Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 02.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: raia_a_a]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано13.04.04 01:30



Имам силно мение за Гочо Гочев.Методите му на смесване на хомеопатични лекарства в на едно място, определяне на лекарствата с махало, космическите му цени, пробутването на добавки на всеки клиент за стотици лева и прочие изпълнения дават основания да бъде наречен всичко друго, но не и хомеопат.

Mens agitat molem

Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Fire walker]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано13.04.04 14:59



Напълно си права! Той е много повече от хомеопат! Имаш ли му координатите?

Редактирано от Ocтaп на 13.04.04 15:00.



Тема Re: Черен списък на хомеопатитенови [re: Ocтaп]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 15:04



гочо е един мошеник, а ти защо се яхнал/а метлата днес ???



Тема Re: Не сте прави за Сотированови [re: natalindo]  
Автор Ocтaп (не-Бендер)
Публикувано13.04.04 15:13



Изключително уместен въпрос Обяснението е много тъпо - понеже аз се махнах от Сотирова, а тя ни знаеше като двойка с майка ми, и за да си спестим оправданията... Всъщност след дълго размишление реших, че другия хомеопат ще бъде още по-добър от Сотирова, обаче се оказах прав наполовина - за мен се оказа по-добър, за майка ми - много по-лош. А понеже съм мамино детенце и много си обичам мама, сега се чувствам виновен
Интересното е, че жената, която преди време ни препоръча Сотирова, е със значителни и трайни подобрения (както и майка й, която е на 80 години). А нейния съпруг, който също ходи при Сотирова, е със значителни влошавания - най-вече във външния вид и психическото си здраве. Сега голямото ми чудене е какво да посъветвам майка ми и при кого да заведа дядо ми, който е с един чувал болести...



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано30.04.04 17:17



Не атакувайте организации като BOiRON ,които обучават само лекари защото те допринасят много за популяризирането на хомеопатията и ако един ден тя стане част от националния рамков договор едвали ще е в резултат от съжденията на класическата школа.Хомеопатията е наистина сложен метод на лечение изизскващ задълбочени познания това ,че някои хора нежелаят да го изучат обстойно и си позволяват да предписват хомеопатични препарати базирайки се на тяхната безвредност без да са сигурни дали това са точните за случая си е в отговорностите на отделните терепевти.
Има случаи в които наистина е за предпочитане да си лекар и да знаеш доколко е опасно дадено заболяване и докъде можеш да си позволиш да отидеш ....

Хомеопатично лечение


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: nedkos]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.05.04 00:13



Вярно е, че е добре хеомопатът да знае какво точно представлява конкретното заболяване и какви са опасностите.За това аз бих питала лекар за тази част от нещата ако се съмнявам в нещо или не ми е ясно.

Но ако знае само тази половна добре,а другата-как точно да лекува заболяванията напълно, включително серизоните заболявания, за които в алопатията няма добра прогноза-не е добра позната, ефектът е че се предписват няколко неточни лекарства /най-често на куп/ и след това се минава на алопатия.

Школата на БОАРОН не е хомеопатия, за мен.Това е алопатия с хомеопатични лекарства.В този смисъл не виждам как популяризирането на това , което те наричат "хомеопатия" може да полезно.Става "популярно",че с хомеопатия могат да се лекуват хреми и натъртвания, по-сериозните респираторни заболявания се лекуват с антибиотик + 5-6 хомеопатични...И ефект върху сериозни заболявания като рак, астма, автоимунни...не може да се очаква.Е това просто не е истината за възможностите на хомеопатията, и не е в ничии интерес /освен на самата компания/ да става по-популярна от това.

Иначе е повече от чудесно хомеопатията да стане част от рамковия договор, но става дума за истинската хомеопатия, с която може да се лекува, а не частната школа на някаква фармацевтична компания, създадена спецално за да поддържа високите продажби на препаратите и.

Понеже в България Боарон навлезе много стабилно, хората остават с впечатление,че има две неща на света-Боарон и класическа хомеопатия.И че едва ли не Боарон е по-кредибилната защото практикуващите са лекари.Този ход да обучава само лекари е много хитър, между другото! Пробутват си смешната школа на хора с авторитет и образование каквито лекарите винаги са били и ще бъдат и трупа дивиденти на чужд гръб.Авторитетът на Боарон не е в резултат на школата им, която няма никакви успехи почти/с малки изключения като осцилококцинума/, а е в резултат на авторитета на леакрите! Истината в световен мащаб е,че по-силната и по-широко разпростанена школа е тази на класическата хомеопатия, като има разбира се има национални школи в нея.А некласическата е предимно това дето върви по интеренет в сайтовете , та човек да може сам да си предпише и купи лекарство или в някой краткосрочни курсове за натуропати даващи им някакакъв сертификат за практикуване.Сериозните школи, от които се излиза с титла Медикъл Доктор/Хомеопати/ или Хомеопатик Доктор са си по класическа хомеопатия.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 21:31



Аз лично съм благодарен на Боарон, до толкова, че успя някакси да стане "модерен" и да ми привлече вниманите, та да ме въведе в Хомеопатията, както и за това че произвежда качествени хомеопатични лекарства. За мен това е фирма производител, а не медицина.

