Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 21.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ХЛАМИДИИ  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 12:05



Имах урологичен проблем-уретрит или нещо подобно. След като ме излекуваха си направих тест за хламидии и се оказа, че ги имам-около 18. Проведох лечение с Азатрил на два пъти по различни схеми, а след известно време и някакъв коктейл от флажил, разни други работи включително и някакви свещички. Двата поредни теста показаха след първото лечение повишешаване на стойностите и след второто същата работа. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ КОЛКО ВРЕМЕ СЛЕД ЛЕЧЕНИЕТО ТРЯБВА ДА СИ НАПРАВИШ ТЕСТ ЗА ДА РАЗБЕРЕШ ДАЛИ ТО Е УСПЕШНО.Мненията варират от 3 месеца до 2 години.
Гръмна ми главата от този проблем и не знам какво да правя. Някъде мернах хомеопатично лекарство наречено ХЛАМИДИЯ.
Има ли нещо такова и може ли някой да даде някакъв съвет как да се лекувам?



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: чичo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.05.04 17:59



Хламидии се лекуват успешно с хомеопатия.За целта трабва да отидеш при класически хомеопат за интервю и цялостно лечение.Лекарството Хламидия се използва за подтиснати /т.е "лекувани" с антибиотици/ хламидии/т.е при теб може и да се наложи употребата му в даден момент/.Иначе в хомеопатията лечението става чрез стимулиране на собствените защитни сили на организма и даване на лекарство за човека с всичките му особености и проблеми, а не за един симптом само-хламидия или друго.
Ако имаш нужда от хомеопат пусни ми бележка.

Mens agitat molem

Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Fire walker]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 18:39



Има нужда от всякаква помощ...благодаря ти



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: чичo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 00:21



А така, тази тема е доста типична за около една четвърт от населението. Смята се, че хамидиите са най-разпространеното заболяване в света след грипа. За съжаление не ме подмина и мен, но тогава не подозирах за съществуването на хомеопатия. Моите бяха хронифицирани от много години, защото дълго време не можех да попадна на читав лекар, който да ги открие. Накрая ги открих чрез очен лекар. За мое щастие, тя поне можеше да борави с антибиотици и не постигнах ефекта на Чичо. Лекарката ми каза, че много често хламидите се множат от антибиотици. Моите намаляха, но с цената на една 2 месечна антибиотична програма по схема от 3 вида с леки почивки. Спомням си само че 2 седмици без почивка пих Доксациклин. Крайния тест си направих 1 месец след последния антибиотик. Резултатите бяха гранични, а лекарката ми каза, че халамидите никога не изчезвали от организма - ама на мен нещо не ми хареса това.

В момента се лекувам цялостно при Гълъбов, като продължавам да имам разни очни оплаквания. Той по принцип не споделя много какво лекува и каво не, но ми каза, че след толкова много антбиотици трябвало да съм ги утрепал. Да ама аз си мисля, че още имам хламидии.

Та въпросът ми е - наистина ли хламидиите остават вечно в организма или това е типично за подтиснатити хламидии?



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.04 03:59



Ако се "лекуват" хламидии с антибиотици се получава този ефект,че те никога не се изчистват и като отслабне имунитета пак си се развиват.Това на хомеопатичен език се нарича подтискане.С хомеопатия изчезват напълно.Обикновено процесът е следният-започваш хомеопатично лечение, титърът на хламидиите се повишава първоначално,а после намалява и накрая те изчезват.

Mens agitat molem

Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Fire walker]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 08:55



Информацията беше полезна, но може ли някой да препоръча лекар??? А в град Силистра?



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 18:05



Ох, звучи прекрасно, ама ми се струва непостижимо, съдейки от опита който имам /само с антибиотици/. А защо тогава според теб Гълъбов ми каза, че след толкова антибиотици, сигурно съм се излекувал от хламидията?



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.05.04 20:54



Аз казвам моята позиция, която се подкрепя от такива случи каквито чичо описва-за никога неизчезващия титър, а на него така му е било и казано,че ще бъде-от алопат.Ако Гълабов е на друга позиция, питай го какво мисли по въпроса.Аз не мога да кажа нищо повече.

Mens agitat molem

Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Димo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:22



Днес пих хламидия 30 CH еднократно. Ще разправям какво се случва, а вие да стискате палци. :)



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Димo]  
АвторChiko (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 17:50



Po kolko tabletki i kolko vreme se vzema ot tova lekarstvo za hlamidii?



