Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 14:11



FIRE, зная, че звуча малко крайно но до тези въпроси обикновено се достига когато нещо не е както трябва.Когато всичко е наред с лечението никой не задълбава и не издребнява, на никой не му хрумва да си зададе въпроса:Този човек знае ли какво прави въобще, след като не ми обяснява нищо?
Наясно ли е какво ще се случи или просто изчаква да види и тогава да реагира?
Това ли е нормалният начин за лечение в хомеопатията :проба-грешка?И съотвентно няма няма нужда от обяснения защото пациента и без това не е наясно какво става
Последиците са за пациента!Той трябва да знае за тях, ама как да стане това ако и хомеопата не ги е предвидил
Иначе за въпросите си абсолютно права питане до дупка и тва е
спасението.Край на безгрижното и безгранично довериеНаясно съм че явно не съм била достатъчно настоятелна, но пак повтарям това аз наричам доверие
Този форум страшно ми помогна да осъзная, че и в хомеопатията има "нежелани ефекти" от лечението
за съжаление.



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор И. ()
Публикувано12.03.06 16:04



Не бъди мнителна и не си изграждай предварително негативно мнение за случилото се. Възможни са всякакви варианти. Никой от тук присъстващите не би могъл да ти даде достатъчно задоволително обяснение какво и защо се случва. Това може да го направи единствено твоя хомеопат.

Направи го, иди при него и разговаряйте! Може би той не е наясно, че ти все пак четеш и имаш някаква информация, и затова не е направил опит да го обсъди с теб. Това е особена материя и не всички пациенти са наясно кое за какво се изписва. А доверието помежду ви е необходимо!



Тема Re:За експериментиранетонови [re: И.]  
АвторlVV (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 17:19



О.К. Това естествено и неизбежно ще се случи много скоро.Не съм просто мнителна ами направо съм подозрителна,но не мога да да не се съглася с теб.Само споделях собствените си впечатления по темата.До скоро



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lVV]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.03.06 00:48



Ами не знам дали задължително ако хомеопатът ти не ти дава много информация, това значи,че не знае какво прави. Може да значи това, а по-скоро значи ,че това му е стилъа на работа.

Докторите също не обясняват за странични ефекти и варианти на лечение, което мен ме дразни и ги правя луди от въпроси...

всичко на тоя свят има странични ефекти, дори витамин С.

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
Автор lOANNA (непознат )
Публикувано14.03.06 22:12



Fire, ти просто ме изуми!Какви странични ефекти има вит. С!



Тема Re:За експериментиранетонови [re: lOANNA]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.03.06 18:18



Ако вземеш над 3 грама-диария, стомашни проблеми и газове. Също ако се взима синтетичен витамин С във високи дози, може да причини камъни в бъбреците. Освен това витамин С повишава абсорбцията на желязо от храната, което е добре ако имаш анемия, но ако нямаш не е толкова добре.

Mens agitat molem



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
АвторOщe жив (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 19:19



За д-рТенева сте абсолютно прави от моя гледна точка.Имах остър възпалителен процес ,който бе наблюдаван философски от нея докъто се разрастваше.Отказах се от традиционата медицина заштото тя задържаше само процеса. Обеща ми се ,че това е дребна работа и никакъв проблем нямало да бъде увладяването му. При хомеопатичното третиране нещата така се оплескаха,че се загуби функция. Иначе сладките приказки си ги правихме. То бяха интересни въпроси и т.н.Преструвките бяха големи. Малко се изживява ,като психиатър.
Резултатът за мен бе плачевен.
Относно етиката на лекарите винаги ми е правило впечатление ,че много рядко някой (почти никои освен двама лекари) казват : втази област не съм силен ,това е работа за друг мои колега той по-разбира тази материя.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Oщe жив]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.03.06 00:03



Съжалявам да чуя това.:(

Mens agitat molem



Тема Re:За експериментиранетонови [re: Fire walker]  
Автортъpceщa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:07



Моля ви кажете ми добър хомеопат във Варна.Помогнете.





Тема Re:За експериментиранетонови [re: тъpceщa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано16.06.06 05:32



Не познавам хомеопатите във Варна, но имаше доста теми пуснати в клуба за такива.Потърси назад в темите.



Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.