Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 28.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми * *Кратък преглед

Тема хомеопатия за хипертоници?  
АвторБилянa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 12:13



Има ли хомеопатично лечение за хипертония?
Става дума за баща ми. Той е на 50 години, в последните месеци доста напълня и поддържа кръвно налягане 160 на 110-120. Подозирам, че холестеролът му е повишен. Сърцето му е здраво, прави си скоро кардиограма.
Лошото е, че не иска да ходи на лекар и да пие лекарства, а имаме роднини с инсулти по права линия. Подложен е на стрес в работата си, храни се нередовно с какво ли не, а и употребява често алкохол.
Какво ще ме /го/ посъветвате?



Тема Re: хомеопатия за хипертоници?нови [re: Билянa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано28.02.04 16:27



Първо, той трябва да реши,че иска да направи нещо за себе си.Насила не знам как ще стане.Нали знаеш-човек като не иска да си помогне и господ не може да му помогне.
Ако реши все пак,че иска-както ми описваш случая си мисля,че е много подходящ за лечение с хомеопатия.Да отиде при класически хомеопат.Ако искаш телефони, пусни бележка.
Иначе е добре да взима хранителни добавки с Омега 3 и 6 киселини.Нямам прдстава в България какви препарати има, но виж за нещо, което съдържа Ленено масло или масло от сьомга.Такова май съм виждала у нас.Те са много важни за сърцето и поддържане на артериите чисти.Също може да взима капусли с лецитин, имат подобна функция.
Тез неща са по-скоро странични, обаче.Хомеопатията би свършила най-много работа.
Успех в убеждаванетоЗнам какво е..

Mens agitat molem

Тема Re: хомеопатия за хипертоници?нови [re: Билянa]  
Авторjanssenn (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 21:50



MNOGO SYRDE4NO SYDOVI RISKOVE! NE TRQBVA DA SE PROVEJDA H.P. THERAPIQ BEZ JELANIE ZA PROMQNA NA INTEGRIRANITE V PORO4NIQ KRYG NAVICI. HIPERTONIQTA E VIDIMATA , "OPROSTENA" STIGMA, OT EZIKA NA VISOKOTEHNOLOGI4NOTO 4OVE6KO TQLO...REZULTATITE OT POVEDENIETO NA PACIENTA I ADEKVATNATA TERAPIQ, SA PRODYLJITELEN I SERIOZEN OPIT ZA ZAOBIKALQNE NA OTRICATELNITE SLU4KI V SEMEISTVOTO NI.



Тема За артериитенови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.02.04 16:16



До този момент съм чувал/чел само за едно нещо което "почиства" артериите.
Статините - лекарства които доказано намаляват атеросклеротичните плаки.
Недостатъци - доста скъпи.
И поне аз не знам до долко са им изследвани дълготрайните ефекти - тоест какви проблеми могат да донесат на човек който ги ползва редовно след 5 - 10 години.
160 за горна граница е високо ама при млади хора - при възрастни пак е високо ама не е чак толкова опасно.
долната граница е твърде висока.
Но все пак не е животозастрашаващо (в краткосрочен аспект) - ако не успеете да коригирате кръвното в рамките на 2-3 месеца с алтернативни методи, по добре е да опитате и ортодоксалните - все пак кръвното е достатъчно високо и не е редно да се остави такова.
По добре е да успеете да коригирате кръвното с алтернативните методи разбира се.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: За артериитенови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.02.04 16:35



Е не ми казвай,че не си чувал че омега кислелините и лецитина имат ефект.Аз съм виждала плакати с реклами на масло от сьомга-Ескимо , или нещо попобно се казваше, в медицинска академия.Значи докторите в МА все пак мислят,че помага.
И други неща помагат-високи дози витамин С, например.

Но си прав,че наистина трябва да се вземат мерки.Друг въпрос е дали човекът ще иска да ги вземе.Имаме такъв случай в семейството и знам колко е "лесно" да го убедиш да направи каквото и да било.


п.п поредактирах и потрих малко някой неща, дето беше писал, за да се спазва добрия тон ,а и защото с НЯКОЙ неща шега не се прави.Надявам се да не се разстроиш от факта...Ако ти е трудно да го преглътнеш ела ми кажи в попържните, каквото имаш за казване

Mens agitat molem

Тема Е като гледам това мнение не си гонови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.03.04 19:07



редактирала - много знам какво друго съм писал та да се заяждам :))))

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Е като гледам това мнение не си гонови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано02.03.04 02:13



Редактирах само някакви неща, дето на трезва глава не ги помниш.Смислената част оставих.

Mens agitat molem


Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.