Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 30.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тема на Елапс за стратегията на Боарон  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.05.04 02:55



Позволявам си да копирам този постинг в отделна тема защото много точно и открито поставя нещата за пазарните стратегии на наша територия.Хубаво е да се замислим за тези неща, за да знаем къде е проблемът като открием,че не ни помагат по неясни за нас причини...и да не решим ,че хомеопатията не помага по принцип.




Elaps (Нерегистриран)
Публикувано 07.05.04 23:19




В Индия има 138 колежа по хомеопатия, които са с много сериозно обучение и там излизат или хомеопатични доктори или професионални хомеопати. Не знам да има 3-месечни курсове по хомеопатия, имаше такива в България, когато Боарон започна първите си курсове за фармацевти - това бяха най-напред дистрибуторски курсове, после в тях се включиха лекари, после лекарите пробиха в медицинска академия, после пробиха закона и казаха - ние сме единствените! Така е когато зад теб стои огромен фармацевтичен концерн. Има пари, силен си.
След няколко години, боаронци ще обхванат "хомеопатичния пазар" и ще компрометират метода, защото се предписват по 5-6 лекарства, плюс антибиотик. Тяхната хомеопатия работи на органно ниво, защото така е избрано и самото лекарството. Т.е. прави се палиация, а не излекуване.
Когато методът се компрометира, хората отново ще бъдат принудени да се върнат към скъпите и прескъпи антибиотици и всякакви други алопатични лекарства, които те държат на ръба на здравето, за да си постоянен консуматор на фармацията.
Ето, това е за 3-месечните курсове!...

Mens agitat molem

Тема Re: Тема на Елапс за стратегията на Боароннови [re: Fire walker]  
АвторElaps (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 22:53



Нито едно мнение...
Значи си заслужаваме и закона и здравната "реформа"



Тема Re: Тема на Елапс за стратегията на Боароннови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.05.04 00:10



Не всеки се "юрка" да прави нещо извън собствения си непосредствен интерес.1% от населението на земята взима решения за останалата част.За това тия дето се вълнуваме е добре да вземем реални мерки.А че в клуба нищо не е написано, няма значение.За момента на мен не ми хрумва какво мога да направя осве да повишавам информираността на посетителите на дира по янкой въпроси.Мисля,че в един следващ момент повече ще съм способна да направя...А ти?Не те питам за отчет, даже не е добре да пишеш тука такива работи..Но всичко опира наистина до реални, материални деиствия.Не с приказки а именно такива действия Боарон са се намърдали у нас....Добре е да се учим от враговете си

Mens agitat molem

Тема Re: Тема на Елапс за стратегията на Боароннови [re: Fire walker]  
АвторElaps (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 20:53



Щом не е добре, няма да пиша. Но ти защо извади мнението ми в тема?



Тема Re: Тема на Елапс за стратегията на Боароннови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.05.04 23:25



Може би не съм се изразила ясно.Имах предвид,че може би не е добре да се говори в нета какво ти или аз, или "ние", които искаме да направим нещо по въпроса смятаме да направим.Никой не си разкрива стратегията така...Боарон не са издали брошура със стратегията си за пробив на пазари, нали?Ако си на друго мнение, обаче-кажи.

Нямах предвид, че не трябва да обсъждаме въпроса принципно.Именно за това извадих темата ти-защото е информативна и точна.

Mens agitat molem

Тема ето и първото мнениенови [re: Elaps]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано16.05.04 23:53



това, което си написал (а) е съвсем точно.
за съжаление напоследък се сблъсквам постоянно с "парени" пациенти, които категорично решават да минат обратно към традиционната медицина
да не разказвам, как мои близки ме мислят за полудяла и с насмешка посрещат всяко мое мнение в полза за хомеопатията. не че ми пука за хорското мнение, но ми е неприятно когато третират искренното ми желание да помогна, като налудничаво държание.

хубаво е да се дискутират тези неще по-често. мисля, че ще е от полза на всички тук четящи.

ще се радвам, ако срещам по-често твои мнения тук



Тема Re: ето и първото мнениенови [re: danii]  
АвторElaps (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 23:25



Благодаря ти Danii. Вече сме с един повече. Усещането е прекрасно!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.