Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 01.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лечебна криза ли е това?нови  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 22:17



Лекувам се основно от хроничен синузит чрез класически хомеопт. Минаха повече от 3 седмици от еднократен прием на лекарство. Снощи имах разстройство с много силни болки, каквито не съм имал никога до сега, без обяснима ми причина за разстройството. Болките бяха толкова силни, че не можеш да се помръдна в леглото. Днес получих пак същото, но много по-кратко. Възможно ли е това да е лечебна криза?

Въпросът звучи доста странно, но на мен цялата хомеопатия ми е като едно Чудо. Вече не мога да разбера до каква степен се простират нейните реакции.



Тема Re: Лечебна криза ли е това?нови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.03.04 01:01



Да, съвсем прилича на лечебна криза.И аз съм имала подобни реакции.Въпросът е сега как си?Защото ако си изял нещо и си хванал салмонела няма да е лечебна криза.Основното при лечебната криза е че отминава сравнително бързо и след това се чувстваш по-добре от преди нея.Ако продължава още и като цяло не се учвстваш добре, обади се на хомеопата си.

Mens agitat molem

Тема Re: Лечебна криза ли е това? [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 15:19



Абсолютно точно. Направо не мога да повярвам. Нямаше ми нищо, не съм ял нещо специфично, появи се кризата внезапно и много бързо отшумя, след което се чувствах абсолютно здрав. Мерси много за разтълкуването.

А каква е връзката между синузита и храносмилателната ми ситема? Или организма се чисти от нещо?



Тема Re: Лечебна криза ли е това?нови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.03.04 16:56



Най-лесният начин да се изчисти организмът е през храносмилателната система.И през кожата.Очевдино това е станало.

А за това каква е връзката между двете...ТИ СИ ВРЪЗКАТА!Нали ти си едно цялостно същество?Алопатичната медицина с нейните разделения, и това ,че там има един лекар уши-нос-гърло, втори гастроентеролог, трети кардиолог и четвърти психиатър насажда убеждението,че сме разделени на несвързани помежду си сегменти.Не само се разглежда психиката отделно от тялото, но и самото тяло се разделя на части, които се разглеждат отделно една от друга.
Съвременната медицина, дори алопатичната стига до извода,че тези разделения са само за наше улеснение и че реално не може да се разглежда една система без да се отчитат другите.Нито пък може да се разглежда тялото без да се отчита психиката.

За това има ХОЛИСТИЧНА МЕДИЦИНА, форма на която е Хомеопатията-от ХОЛОС-цял.Разглежда човек като едно неделимо цяло.Аюрведа и китайската медицина са други видове холистична медицина.

Mens agitat molem

Тема Re: Лечебна криза ли е това?нови [re: Fire walker]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 00:33



Съгласен:-)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.