Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 16.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблеми със ставитенови  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 12:36



Здравейте. На 17 години съм и от около 3 години имам болки в колената и глезените. Ръцете са ми постоянно надути, но не ме болят, болката е само в колената и глезените при опит за клякане. Лежах 2 седмици в Плевен в ендокринологично отделение, но там докторите отхврълиха какъвто и да е ендокринологичен проблем, сега съм в ревматология в София, но тук също не могат да открият къде е причината, нямам ревматологично заболяване (артрит и т.н.), тук търсят инфекция в организма, наи-вече в белия дрод и други органи, но всичко е ок, освен хроничния синузит и болните сливици, които винаги съм имал. Глезените ми с времето са се изкривили и сега имам плоско стъпало и занапред ще нося ортопедични стелки. Достътъчна инфекция ли са сливиците и синузита за да предизвикват тези болки и възможно да се греши и проблема да трябва да се търси в друга насока. Може ли някой да ми помогне?



Тема Re: Проблеми със ставитенови [re: Плaмeн]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано04.03.04 17:47



Всичко може да се окаже "достатъчно" за да имаш болки-някаква стрептококова или стафилококова/или кой знае каква още/ инфекция, която е преминала в ставите....

Направи изседванията да се види какво е, но съвета ми е веднага да се обърнеш към класически хомеопат.Хомеопатичното лечение засилва имунитета, и организма сам ще се пребори с каквато и да е инфекция.

И не се шашкай ако лекарите ти кажат, че "това с хомеопатия не се лекува".Сред много хора /и лекари/ битува мнението,че хомеопатията е някаква слабичка форма на билкова медицина и не може да се разчита на нея особено.Това , не само,че не е вярно, но е тъкмо обратното- с хомеопатия могат да бъдат излекувани едни от най-сериозните болести, включително такива, с които алопатичната медицина не може да се справи.

Аз имах подобен опит преди няколко години-откирха ми бета хемолитичен стрептокок, лекарят ми предписа антибиотици за не знам колко стотин лева и ми се изсмя като му казах,че смятам да се лекувам с хомеопатия.Много скоро след това нямах следа от стрептокока, с една доза хомеопатично лекарство и без да съм пила натибиотиците.

Намери добърт хомеопат и смело действай!

Mens agitat molem

Тема Re: Проблеми със ставитенови [re: Плaмeн]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано05.03.04 19:18



Е, поздравления:)
Поне попита:)
Сега остава и да опиташ:)
Няма нужда да ти казвам кой съм, предполагам.. така и така си в София, да ти давам ли адрес, телефон на лекар класическа хомеопатия или да:)
Ако разбира се си намериш "спонсор" за лечението, ама мисля, че интервюто и 40 лв. да е пак като цяло ще ти излезе по-евтино от това постоянно шматкане по болниците и парите, дадени за скъпоструващи лекарства...
(Дано да се видим скоро, ама тук смятат май-май да ни оставят без Великденска ваканция.. така че чакам ви 'сичките в Стара Загора на гости..)

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 19:13



Fire walker-е много ме впечатли, че само с една еднократна доза си се излекувал от такава дълбоко заклещила се в теб болест. Аз по твоя препоръка преди седмица ходих при доктор Гълъбов. Човеке ме прегледа /интервюира/ много внимателно и ми даде еднократна една доза лекарство. Дори не знам какво. Той направо ми го изсипа в устата и ми обясни, че за силен организъм е достатъчно много малко за да се отключат процесите на самолечение. Това ми звучи много истинско, но за човек лекувал се вече пчти 30 години с традиционна медицина, още ми е трудно да проумея такива неща. Не мога да си представя как една малка доза от супер разредено вещество, да си го кажа направо - от една сладка вода, може да ти се промени изцяло организма. Ще се радвам да разкажеш нещо повече по въпроса и как става това ЧУДО.



Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Димo]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано07.03.04 07:14



А ти не забравяй да напишеш тук, как е преминало лечението, кога са се появили резултатите. Много хора се интересуват от конкретни случаи, така че споделяй !

А Чудото става.Какво значение има как, щом става?



Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.03.04 20:40



Как точно става, и досега не е доказано.Има теории.Една от тях /и притежаваща най-много аргументи/ е,че разреденото вещество подрежда молекулите на водата по определен начин и с това променя енергийните и свойства.Т.е хомеопатичните лекарства са енергиини лекарства, а не химически.Въздейства се директно на енергията на оргазнизма,а не на био-химичните процеси.Когато се промени енергетиката се проеня и био-химията.По същество тези неща не могат да се разграничат-тялото е единно цяло.
Снимки на хомеопатични разтвори с кирлианова фотография показват удивителни разлики между 2 напълно химично-идентични вещества.И в двете епруветки има по същество дестилирана вода, но на кирлиановата фотография едната свети в червено, другата в синьо, в зависимост какво точно хомеопатично лекарство е.
В момента в Гърция текат сериозни научни изследвания за това как точно действа хомеопатията.Александра Делиник е една от най-видните фигури в тези изследвания.Не съм търсила, но може би по нета ще има има информация до какво са стигнали последно.

