Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопатия - Рейки, акупунктура..  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано14.02.04 14:39



Ето цитат от две книги:

"Първа помощ с хомеопатия за всички" - д-р Атанас Гълъбов (гл.10, с. 32):

"Не е желателно едновременното съчетаване на хомеопатично лечение с акупунктура, рефлексотерапия, биоенерголечение, Рейки и други енергийно въздействащи методи, тъй като може да се получи объркване в реакциите на организма и да не може да се прецени добре какво става"

"Хомеопатията - медицината, преодоляла средновековното мислене" - д-р Тимъти Дули (гл. 12, с. 104):
"Акупунктурата е широко популярен източен метод на лечение. За съжаление, той може да не се съчетава добре с хомеопатията. Аз не зная точно защо това е така. Някои хора, които провеждат акупунктурна терапия, просто не отговарят добре на хомеопатичното лекарство, докато други реагират нормално. Моята съпруга е акупунктурист, който практикува и хомеопатия, и тя също констатира, че пациентите имат най-добри резултати, когато тези два вида терапия се прилагат поотделно.
Това се отнася не само за класическата акупунктура с игли, но също и за мокса (топла игла) и за китайските билки. Повечето форми на източен масаж не пречат на хомеопатията и могат да се прилагат успоредно с нея."

Във втората книга има писано и за други иначе плодотворни и здравословни сами по себе си "алтернативни" методи на лечение, които обаче е по-добре да се прилагат отделно, а не по време на лечение с класическа хомеопатия.

Много хора бъркат хомеопатията с фитотерапията, обърквайки се от това, че много хомеопатични лекарства се приготвят от растения/билки.. не вземайки предвид обаче, че тук е важен начина на приготвяне.

Вчера говорих с една приятелка, която пък ходила при лекар-хомеопат: бивша лекарка-педиатър, станала впоследствие GP, изкарала (надявам се!) някакви курсове по хомеопатия и лекуваща с хомеопатия. Дала и е едновременно и Калкареа карбоника 30 СН и Ликоподим 30 СН (добре, че Боарон не предлагат по-високи потенции), едното сутрин, другото вечер, до тук кашата вече е готова.. ама на всичкото отгоре и е изписала и още един куп алопатични лекарства, мазила, диети, гимнастика... аве важното е да разорим и "излекуваме" пациента.

И после идва някой и казва: е, ама аз опитах с хомеопатия, пък тя не ми помогна!
Само дето пропуска да каже, че първо е ходил на лекар дето може да е патка/паток, но не и хомеопатка/хомеопат (sOrRy:).. после е вземал лекарства дето са уж хомеопатични, ма всъщност са си някакви комбинирани бози на Боарон или Хил.. или пък е вземал по 10 различни препарата всекидневно.. все някой ще сработи, нали? Продължава да си пафка цигарките и да си пийва кафенцето, подмята си лекарствата дет не им е мястото... аве трудно ще и е на хомеопатията при толкова "хомеопатчни" шлаки

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Hamaelleon]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 22:35



Хомеопатията много е подценявана като реална задалбочена и не особено опростена система на лечение в медицината. Савременната медицина и хомеопатията имат много малко допирни точки. Изглежда,че не е достатачно да се изучава само на курсове, а е необходимо задалбочено и максимално отделяне навнимание на принципите в хомеопатията. Ноот друга страна, понеже става вапрос на налучкване при определяне на лекарството,много хора се разочароват от лечебната практика на хомеопатите. Не е като магическото хапче аналгин,при което в по-вечето случаи болката ти спира сле 10 минути:))),но и не лекува перманентно,както би се поллучило схомеопатично хапче
Отстрана на другите алтернативни методи, единствено РЕИКИ има собствено съзнание, което можеш да насочиш с предварително настроиване. Реики при това действа на всички нива - физически , психически, духовно и емоционалн,
При това важно е намерението с което се използва, затова казваме чеима собствено съзнание. Твоята реики лечителка е възможно да не е насочила реики енергията в необходимото направление. Тя може да ти достви Реики енергия без да конкретизира за какво. Тогава енергията просто преминава в тялото ти и ти укрепва имунната система като цяло, но не целенасочено. Това, че си получил главоболие е реакция на организма ти, които реагира чувствително през първите няколко сеанса. Това сащо е признак на отваряне и прочистване на блокажите. А и зависи от опитностт на лечителя сащо, и Реики си е цяла наука,не е просто така- насочваш енергия и толкоз.
Аз както писах в предишната ти тема, не виждам причина да се изключва Реики от лечението на тялото, не в деня, в които взимаш хомеопатичното лекарство, но когато курса ти на приемането му приключи и след 5-10 дни да се включи и Реики, особено когато става вапрос за хронични заболявания.
Вярвам, че хомеопатичните лекарства деистват по-бързо на физическо ниво, ззащото са лекарства с точно определени параметри, докато при реики енергията няма определени параметри, макар че би могла да се насочи, а и зависи също от това колко трениран е лечителя в използването на енергията.



Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Kalina]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано18.02.04 13:41



"Науката хомеопатия", Георгос Витулкас
гл. 14, стр. 266 и сл.:
"Едно единствено лекарство.
Един от основните принципи на хомеопатията е да се предписва само едно лекарство за момента. (САМО ЕДНО!!!)
...
Ако приложим повече от едно лекарство (или терапевтична техника !!!), няма да можем да установим с точност положителния или отрицателния ефект. Няма начин да разберем кой от компонентите в комбинацията е подействал. Още повече няма как да предположим взаимодействието между терапевтичните влияния. (напр. ХОМЕОПАТИЯ - РЕЙКИ)
...
Даването на комбинации от лекарства противоречи на всички основни закони на хомеопатията, а и на здравия разум."

Определено е ценно да се прочете - и то не веднъж - цялата глава; особено за тези, които смятат, че това, което се рекламира по телевизията като хомеопатичен продукт непременно действа като такъв. Всякакви там измишльотини на д-р Тайс, комбинирани препарати на Боарон и Хил.. всичко това не помага, а напротив - при определени случаи може и да вреди.
Най-лошото е, че напр. някой гледа някоя от тези реклами, отива и си купува някой комбиниран препарат, който не му помага.. и в крайна сметка човекът стига до извода: а, хомеопатия, аз пробвах, но не ми помогна! Как ще му помогне като той изобщо не се е и доближил до хомеопатията...

--------

"Съвременната медицина и хомеопатията имат много малко допирни точки." - имат поне една - и двете се стремят по някакъв начин да помогнат и да излекуват човека. Много важна допирна точка!

"Изглежда,че не е достатъчно да се изучава само на курсове, а е необходимо задълбочено и максимално отделяне на внимание на принципите в хомеопатията." - абсолютно вярно! Важни са принципите: в курсовете на Боарон те са оставени на заден план май-май. Първата Мateria Medica, която ми попадна е на Боарон, от френски колектив.. там на много места може да се види каква е филосoфията на Боарон: спокойно можете да изписвате по няколко лекарства едновременно, напр. едното сутрин, другото - вечер; или пък - дори без това да е необходимо, в смисъл не говоря за спешните и наложителни хирургически интервенции или подобни - хомеопатията се приема само за допълнение към конвенционалната терапия. Тези хора имат ли изобщо вяра в хомеопатията? Лекарствата се изписват основно в ниски потенции и колкото се може повече: естествено, компанията все пак трябва да печели.. И т.н.

"Но от друга страна, понеже става въпрос за налучкване при определяне на лекарството, много хора се разочароват от лечебната практика на хомеопатите." Ей с това вече ме утрепа:)))) ТИ СЕРИОЗНО ЛИ СМЯТАШ, ЧЕ СТАВА ДУМА ЗА НАЛУЧКВАНЕ!!!??? Да, от такава практика на "хомеопатите" би се разочаровал всеки.. вкл. и ти явно си разочарована. Както модераторът често повтаря: смени си лекаря с някой, който не разчита на налучкване (при няколкостотин полихрести и още няколко хиляди малки лекарства 'гати късметлията трябва да е за ти налучка лекарството, така надали ще те излекува; но хомеопатията ЛЕКУВА - значи едва ли става въпрос за налучкване).

"Рейки при това действа на всички нива - физически, психически, духовно и емоционално.." - ами да, СЪЩО КАТО ХОМЕОПАТИЯТА!