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: чичo]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 22:26



Искам да повдигна отново темата за хламидиите.Някой може ли да ми отговори на няколко въпроса.От днес се интерисувам от това и не знам какво да мисля.В ужас съм. Някой чувал ли е за капките на проф. Хлебаров и лекувал ли се е с тях.Възможно ли е от 20 г. да имам течение на базата на хламидии и да не съм знаела.Съпругът ми пък няма никакви симптоми. А кръвта показва че нямам. В същото време казват че артрита ми е от хламидиите, които всъщност не са доказани че ги имам.Какъв друг тест освен кръвен може да докаже наличието на хламидии?предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Eли]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано18.10.05 22:58



След като кръвен тест доказва,че нямаш хламидии не мисля,че можеш да имаш. Все пак консултирай се по този въпрос с лекар.

Но и да имаш и да нямаш, артрит и вагинално лечение се лекуват с хомеопатия и бих те посъветвала да отидеш при класически хомеопат.

Mens agitat molem



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Eли]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 02:39



Na Хлебаров вяра неможе да се има. Звъннах на случаен пациент от списъка с благодарните пациенти и се оказа че капките не са му помогнали и че благодарственото писмо не е писано от него.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Eли]  
АвторDindrejn (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 00:06



Ако кръвния тест за хламидии е отрицателен, това е знак, че в организма ти няма имунологичен спомен за преживяна сериозна инфекция с хламидия. Необходимо е да се изследва вагинална натривка.
При всяко едно положение лечението при класически хомеопат ще ти помогне. Успех!



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Dindrejn]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 18:05



Статистиката е ужасяваща, всяка 5 жена под 25 години има кламидия, и в по вечето случаи не знае, докато не се изследва, взема се вагинален секрет.
Предава се по полов път,и тя и той трябва да се лекуват.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Dindrejn]  
Авторala-bala (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 23:01



Това с кръвния тест е ала-бала. Аз така си згубих 2 години без да знам какво ми е .Казваха бактерии в урината, но за всеки случай да пусна КРЪВЕН тест за хламидии (нефролога ми го каза). Беше отрицателен! Аз въобще не съм знаела, че за жените е задължително и ДНК--вагинален. И така след 2 години разбрах, че трябва да си пусна и такъв текст..БЕШЕ положителен .

Сега се лекувам. Моят съвет е пускайте си ДНК тестове, а не кръвни.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: ala-bala]  
Автордeя (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 08:03



този днк вагинален тест във всяка лаборатория ли се прави. Кръвния ми е отрицателен, а за друг никой нищо не ми каза





Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: дeя]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.10.07 13:34



Отиваш при гинеколога, той ти взема проба и я праща в лабораторията.



Тема НЕ Е ВАЖНО ИМАТЕ ИЛИ НЕ ХЛАМИДИИнови [re: Eли]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано22.10.07 02:05



1. От хомеопатична гледна точка е важно какви са ви симптомите, а не дали имате хламидии или не. Разказвайте без да се стеснявате за такива симптоми, като:
- парене и затруднено уриниране;
- плътна (честа) емисия от пениса;
- вагинално течение - цвят, количество, обостряне, облегчаване (топло, студено, предменструално, следменструално)
- болки в уретрата;
- болки преди/след уриниране
- хронична кашлица (суха, къртеща, дълбока)
- възпаление на лигавиците;
- безсъние/сънливост
- главоболие, мигрени, световъртежи;
- любима храна, отвращение от храни;
- общителност/мизантропия.........

Хомеопатията не лекува хламидиите, а лекува вас - да можете да ги подтиснете до приемлива степен. За да може да се намери подходящо лекарство, разказвайте наволя за проблемите си със здравето и психиката си, а можете въобще да не споменавате за хламидиите.

2. Не се знае дали персистиращи хламидии са по-вредни от дълги периоди на антибиотиково лечение...



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: чичo]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 09:51



Мен ме приеха в болница за лечението на хламидии. 3 дни бях на системи, и 4 дни адски силни антибиотици. Сега след изписването ще пия 10 дни антибиотик и след това 3 курса на лечение с Aзатрил или нещо подобно, значи... към 2 месеца нон-стоп яко хапчета, на моя приятел същото лечение, само че без болницата. В началото не предполагах че имам хламидии, почти нямах симптоми, само едно неприятно усещане ...там. Направиха ми изследвания и ги откриха.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: тя]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано31.10.07 00:27



Е и заради Това неприятно усещане се "трови" с толкова антибиотици? Защо си сигурна, че сега ще си стерилна като изварен скалпел? Нали като отидеш и се топнеш в морето и си готова отново... Срокът на действие на азатрила е дълъг, но не е безкраен - десетина дни. Междувременно организмът се е отучил да се бори. Имунната система се е "разхайтила", а микробите само това чакат... Пърхоти, екземи, бели течения - какво ли не следва след многото антибиотици...



