45



Май съм склонна да се съглася с теб, макар,че ме плаши идеята да ми завинтят нещо в костта.Но мостовете наистина не са работа...

Mens agitat molem

Тема Благодаря ви другарки,нови [re: Fire walker]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 18:03



и аз натам съм ръгнала, ма за секи случай да попитам за клюкитеМного хубаво звучи където и да намеря нещо, та ме налегнаха съмнения!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема И с имплантите има проблеми болнови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.06.04 18:07



Вярно правят се от инертни материали, ама някои хора не ги понасят - и тогава става лошо.
Иначе предимството им е че запазват формата на челюстта.
Даже съм гледал импланти само за челюст.
Тоест не се навива зъб върху тях.
И идеята беше не само козметична.
Отдавна съм гледал тези книжки та не помня всичко.

Bеer? Moooorrre?


Тема Е да де,нови [re: bira_more]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 21:32



поносимостта винаги е проблем, ма явно много малък процент ги отхвърля, божа работа. Мен по-точно ме инересува дали не са наизлязли разни нови съмнения за токсичност, карциногенни и подобни опасности, че те нали новите технологии на конвеир излизат вече и пак на конвеир ги отричат....Доколкото разбрах от квото попрочетох, най-големият проблем е дали има достатъчно и качесвена челюстна кост. Аз там проблем нямам, щот имам здрави и плътни кокали, та затва реших,ч е съм добър кандидат. Заболявания на венците също нямам, което е важно (въпреки, че се опитаха да ми вменят едно такова да ми гушнат 600 кинта, ма тва е друга тема)Операция така или иначе тряа да ми правят като вадят зъба, та между другото могат да ми завинтят (заковат) и имплант.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Е да де,нови [re: me]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.06.04 22:27



Моят зъболекар казва, че и ако пушиш също не "хващат" имплантантите.
Другото, което предпочита е да извади нерва и така да действа, когато слага мост. Пиша ти тези неща, понеже точно сега се борим с мостове и вадене на нерви, та "съм в час"

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Е да де,нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 22:28



Преди да ти го завинтят трябва много хубаво да зарастне венеца (поне 2-3 месеца ги брой) за да се затвори добре костта. В това време ти правят една камара изследвания, вкл. за поносимост, и чак тогава се пристъпва към поставянето на имплантантите, и то на частиВ смисъл, първо най-долната част на имплантанта, после има някакъв срок на изчакване, но незнам колко е, после се слага горната част на имплантанта,и чак тогава короната.



Тема Re: Е да де,нови [re: honey13]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано15.06.04 22:29



Ами иначе няма как да изпили зъба и да оформи пънчето. Ако зъба е жив, пациента ще умре от болка



Тема Re: Е да де,нови [re: Mapи]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.06.04 22:37



На една братовчедка така й ги направиха - без умъртвяване - и 2 семдици ходеше ни жива, ни умряла... Ама на - зъболекари всякакви

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Ааа не,нови [re: honey13]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 23:02



таа гадост я отказах вече 4 години,туп, туп по рамото!
Тва за ваденето на нерв заради мост ич не ми харесва! Щото не се знае дали ще е успешно, понякога зъбите без нерв изобщо не виреят, да не говорим, че ако не го направят кат хората...което е и причината да си вадя зъба

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Как бе,нови [re: Mapи]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 23:04



пили се с упойка, бе кви са тия зъбариНа мен ми правиха мост преди 2 г., направи ми временен мост, изпили ми живия зъб с упойка и ми сложи временния докато свърши останалото, как така ще ходя с половин жив зъб, баси садистите

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Ох ужас,нови [re: Mapи]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.06.04 23:05



много моткаво....ма няма как! Мани, ми ще ходя с дупка в устата цяло лято

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Ааа не,нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 00:38



О, да не отваряме тема за некадърните зъболекари, защото аз утре, баш на рожденния ми ден съм на нещо като операция - ще ми режат корена на едно зъбче, защото се е образувал гранулом от недоичистена кариозна маса - зъболекарката ми си е спестила 2 мин. труд преди 1 година и ето го резултата . Така недоизчистен до дъното тя го е затворила - и заради това аз утре с бодра крачка ще имам близка среща със скалпела



Тема Re: Ааа не,нови [re: Mapи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.06.04 00:51



Съчувствам ти....Можеш да вземеш Арника-СЛЕД като приключи с работата, а също Хиперикум-ако болката се разпорстранява по нерва.Ако има съсмнения дали всичко е изчистено и за изхвърляне на гной -Силика.Само ги взимай след процедурите,че ако вземеш преди, има шанс да не подейства упойката!6 или 9 СН ще свърши работа, но може и всяка друга потенция.