Ти да не мислиш, че с хомеопатията се лекува само физически видима патология. А какво ще кажеш за лекарства като Natrum muriaticum, Ignatia, Stramonium, Staphysagria, Aurum, Aconitum, Sepia, Pulsatilla и т.н. В хомеопатията основното и най-важно е психо-емоционалното състояние на човека: много важно, че му било прескачало сърцето на пациента Aurum, по-голяма тежест има това, че той би могъл да скочи отвисоко и да сложи край на живота си: това важното! И когато се вземе Aurum първо изчезват именно депресията и суицидалните мисли и импулси (ако ги е имало, не е задължително да се е стигнало до там), а едва по-късно и дейността на сърцето се нормализира. Аз не съм чак толкова компетентен все още, защото тепърва започвам да уча, но мисля, че това е основен принцип, който много лекари-хомеопати пропускат. Не се предписва само според локално изявени симптоми. Напр. гноен процес, еди-какъв си, предписание: Hepar s. c. Резултат: не помага. Защо? Защото пациентът не отговаря по отношение на психо-емоционалното си състояние на картината на Hepar. Това го написах заради "Вярвам, че хомеопатичните лекарства действат по-бързо на физическо ниво.." - напротив, собствения ми опит покрай моето лечение, а и това, което съм размислил и прочел ми показва, че е точно обратното - те действат първо на, да го наречем, душевно ниво и едва след това постепенно и на физическо. Има там един закон на Херинг.. Много важно, че съм имал проблеми с кожата или че нокътят ми бил растял навътре: това е в периферията, живял съм с това години и съм имал страхотни периоди през това време, въпреки това - ТОВА Е ВАЖНОТО! Имал съм/имах проблеми със сърцето, световъртеж и т.н. Това вече е по-близо до "центъра". Но не е живото-застрашаващо. Мога да поживея с него още няколко месеца. Виж обаче, когато те налегне депресията, когато страхът и паниката те обсебят, когато тъгата те хване за гърлото до степен да получаваш задух.. тогава нещата са сериозни! Това съм "аз" и аз имам нужда да мога да се доверя на себе си.. да съм сигурен, че при моментно затъмнение на съзнанието няма да скоча от 6-я етаж, щото ми е писнало да живея, напр. ..

В това е силата на хомеопатията: че тя лекува самия човек (нещо с което конвенционалната медицина общо взето не се справя), а човекът е тяло, но също и - а и най-вече - душа и Дух (индивидуалност). По отношение на емоционални и душевни проблеми медицината като цяло е безпомощна. Антидепресантите и всякаквите там "успокояващи" медикаменти не помагат. Казвам го от личен опит. Ама то човек трябва да е минал през това..

Е, аз минах и през Рейки. И не ми помогна. Казах ти го вече. Рейки-МАСТЪРКАТА, беше запозната с проблема почти толкова добре както и лекуващия ме лекар-хомеопат, така че определено е насочила енергията, където трябва. (Бяха трима всъщност.)

"Това, че си получил главоболие е реакция на организма ти, който реагира чувствително през първите няколко сеанса. Това също е признак на отваряне и прочистване на блокажите.." - тук имам малко "Но.." - сега само ми кажи, че след това ще ми отвори еди-коя си чакра и ще ми покаже нам-кво си. Виждаш ли, едно нещо ме притеснява в Рейки и това е елементът на манипулация, който леко и неусетно може да се прокрадне в терапията...


И накрая: "не виждам причина да се изключва Рейки от лечението на тялото" - а душата? :) -, не в деня, в който взимаш хомеопатичното лекарство, но когато курса ти на приемането му приключи и след 5-10 дни да се включи и Рейки, особено когато става въпрос за хронични заболявания.." - добре де, ти как ще прецениш докога действа хомеопатичното лекарство? Ами ако е дадено в 50М или СМ потенция, мислиш ли, че след 5-10 дни вече не действа? Едва ли.. ще действа още месеци напред. И аз пак не разбирам, защо ако лечението с хомеопатия е успешно (и ако знам, че особено, когато се лекуват хронични случаи трява ДА СЕ ЧАКА - вземаш лекарството и после чакаш, то действа и след като си спрял приема.. първо се подобрява общо взето психическото състояние и след това "видимата" патология) ще се намесва и друга терапия, напр. Рейки. Какво, не вярвам, че хомеопатията ще ми помогне ли?

Кажи ми ЕДНА причина поради, която да включа и Рейки в лечението си след като хомеопатията ми помага. Ето, преди седмица почти не можех да стоя толкова време (пиша ти постинга близо час) пред компютър, защото на 10-тата минута главата ми започваше да се клати.. а сега - при лечение с Natrum muriaticum - това постепенно започва да изчезва (световъртежа имам предвид).

