Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 20.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема планина и енергиянови  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 15:08



При едно от ходенията ми на ски, се случи на лифта да се возя с един възрастен скьор. Говорим си и тои ми каза нещо, което ми направи силно впечатление. - "на мен ми е скъпо да карам ски често, но ми е достатъчно веднъж през зимата да се кача на ски и това ме зарежда с енергия за цяла година"

Случвало ми се е, даже не веднъж, да се чувствам пред разболяване /болки в гърлото, нос започващ да тече/ да отида на планина и като се върна нищо да ми няма. Например сега в събота бях точно така. Горе грееше Слънце, не духаше вятър, но беше зверски студ - направо ти замръзва сопола. Но беше супер. Прибирам се у нас и нито гърло ме боли, нито нос ми тече.

Някой може ли да ми разтълкува защо става така. Дали е свързано с енергии, дали с чист въздух, дали е от спорта.

Темата може да не е точно за този форум, но пък хомеопатията нали лекува с внасяне на енергия в организма. Значи, ако планината дава енергия, то може тя да се смята за хомеопатично лекарство.



Тема Re: планина и енергиянови [re: Димo]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.03.04 19:57



Хехе-да.Подобното с подобно се лекува.Ние като деца на природата се лекуваме най-добре от самата природа.

Mens agitat molem

Тема дрън-дрън-дрън [re: Fire walker]  
Автор Skywalker (The Seventh One)
Публикувано10.03.04 01:21



Аре прати някой с бронхит пневмония, диабет, сифилис и т.н, да се лекува в планината на чист въздух




Тема Re: дрън-дрън-дръннови [re: Skywalker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано10.03.04 01:38



Ама си дришльоКво само се чудиш как да се заяждаш?Има си клубове за тая работа.

Mens agitat molem

Тема Re: планина и енергиянови [re: Димo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 16:05



Ха-ха-ха Хареса ми обръщането Ха-хаха.

Всъщност темата която започнах наистина е странна, но точно това е интересното. Дали е случайност или планината наистина помага? Може да е от много работи - чист въздух, спокойствие, хубаво изживяване, слънце, липса на магнитни полета /въпре че горе има обхват на GSM, демек това отпада/. Интересно ми е други хора дали имат подобни наблюдения.



Тема Re: планина и енергиянови [re: Димo]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 16:10



Четейки книгата на д-р Гълъбов за Хомеопатията, попаднах на нещо точно по темата. В главата за видовете хомеопатични лекарства на последно място пише:
- неизмерими или непретеглими: електричество, слънчева светлина, лунна светлина, севере или южен магнитен полюс и др.

Значи може и нещо от планината да се включва. Аз като ходя на преглед при него ще го питам. Интересно ми е какво ще каже.



Тема Забрави занови [re: Димo]  
Автор Skywalker (The Seventh One)
Публикувано13.03.04 02:37



разположението на Нептун спрямо Халеевата комета и все такива важни фактори при лечението на гнойна ангина




Тема Re: планина и енергиянови [re: Димo]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 17:36



Наблюдението ти е вярно.Вече 10 години гледам всяка събота и неделя да съм в планината и определено се чувствам по-добре.Да не говорим,че без нея нямаше да мога да се справя с напрежението в ежедневието и някои по-дребни здравословни проблеми. Случвало ми се е начало на грип,което да се "пресече" в планината /но има и физическо натоварване/ и да се прибера без грипа.Обяснения - колкото искаш.Важното за мен е,че помага.Е,мисля,че възрастният скИор все пак е прекалено голям оптимист,но общуването с планината помага.А като се съчетае и с други методи,може на практика да поддържа дълго време един физически /и не само/ баланс.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.