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: УйнaПeнa]  
Авторxлaми (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 09:57



Добре де, ако е така--кажете при кого от така навъдилите се хомеопати да се лекуваме. Аз също съм п/в антииотиците, но когато ти открият хламидии и те наплашат едно хубаво- какво ти остава друго, освен да влезеш в първата аптека и да се тровиш с месеци???





Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: xлaми]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 11:13



Само мога да кажа,че успешно лечение ИМА!И то е с хомеопатия.С антибиотици само забавяте процеса и НИКОГА не се излекувате.Носите си ги цял живот и те ви съсипват бавно ,но сигурно.Не е нужно да е велик хомиопат за да се справи с този проблем,само трябва да е класически - по простата причина,че бойронците не разполагат с тези лекарства,които могат да излекуват хламидии.Сори,но е истина.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: kasspo]  
Авторxлaми (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 11:32



А кои са класически и кои боаронци???

Защо наистина просто не се каже на кого да се обадим. То тук си стана цяло хламидозно общество, а никой не казва изчистил ли ги е, или не...и при кой хомеопат, ако ги е!!!



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: xлaми]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 12:51



ДА няма ги! Обади се в Хомеопатично общество и питай за телефон. ХО 8229246



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: kasspo]  
Авторcopи! (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:00



Сори,Хлами,регистрирай се и ще получиш имена



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: xлaми]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано31.10.07 17:10



Ами остава ти да решиш да не влезеш в първата аптека и да се тровиш с месеци.

И на мен ми се е случвало да ми предпишат куп антибиотици за инфекция.Беше стрептокок.И аз се лекувах с хомеопатия, въпреки, че лакрите ме изгелдаха като че съм луда.езултатаът беше,че след една доза лекарство инфекцията ми мина и не се появявала 10 години вече.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: passion flower]  
Автор virtualia (любопитна)
Публикувано02.11.07 17:40



какво по точно имате пред вид под хомеопатия? дайте подробности моля :)



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: virtualia]  
АвторMK (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 01:08



Никой не е влюбен в антибиотиците, но ако ги намяше населението щеше да е далеч от 6 милиарда. Така че не прекалявайте с хомеопатията, едвам спасихме чичо ми от пневмония, щото се беше лекувал с хомеопатия.



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: чичo]  
АвторПAHO (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 23:33



ИНТЕРЕСУВА МЕ ИМА ЛИ ИЗЛЕКУВАНИ И КАК



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: ПAHO]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано05.03.08 09:47



Уффф, омръзна ми всеки път да повтарям, че съм се излекувала от хламидии чрез хомеопатия по предписание на хомеопат и по специална схема на взимане на лекарство в различна концентрация.
На мен пък ми е по-интересно как точно се "хващат" хламидиите-само по полов път или може и в басейн или нещо друго...



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: agrimonia]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 10:04



Здравейте.И аз се записвам в клуба-така както гледам се разширява доста за съжаление

.Дайте малко повече информация за хомеопатичния начин на лечение моля.И аз се нагълтах предостатъчно с антибиотици и пак имам симптоми.Къде да го намерим тоя хомеопат,и AGRIMONIA напиши я тая схема моля те.Незнам за басейните нещо ми се струва невъзможно ,но кой знае .....нали само по полов път се хваща



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Fire walker]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 11:27



Препоръчайте ми добър хомеопат в Ямбол или Сливен моля



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: cherry]  
Авторcherry (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 11:30



Дайте моля ви координати на добър хомеопат в Сливен или Ямбол.Благодаря



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: Fire walker]  
Автор xyxW (непознат )
Публикувано11.09.12 10:38



Моля Ви дайте ми някакви координати на хомеопат . И аз пострадах и търся помощ и лечение,благодаря Ви предварително



Тема Re: ХЛАМИДИИнови [re: xyxW]  
Автор lemalele (непознат )
Публикувано01.02.13 18:56



Здравейте и от мен.За мое огромно съжаление и аз съм в "кюпа" Обаче при мен нещата никак не са добре.Направих си изследване в микробиология с проба от вагинален секрет понеже се съмнявах за гъбички,но предопредих и генеколога че имам нов партньор и все пак да го има за бележка.изследванията показаха че имам от гадните гъби и стрептококос ли беше какво беше.ОБАЧЕ бившишт ми приятел търди че си е направил кръвно изследване чрез което се доказва че има хломидии.....въпросът ми е дали трябва пак да си правя и дали трябва да е кръвно изследване?а големият проблем е че новият ми приятел има цироза и не може да приема по никакъв повод медикаменти...никакви....забърках се в ужасна каша!МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Редактирано от lemalele на 01.02.13 19:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.