Mens agitat molem

Тема Да си додем на думата де,нови [re: Mapи]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.06.04 02:04



и аз от същото страдамСиндром на некадърен зъбар! Мен в БГ преди петнайсетина години ми извадиха нерва, единия канал незапълнили, в другия счупено връхче на инструмент.....Накрая се възпали, канатския некадърник почна пак да пълни канали, накрая пак същата-единия канал полупразен, другия полупълен, зависи от какъв ъгъл ги погледнешНе стига тва, ми понеже пломбата мноо голяма, та ми зачукал един щифт в третия канал, уж да я държи, и....спукал каналаСя имам две инфекции вместо една! Ако не го беше зачукал тоя щифт щяха да ми го пълнят отдолу, кат на тебе, ся ше ми го вадатНекадърници мръсни! Ся ще го гоня да ми плаща импланта, неговата мама!
Кажи как е минало когато можеш да говорипшСтискам палци утре!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Е да де,нови [re: Mapи]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано16.06.04 03:28



...ама не сте ли чували за упойка... преди дни ми изпилиха 2 живи зъба без никакъв проблем... нито тогава нито после ме боля; според зъболекари живите зъби по-дълго се запазват...



Тема Re: Ааа не,нови [re: Fire walker]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 12:26



Благодаря много за съветите, снабдих се и с арника 30, и със силика 12Д май беше. Засега карам с арниката, ама тя упойката още не ме е пуснала, та не мога да съм достоверен източник на информация



Тема Re: Да си додем на думата де,нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 12:32



Ами как да мине, добре май
Хирурга ми циментира канала, остави го да се втвърди хубаво, и после ми сложи упойката - тя е като за вадене на зъб. Самата операция не е съвсем безболезнена, но не е нетърпимо - все пак се реже и костта. Аз много много не помня, щото се бях отнесла нанякъде - иначе лошо.
Следващата седмица ще ми махат конците и съм като чисто нова. След 3 месеца би трябвало костта да заздравее напълно.
Извинявайте за малко несвързания разказ, ама аз още съм леко отнесена. Доктора днес се шегуваше, че щял да ми подари пломбичка за рожденния ден - само такъв подарък не бях получавала до сега.



Тема Е,нови [re: Mapи]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.06.04 16:35



радвам се, че е минало успешно! Бързо възстановяване! И най-вече честит рожден ден! Пожелавам ти повече да не се разправаш със зъбари

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Ааа не,нови [re: Mapи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.06.04 16:45



Да мине леко!

Mens agitat molem

Тема Re: Е,нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 17:10



Мерси!
Да се надяваме повече да не се занимавам - поне не в близките 2-3 години



Тема Re: Ааа не,нови [re: Fire walker]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 17:12



за сега единственото, което чувствам, е че главата ми е като балон - скоро ще литна на някъдеиначе болката е доста по-слаба от очакваната. Какъв странен, но весел рожден ден! Има да го помня



Тема Re: Ох ужас,нови [re: me]  
Автор Moapeйн. ()
Публикувано19.06.04 21:39



не е моткаво - просто отиди при свестен имплантолог, ако си в добро здраве(кръвни проби, кост и пр.) може и веднага да ти го посади, процедурата която Мари ти е описала е за по обстойно имплантиране - за един брой не е нужно да е сложно, и технологията не е толкова нова - научих напоследък и аз, в днешно време си било било нормално



Тема Минови [re: Moapeйн.]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано21.06.04 23:03



при най-добрия отивам, ама проблема е, че имам два канала на зъба с инфекции и трябва да се изчисти чак до костта. Затова щял да прецени на място и ако всичко е наред може и веднага да ме имплантираПосле е по-лесно, веднъж като зарасне.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: me]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 13:13