Mens agitat molem

Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Fire walker]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 16:19



Мерси много за информацията. Аз имам математическо мислене и съм свикнал всичко да е точно обяснимо по причинно-следствен път. Абсолютно разбирам, че не всичко може да се обясни така и ми харесва идеята, че не е необходимо да задълбавам много, важното е че действа. От друга страна обаче ми е странно това което казваш за енергията на лекарствата, че до сега не е изследвано вече 200 години. Излиза, че човека който е основал хомеопатията, дори не е знаел какво прави, пък камули да си го обяснява, щом то до сега не е ясно. Или пък той е бил гений, който не си е водил записки. :)

За сега май ще продължа да се удивявам на чудото :)



Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: danii]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 16:44



Дани, мерси за критиката, че не споделям личното ми лечение. От всичко което съм чел за хомеопатията /предимно от този форум, който според мен е перфектен източник на информация - поздравления за модератора/ разбрах със сигурност наколко неща. Едно от тях е, че всяко хомеопатично лечение е индивидуално. Та за това реших да не споделям. Но все пак ще разкажа. Надявам се д-р Гълъбов да не ми се сърди :), щото аз му препоръчах да погледне този форум. Нали му споменаваме често името тук :)

По препоръка на модератора отидох при д-р Гълъбов. Имам много добри впечатления, но той ми е първият хомеопат в живота и няма с какво да го сравнявам. Проблемът ми е, че когато боледувам, боледувам все от едно и също - синуит. Когато отидох бях здрав. След дълъг разпит буквално ми изсипа неизвестно ми лекарство в устата еднократно и каза след 3 седмици да ида пак. От тогава мина една седмица. Вчера бях много зле. Тоя синузит започна да се възпалява, по стандартния си начин - демек първо водни сополи, после по-гъсти и накрая - нема сополи, ма нема и дишане през носа. Обикновено ми се запушва много силно и механично е невъзможно да го издухам. Усещам силна тежест в главата, чак до слаба болка. До сега съм позвал все много силни капки, които докато действат дишам, а после преставам да дишам през носа. Обаче на тях пише да не се ползват често, щото увреждат лигавицата.

Не знам дали се разболях защото не се пазя или като реакция от лечението, но чудото наистина работи. Никога не ми е минавало толкова бързо. Днес, само след един ден си дишам през носа спокойно, почти нямам секрети и то без да ползвам никакви капки, никакви лекарства. Иначе обикновено една седмица с антибиотици не ми стигаше да се оправя. Основна разлика е, че при всички предишни пъти ми замръзваха ходилата и усещах ледени сополи в носа ми. Сега всичко е топло, което мисля че е доста показателно. Вие как мислите?

Гълъбов ми каза да не променям по никакъв начин живота си. Това е важно за да може да разбере дали ефекта е от лекарството. Обаче аз тука нещо не разбрах - мога ли да пия алкохол или не мога. Аз по принцип пия само по повод в компания. Иначе не ме кефи. В събота изпих 2 водки и от тогава стана работата с носа. Дали има връзка?

А какво ще кажете за чесъна, меда, копър, лайка. Те антидоти ли са?

Малко дълго стана писането, ма се надявам да помогна на хора, които имат същите симптоми, като моите и се мъчат с класическа медицина. Нарочно не казвам конкретни хапчета / то и аз не ги знам/ за да не копират лечение, а да идат на лекар-хомеопат или какъвто и да е друг но не и класик. Това заболяване не се отдава на класическата медицина според вече към 15 години опит с моето тяло. :)

И друго се чудя - дали ще ми трябват още 15 години за да се излекувам? Ще прекарам ли толкова кризи, колкото пъти съм боледувал до сега? Ако е така - ужас



Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.03.04 03:51



Добре е да не пиеш алкохол.Антидотира, особено ако не пиеш често и изпиеш две водки изведнъж.ОК нарушил си сега, но не повтаряй пак.
Някой лекарства се антидотират от лайка и това е отбелязано в Материя Медика.Той би трябвало да ти каже, макар,че това често се пропуска.Като знам аз колко пъти съм пропускала да го кажа на пациентите си.....Макар ,че аз забранявам априори всички билки от самото начало...
Медът и чесънът не антидотират.
Не, няма да чакаш 15 години за да се излекуваш, не бой се!

Mens agitat molem

Тема Re: удивен от силата на хомеопатиятанови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.03.04 03:59



Изследвано е.В момента в Гърция текат усилени изследвания по темата.
А Ханеман как е стигнал до там...Наистина е гениално прозрение...Скоро четох как Айнщайн е имал някаква идея за някакъв физичен закон във вселената...Която е нямала абсолютно никакво обяснение, и той е нямал никакви доказателства.Казвал е самият той, че е просто луда идея и че най-вероятно не е вярна.И сега, съвсем наскоро се откриват доказателства за нея и се установява ,че е вярна.Ето така стават нещата..Идва нещо от някъде....от къде-не е ясно.Важното е че работи.А след време се разбира защо работи.

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.