Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 20.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема хомеопатия и зелени водораслинови  
Автор cвeтyлkaтa (непознат )
Публикувано01.03.04 10:52



Имам наблюдение от няколко специалисти-хомеопати, които наред с хомеопатичното лекарство предлагат и съответната кутийка зелени водорасли и казват, че тези водорасли са много дорба комбитация с лекарството и т.н... Мене лично ме дразни този факт, защото аз лично съм провела два курса със зелени водорасли и не съм установила никакво влияние върху мен, в сравнение с хранителни добавки на друга фирма закупени от търговската мрежа / и зелените водорасли и другите хранителни добавки съм ги приемала без хомеопатия /. Питам аз има ли някъде писано по книгите, че хомеопатията върви ръка за ръка със зелените водорасли, или просто хомеопатите предлагат зелени водорасли, защото са станали дистрибутори? И прече ли приемането на всякакви хранителни добавки на хомеопатичното лечение?



Тема Най-добре върви снови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Skywalker (The Seventh One)
Публикувано01.03.04 14:34



мастика и айрян. Водорасли хахахахахах. Така е то нАуката!!!




Тема Re: хомеопатия и зелени водораслинови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.03.04 02:57



За Найденов ли говориш?
За жалост именно защото са дистрибутори, предлагат зелени водорасли НЯКОЙ хомеопати.Нищо общо няма хомеопатията с водораслите.В някой случаи ако става дума за много изтощен възрастен човек, може да е ползотворно да се даде някаква хранителна добавка, без да трябва това да е водорасли.
Май ще си сменяш хомеопата ,а?
Случва се ...и аз съм сменила доста, докато си намеря "моя".

Mens agitat molem

Тема Re: Най-добре върви снови [re: Skywalker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.03.04 02:58



С айрян може, но без мастика, драги!Тебе баща ти -Дарт Вейдър мастика ли те научи да пиеш бре?

Mens agitat molem

Тема Re: хомеопатия и зелени водораслинови [re: Fire walker]  
Автор cвeтyлkaтa (непознат )
Публикувано02.03.04 12:21



Аз съм от Варна. Тук мога да изредя няколко такива имена на хомеопати, дистрибутори на зелени водорасли. А и за София мога да говоря, но до Найденов не съм стигнала. Търся хомеопат за дъщеря си, която е на 3г. Мисля, че изискванията ми станаха твърде големи, ако добавя и това да не налага задължителен прием на водорасли. Лошото е, че изхождайки от нейното състояние, нямам време за експерименти. В момента завършва курс на лечение по традиционната медицина. Не смея да го прекъсна а и не знам при какъв хомеопат ще попадна. А може би се страхувам да направя тази крачка...



Тема Ха, тези мошеници съвсем се изхитриханови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Skywalker (The Seventh One)
Публикувано02.03.04 14:15



ХА ХА ХА ХА ХА.

Ако беше от Сливен, ''Сини Камъни'' щяха да предписват. Смятай от балъците кви кинти правят лятото като плажовете около буните се напълнят с водорасли.


ДОКАТО ИМА БАЛЪЦИ, ЩЕ ИМА И ТАРИКАТИ

ХАХАХАХАХАХА





Тема Re: хомеопатия и зелени водораслинови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано02.03.04 15:31



ами като не искаш няма да даваш водорасли никой не може да те принуди.
може да даваш мултивитамини през зимните месеци, а може нищо да не даваш.въпрос на личен избор.

а от моя личен опит - водраслите са по-добри от мултивитамините.аз вземах по време на втората си бременност и с тях нямах анемия.първия път имах и се наложи дългов реме да пия допълнително желязо.



Тема Re: хомеопатия и зелени водораслинови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.03.04 05:01



Аз смятам,че е изключително непрофеионално да се принуждава пациентът да купува някакви добавки, на които хомеопатът е дистрибутор.Това и в болниците става ...ама обикновено на една друга фирма са дистрибутори...Както и да е...
Имай пред вид ,обаче че водораслите по принцип не са лошо нещо и ако детето е наистина много зле, може и да е добро за него.С това не те убеждавам да и ги дадеш-не знам случая ,а и принципно не съм голяма привърженичка на добавките...
Тук имаше добри отзиви от лекарка -хомеопат във Варна и региона.Нямам идея дали водорасли с хомеопатията, но можеш да пробваш.Не се отказвай от "претенциите " си-те са много хубаво нещо в много случаи.Докато не намериш някой, на когото да имаш доверие, продължавай да търсиш.

Успех!

Mens agitat molem

Тема Re: хомеопатия и зелени водораслинови [re: Fire walker]  
Автор Eвa ()
Публикувано04.03.04 17:59



Няма да е лошо ако кажете за кои фирми става въпрос -за да сме "подготвени"
И аз съм на кръстопът, защото ни предстои тръгване на ясла и се подготвям за евентуалните боледувания и се чудех с какво да подсилвам детето да не е податливо или поне по-леко да прекарва болежките.
Водораслите ми се виждаха добра алтернатива от мнения на майчета, но какво друго може да направим по въпроса?



Тема Re: хомеопатия и зелени водорасли [re: Eвa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.03.04 03:35



Правилото е да не се дават излишни добавки на децата / а и на възртастинте/ без нужда.Освен ако детето не боледува няма нужда да му се дава каквото и да било.Най-често прясно изцедени плодови сокове, пресни плодове и зеленчуци, ядки и мед, житни кълнове в диетата са напълно достатъчни.Ако все пак се окаже ,че боледува въпреки това хомеопатията би помогнала.

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.