Мисля си, че ако хомеопатията в България стане държавна политика, то това ще се отнася за Боарон. Просто те са машина за пари, а не за здраве. Държавата се интересува от парите. Вече си мисля /и съм доста убеден/ че когато се поръчва изобретяване на алопатично лекарство, някъде секретно се казва, че то не трябва в никакъв случай да излекува изцяло проблема.

Хората масово са убедени, че хомеопатията помага само в начален стадии на заболяването и то на грип и настинка. Иначе е безсилна. Тази лоша слава си мисля, че се дължи на многото шарлатани или оклонения от класиката. Аз се благодаря на възможността да попадна на добър класик и да видя силата на хомеопатията.

Как ще коментирате факта, че резолюзия 1206, т-ка 7 на Съвета на Европа от 1999 не изисква хомеопатите да са завършили класическа медицина, а изисква да са добре обучени? Какво ще стане като влезнем в Европа? Пак ли ще си сменяме законите или ще го направим още по-рано, че да може да ни приемат?



Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: Fire walker]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано03.05.04 13:42



Вие сте заклета превърженичка ,на класическата хомеопатия ,но мие много интересно колко раково болни са се излекували по този начин ,не говоря за доброкачествени заболявания .Ос вен това никои преподавател от BOIRON не съветва да се ползват антибиотици кортекостероиди или хормонални лекарства освен когато се налага заместително лечение при цялостна деструкция на засегнатия орган . Аз не говоря за лечение с комбинираните препарати те са за лаици.Когато е възможно да се ползват по малко препарати разбира се ,че е за предпочитане.Но ми е интересно колко чисти типа Sulfur сте срещали
д-р Събев

Хомеопатично лечение


Тема Re: кой прав, кой - кривнови [re: nedkos]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.05.04 15:53



Аз лично, не съм имала пациент с рак.Което нищо не говори.Познавам хомеопати,които се занимават с ракови заболявания с успех.

Това за "чистия тип сулфур" и ,че поради това, че рядко се срща не могат да се избегнат няколко медикамента, наведнъж е мислене от некласическата хомеопатия.По този начин не се лекува нищо.Могат да се замажат симптомите, но да се излекува сериозно забполяване няма начин да стане.

Наистина поради начина на живот на хората днес и оисобеностите на съвременното общество чистата картина не се среща често.Поради това е трудно да се види симилимума веднага.Предписва се симиле-лекарството,което отговаря най-пълно на настоящите симптоми.Когато то спре да действа се дава миязматично лекарство или изопатично-ако пациентът проявява картината на Сулфур, например, но той спре да действа /или изобщо не започва/ ,а има история на прием на кортикостероиди или противогрипна ваксина, или подтиснати хламидии се дват изопатични за тези неща.Това отблокира и Сулфурът започва да действа отново.

Друг възможен проблем, който би накрал един Боарноски възпитаник да предише неколко лекарства е недостъпността на средните и високи потенции в БГ-поне за Боаронските лекари.Боарон произвежда лекарства до СМ /100М/ потенция и ги продава навсякъде освен в БГ, защото това не се връзва с измислените постулати на школата им.Много често най-точното лекарство няма да започне да действа ако не е в достатъчно висока потенция.От личния ми опит, предписах си лекарство, което беше съвсем точно показано.Пих го, пих го...нищо не става....Обадих се на колега да питам за съвет-и той каза-вземи го във по-висока потенция и го пий по-често.Така и направих-лекарството подейства и всичките ми оплаквания изчезнаха.По-високата потенция беше-10М.Е как тогаваедин възпитаник на Боарон щеше да ми помогне?С 15 СН?Или торба препарати в 6, 9 и 15 СН?

Идеята ми е ,че когато лекарството не действа има ред възможни прични за това и начини за справяне.И това не налага даване на много лекарства наведнъж.

Просто наистина има МНОГО порблеми с некласическия подход...не съм против него, защото не ми звучи добре думичката, а защото не върши работа.

Mens agitat molem

Тема Re: кой прав, кой - крив [re: Fire walker]  
Автор jism ()
Публикувано03.05.04 23:15



Въпроси:
1.Кой лекар възпитаник на ЦОРХ - Център за Обучение и Развитие на Хомеопатията - CEDH е обучаван извън понятията залегнали в Класическата хомеопатия?
2.Кой лекар от тях не е държал изпит по Материя медика?
3.Някои от обучените написаха и книги,не ги преписаха,а ги подписаха с опита си, базиран на 8-9 години работа като лекари-хомеопати.Кой от класическите хомеопати написа книга,или протегна ръка на друг - да го
научи на нещо?
Ето сайта на създадената през 1972 CEDH:
www.cedh.org




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.