Може да звучи реактивно, но за мен истината е следната:
1. Титана си е титан. Костта си е кост. Който ми каже как така костта СРАСТВА с титаниевия имплант, ще го черпя едно голямо. И не ми говорете за "развити повърхности" . Виждал съм повече импланти от титат от собственото си тегло ( А титана е лек...) . Титана, като и хром-никел-молибденовата слпав ( от която също се правят импланти за костите) е чуждо тяло за организма. И той всячески се стреми да го отхвърли.
2. Натоварването на този имплант в челюстта е колосално. Захапката осигуряваше май около 100 кг/кв. см. Та както и да го завинтиш - все ще се разхлаби.
3. При такова натоварване и една десета от градуса ъглово отклонение на импланта от остта на натоварване резултира в страхотна сила на изместване. Та кой стоматолог може да ми гарантира такава точност на поставяне???
4. Слагат ти импланта и какво ? - 3-6 месеца се чака да ВРАСТНЕ в костта( ако въобще това стане). Чак тогава се поставя зъбчето върху него. А до тогава? И ако е преден зъб?
5. А що се отнася до задържането на храна под моста - а знаете ли какво е да имаш метал преминаващ през целия венец? Постоянно отворена рана . Хигиената с импланта е мноооооооого по проблематична.
Аз лично избрах моста. Единия зъб мостоносител е жив. Залепиха ми моста временно, за около 20 дни за да се увери стоматолога че после няма да ме боли. И готово. Зъбът постепенно спря да ме боли от студено , топло и т.н . И сега е ОК.
Колкото до некадърните стоматолози - помислете: и те са хора. Толкова си могат. Въпроса е да уцелиш човека , който ЗНАЕ, МОЖЕ и МУ ПУКА.
А ако си нямате такъв - търсете си.



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Metalurga]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.06.04 18:37



Razkaji poveche.Ot kude imash opit s titana i implantite?Ne che osporvam, tova koeto kazvash, prosto pitam.
Ako imash dobur zubolkear -kaji.Na men mi slojiha 1 koronka i 1 most i mi napraviha runini v ustata...Kaji ako nedai boje neshto stane-kum kogo da se oburna?

sory za latinicatakomputura mai shte se preinstalira....

Mens agitat molem

Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Fire walker]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:33



Ами просто съм ортопед-травматолог. Повечето от съвременните импланти ( изкуствени стави, плаки и винтове при счупени кости, интрамедуларни пирони ) са от титан или по-точно титанова сплав. Като имам предвид колко често съм виждал да се е разхалтавяват изкуствените стави и какви изследвания и специални конструкции, които да позволяват "самодонабиване" от тежестта на тялото на стеблата на протезите , опитите за разработка за все - по странни стециални повърхности на метала , в които уж враствали костите .... И това при положение, че натоварването на кв.см е значително по-малко.... Та ка да си сложа имплант на зъба...



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Fire walker]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:39



Колкото до стоматолога - kазва се Д-р Павел Панов, работи зад Военната Академия. Но е доста зает. Кабинет : тел 944 44 58 . Моите зъби ги оправя само той. Ако имаш желание пробвай ! И Успех.
За край ще перефразирам еднин "графит"
Ако пастите за зъби пазеха от кариес, щяха да ги забранят!



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Metalurga]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.06.04 02:05



HahhahahahaAbsolutno! Grafitut e adski tochen!
Mersi za infoto!

Mens agitat molem

Тема Ох....нови [re: Metalurga]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано30.06.04 04:03



сложна работа! Ми не е преден зъб, първия кътник и то отдолу, въобще не се притеснявам за естетиката. Проблемът е, че точно отгоре ми извадиха друг зъб и вече имам един мост, ако ми сложат втори ще е мост срещу мостОсвен това ще трябва да жертват два живи зъба, да ама кътника отзад има доста голяма пломба и не се знае кога ще изпищи нерва, тогава следва къртене на моста и още 3 бона за нов мостНе ща да му вадя нерва без нужда, щото пък тогава не се знае изобщо дали няма да се скапе за нула време.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.