Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 20.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Help me!  
АвторKlod (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 16:06



Интересува ме дали Хомеопатията помага за подобряване на слуха?
Моят приятел претърпя инцидент с пиратка и на едното му ухо слуха е под 50%. Беше 15 дни на системи в болницата, пи какви ли не лекарства/от които не му става по-добре/ и в момента се чудим какво да правим.....
Моля, помогнете ни със съвет!



Тема Re: Help me!нови [re: Klod]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.02.04 19:12



Да, възможно е да се помогне.
Може веднага да вземе Арника 10 М.Може да я купи от Хомеопатичното общество, или имало разбирам аптека на ул Чаталджа. /не съм в БГ и не знам какво къде има в момента/.
Другият вариант е да отиде на хомеопат.Мога да дам телефони на добър на бележка.
Ако ще взеем Арника 10 М сам-да я вземе ЕДНОКРАТНО вечер преди лягане,4-5 капки под езика.Да спазва диетата, описана горе в заключената тема и да не антидотира.

Mens agitat molem

Тема Re: Чаталджа13нови [re: Fire walker]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 08:10



е адресът на аптеката



Тема Re: Чаталджа13нови [re: donna]  
АвторKlod (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 14:50



Благодаря Ви много за информацията!
Ще опитаме с това лекарство и дано помогне!



Тема М да (малко заядка)нови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.02.04 16:22



Според мен ако му е пукнато тъпанчето - никой няма да може да му помогне, освен хирург, който да го залепи - залепят се .
Ако не е спукано - доказва се с обикновена скопия на ухо (има едни много елементарни фунийки) - там мнение нямам.



Bеer? Moooorrre?

Редактирано от Fire walker на 29.02.04 16:27.



Тема Re: М да (малко заядка)нови [re: bira_more]  
АвторKlod (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 11:48



Не му е пукнато тъпанчето. Проблема е в нерва. Лекарите обясняват ситуацията като инфаркт на нерва. Получава се по-често ако те плеснат със шамар през ухото. От звуковата вълна нерва се "подува". А що се отнася до разните им там "джаджи" за изследване на слуха-вече 3 пъти ходи на някакъв апарат да му замерват слуха.



Тема Е боженови [re: Klod]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.04 12:37



само за инфаркт на нерва не бях чувал.
Вярно е че нерва минава през тесен костен канал.
И при възпаление може да бъде притиснат.
А при травмите има и възпалителни реакции (вкл и асептични).
Ама все ми се струва за по вероятно да са увредени тъпанче или средно ухо от колкото вътрешно или нерв.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: М да (малко заядка)нови [re: Klod]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано03.03.04 05:09



Ако е сигурно,че е увреден нерв вземте и Хиперикум 200 СН...Обаче сега не мога да кажа кога да го пиете.Първо трябва да знам има ли ефект от Арниката.Ако след 1 седмица няма ефект от Арника-да започне да пие Хиперикум по 4 капки през 8 часа-3 дни.И пак да чака и да се види има ли ефект.А най-добре отидете на хомеопат.

Mens agitat molem

Тема Re: М да (малко заядка)нови [re: Fire walker]  
АвторKlod (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 16:34



Mersi otnovo za savetite




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.