Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 10.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема homeopatia pri razhdaneнови  
Авторbremenna (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:04



zdravejte!
hrumna mi da pusna kakvo mi predpisa moja homeopat za predstojashtoto mi razhdane:

okolo 10 dni predi termina shte vzimam ACTAEA RACEMOSA 9CH I CAULOPHYLLUM THALICTROIDES, kojto obache za BG se vnasaja samo 5CH, inache mi predpisaha 9CH. vzimat se po 5 granulki sutrin i vecher s edin chas razlika mezhdu priema na dvete.

njakolko chasa sled razhdaneto, t.e. sled izvezhdaneto ot rodilna zala 10 granulki ARNICA MONTANA 15CH i 12 chasa sled pyrvija priem po 5 granulki sutrin i vecher za njakolko dni.

spodeljam go i ako FIRE WALKER njama vuzraczenija, mozhe samo da potvurdi:)



Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: bremenna]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано18.02.04 13:21



Повече от едно лекарство едновременно, в различни потенции (макар че предписанието е за еднакви), хм, мирише ми на Боарон-щина

Това не е взето отношение, не съм лекар, само си мърморя на глас..

Вж. какво пише за използването на повече от едно лекарство в темата за хомеопатията и други лечебни практики..

::: dot Space ::: Transform Visibility :::

Редактирано от Hamaelleon на 18.02.04 13:21.



Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: bremenna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано18.02.04 19:13



Явно Боаронски лекар...Каза ли ти защо ти предписва тези лекарства?
Теоретично не се пият хомеопатични лекарства "профилактично".Освен в редки случаи.Ако нямаш конкретни показания за тези лекарства, по -добре не ги пий,особено пък толкова дълго-10 дни...Раждането е естесвен процес и няма нужда от искуствени интервенции,освен когато наистина има нужда.

Арниката след разждане е ОК.Има и други лекарства,които могат да са добри за тогава-Белис Перенис, понякога Стафизагрия/особено ако е имало цезарево сечение, каквото се надяваме да няма/.

ще разгледам лекарствата за раждане и ще ти пиша...

Не се панирай сега ,замо защото имаме различни мнения с доктора ти.Както и да постъпиш нищо фатално няма да стане.Ако сте близки с лекаря ти и му имаш доверие,следвай указанията му.

Mens agitat molem

Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: Hamaelleon]  
Авторbremenna (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 08:10



и аз не съм лекар, но те уверявам, че лекарят изобщто не е боарон-ски,,а си е напълно класически. може да има в случая някакво съвпадение, наистина лекарствата са на Боарон, но то май основно такива се внасят с България......ето защо от едното ще взимам 5CH - просто само тази потенция се внасяла у нас - пак било политика на Боарон.......чела съм за хомеопатия доста, но понеже не ми е много близка тематиката, не мога да водя спорове тук, все пак мерси за предупреждението.......ще се доверя на моя човек, който ми помага ефективно още от 1997 г........



Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: Fire walker]  
Авторbremenna (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 08:25



и тук да кажа- лекарят е класически,с голям опит.
общо казано двете лекарства са за благоприятстване на родовия процес и лесно раждане, в момента не мога да кажа нещо по-точно, но както казваш - по вашите книги сигурно пише за тях:)

искам да споделя защо се доверявам на моя лекар вече толова години: още 1997 г. вследствие на работата ми на бюро, пред компютър по 10-11 ч. на ден се сдобих с невероятни болки в кръста. тогава взех някаквол лекарство за секретарки (не му помня вече името) за около 10 дни, т.е. 1 опаковка и до ден днешен не знам какво е това да ме боли кръст - честно! в момента изключвам само болките заради бременността.......оттогава съм с 4 ръце за хомеопатията......

не взимам често хомеопатия, да чукам на дърво:) съм здрав човек, който никога през живота си не е пил антибиотик например.........но за раждането ще постъпя както съм писала по-горе........нямам никакви проблеми, карам почти чудесна бременност.........ще се радвам да чуя и твоето мнение, но за мен моя лекар е много важен, познаваме се отдавна, така че той може да прецени какво да ми дава, имам му доверие, което е важното и смятам, че няма да ми навреди това, което ми е предписал........

само да уточня - не искам да споря с никого - само си излагам аргументите.....



Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: bremenna]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано19.02.04 14:17



Ама тук никпй няма желание за спорове:) Аз поне нямам...
Само мога да ти пожелая.. ох, какво се пожелава в такива случаи, то лесно раждане едва ли има.. де да знам, скоро не съм раждал:))) Успех, здрава рожба и.. да не забравиш да запишеш точния час на раждането:)

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: bremenna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.02.04 19:39



Ами чудесно тогава.Разбира се, че ше следваш съветите на лекаря си.

Винаги ми е била много интересна употребата на хомеопатия за бременност и раждане, но никога не съм се задълбочавала много в това.Не намерих информация...ще потърся и сега да видя нещо ще открия ли този път.Заинтригува ме!

Пожелавам ти да мине като по вода!

Mens agitat molem

Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: Fire walker]  
Авторbremenna (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 15:35



аз понеже влизам чат-пат, едва сега ти благодаря за пожеланията.

и аз самата съм любопитна как ще мине разждането. супер спокойна съм, хич не ме е страх, не мисля изобщо, че има нещо страшно.......това си е природа.

и обещавам да пиша как съм преживяла събитието
и как са ми повлияли хомеопатичните средства.

иначе научих и нещо друго интресно - имало и лекарство за обръщане на плода в случай, че в деветия месец бебето още е с главата нагоре - пие се и на 3-я или 7-я или 11-я ден бебето се обръща - звучи фантатично, нали?!?! но е изпробвано и действа 100%.

пак благодаря



Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: bremenna]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано21.02.04 17:23



Да, за обръщането го знам-Пулсатила се пие.Дори в момента на раждане може да се вземе за обръщане.Наистина е страхотно! Колко мъки и проблеми могат да се спестят с една капка...

Mens agitat molem

Тема Re: homeopatia pri razhdaneнови [re: Fire walker]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.02.04 22:13



Нестинарке, пусни един постинг с тази информация в клуб бъдещи майки. ако знаеш само, колко майчета лягат под ножа заради седалищно придлежание на плода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.