Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 20.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ааа не,нови [re: Mapи]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.06.04 16:45



Да мине леко!

Mens agitat molem

Тема Re: Е,нови [re: me]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 17:10



Мерси!
Да се надяваме повече да не се занимавам - поне не в близките 2-3 години



Тема Re: Ааа не,нови [re: Fire walker]  
Автор Mapи (няма ме)
Публикувано16.06.04 17:12



за сега единственото, което чувствам, е че главата ми е като балон - скоро ще литна на някъдеиначе болката е доста по-слаба от очакваната. Какъв странен, но весел рожден ден! Има да го помня



Тема Re: Ох ужас,нови [re: me]  
Автор Moapeйн. ()
Публикувано19.06.04 21:39



не е моткаво - просто отиди при свестен имплантолог, ако си в добро здраве(кръвни проби, кост и пр.) може и веднага да ти го посади, процедурата която Мари ти е описала е за по обстойно имплантиране - за един брой не е нужно да е сложно, и технологията не е толкова нова - научих напоследък и аз, в днешно време си било било нормално



Тема Минови [re: Moapeйн.]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано21.06.04 23:03



при най-добрия отивам, ама проблема е, че имам два канала на зъба с инфекции и трябва да се изчисти чак до костта. Затова щял да прецени на място и ако всичко е наред може и веднага да ме имплантираПосле е по-лесно, веднъж като зарасне.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: me]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 13:13



Може да звучи реактивно, но за мен истината е следната:
1. Титана си е титан. Костта си е кост. Който ми каже как така костта СРАСТВА с титаниевия имплант, ще го черпя едно голямо. И не ми говорете за "развити повърхности" . Виждал съм повече импланти от титат от собственото си тегло ( А титана е лек...) . Титана, като и хром-никел-молибденовата слпав ( от която също се правят импланти за костите) е чуждо тяло за организма. И той всячески се стреми да го отхвърли.
2. Натоварването на този имплант в челюстта е колосално. Захапката осигуряваше май около 100 кг/кв. см. Та както и да го завинтиш - все ще се разхлаби.
3. При такова натоварване и една десета от градуса ъглово отклонение на импланта от остта на натоварване резултира в страхотна сила на изместване. Та кой стоматолог може да ми гарантира такава точност на поставяне???
4. Слагат ти импланта и какво ? - 3-6 месеца се чака да ВРАСТНЕ в костта( ако въобще това стане). Чак тогава се поставя зъбчето върху него. А до тогава? И ако е преден зъб?
5. А що се отнася до задържането на храна под моста - а знаете ли какво е да имаш метал преминаващ през целия венец? Постоянно отворена рана . Хигиената с импланта е мноооооооого по проблематична.
Аз лично избрах моста. Единия зъб мостоносител е жив. Залепиха ми моста временно, за около 20 дни за да се увери стоматолога че после няма да ме боли. И готово. Зъбът постепенно спря да ме боли от студено , топло и т.н . И сега е ОК.
Колкото до некадърните стоматолози - помислете: и те са хора. Толкова си могат. Въпроса е да уцелиш човека , който ЗНАЕ, МОЖЕ и МУ ПУКА.
А ако си нямате такъв - търсете си.



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Metalurga]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.06.04 18:37



Razkaji poveche.Ot kude imash opit s titana i implantite?Ne che osporvam, tova koeto kazvash, prosto pitam.
Ako imash dobur zubolkear -kaji.Na men mi slojiha 1 koronka i 1 most i mi napraviha runini v ustata...Kaji ako nedai boje neshto stane-kum kogo da se oburna?

sory za latinicatakomputura mai shte se preinstalira....

Mens agitat molem

Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Fire walker]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:33



Ами просто съм ортопед-травматолог. Повечето от съвременните импланти ( изкуствени стави, плаки и винтове при счупени кости, интрамедуларни пирони ) са от титан или по-точно титанова сплав. Като имам предвид колко често съм виждал да се е разхалтавяват изкуствените стави и какви изследвания и специални конструкции, които да позволяват "самодонабиване" от тежестта на тялото на стеблата на протезите , опитите за разработка за все - по странни стециални повърхности на метала , в които уж враствали костите .... И това при положение, че натоварването на кв.см е значително по-малко.... Та ка да си сложа имплант на зъба...



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Fire walker]  
АвторMetalurga (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:39



Колкото до стоматолога - kазва се Д-р Павел Панов, работи зад Военната Академия. Но е доста зает. Кабинет : тел 944 44 58 . Моите зъби ги оправя само той. Ако имаш желание пробвай ! И Успех.
За край ще перефразирам еднин "графит"
Ако пастите за зъби пазеха от кариес, щяха да ги забранят!



Тема Re: Имплант или мост? Малко инфо.нови [re: Metalurga]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано30.06.04 02:05



HahhahahahaAbsolutno! Grafitut e adski tochen!
Mersi za infoto!

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.