Пак подчертавам, че нямам нищо против Рейки или други терапевтични методи (те не са алтернативни, а са просто други методи, нали?), но засега смятам, че двата извода, които съм направил ЗА СЕБЕ СИ са ми основа, върху която ще стоя поне докато нещо не ме накара да им направя ревизия:

1. ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ЛЕКАРСТВО в даден момент, в минимална доза, избрано (рационално и обосновано, а не "налучкано"! :))) ) според принципа на подобието - основа в хомеопатията, и

2. ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ТЕРАПИЯ в даден момент, която не се изосавя докато не изчерпи своите възможности. В повечето случаи това може да се случи на лекуващия лекар, а не на хомеопатията като цяло. В такъв случай - сменяш лекаря, а не терапията, не мислиш ли?

Кажи ми каква е твоята връзка с Рейки и каква е връзката ти с хомеопатията? Доколко познаваш двете?

P.S. Цитатите са точни, само промених там където се налагаше странната липса:))) на "ъ" и "й". Трябва ти нова клавиатура ли? А пък използвам цитати, защото така ми е по-лесно, а не за да се заяждам или пък да апострофирам, макар че сега като чета какво съм написал точно така звучи. Аз съм един многознайко, облечен в черно:) sOrRy!



::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Hamaelleon]  
Авторtroian (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 18:36



Явно си доста запознат с хомеопатията. За невежите можеш ли да споделиш използвал ли си я за лечение на нещо сериозно. А също къде и при кого се лекуваш. Останах с впечатление , че си много доволен от доктора. Мисля, че бих опитал и аз



Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: troian]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано21.02.04 10:17



Не, не съм чак толкова запознат, просто за 5-те месеца лечение изчетох кажи-речи всичко излязло на български за хомеопатията... но съм още в началото; студент съм ветеринарна медицина и съм и професионално страшно заинтересуван.. това е.

Ами аз си се лекувам и в момента, и ще се лекувам май-май още доста време. За мен това си е сериозно.. според майка е симулация, пък чичо доктор не коментира. Моите проблеми са предимно на психо-емоционално ниво.. онова дето лекарите му викат "на нервна почва", защото не знаят какво е и как се лекува.

Хомеопатията не е панацея, но пък се справя успешно с огромен брой заболявания и то и там, където конвенционалната медицина губи по точки. ОПИТАЙ: едва ли ще загубиш!

Зависи какви са ти болежките, можеш да споделиш...
Пък къде и при кого не искам да казвам така публично, влез регистриран за да ти пусна бележка, остави mail или ICQ. Успех

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Hamaelleon]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 08:17



Homeopathic Care for Cats and dogs - from Don Hamilton-
Много интересна книжка на англииски за съжаление. Хомеопатията е много разпространена сред жетеринарните лекари на запад. Ти попадал ли си на книги на български ?



Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Kalina]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано29.02.04 09:13



Не казваш нищо като коментар за Рейки..

Има много и при това явно хубави книги за ветеринарна хомеопатия, но на английски, вкл. ММ и Реперториуми; на български има само една малка брошурка без особена практическа стойност.. има я в аптеката на ул."Чаталджа" в София (Хомеофарм).. не мога да се сетя как точно беше заглавието и автора.. //нещо от рода на "Наръчник за лекуване на домашни любимци" от Д. мак Лоуд, нещо такова..

Онзи ден влязох в сайта на Боарон и установих, че във Франция хомеопатията се изучава във ветеринарните факултети като ОФИЦИАЛНА дисциплина, ех.. какво да кажа за това..

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Hamaelleon]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 19:52



Франция, моята мечта....................

Какво да кажа за Реики и хомеопатият. Аз ги използвам и двете и съм доволна. Реики няма своиството както да сбъркаш с дозирането, така и да даде странични ефекти или да те задъни някъде, както става с хомеопатичните лекарства. Аз използвам реики сама за себе си,(аз съм Мастер левел, както знаеш от предипни мои постинги) плюс имам сеанс с реики-акупунктурист всека седмица. и добре ми деиства. Последния път медитирахме в синхрон и се смяхме от сърце. Много добре се разтоварих. Горещто ти препоръявам да вземеш трите нива, ще ти подеиства много положително особено в психологично отношение.
Изпрати ми данните си на е-маила ми да те иницирам ако не си до сега и ако искаш, разбира се:)))
Не вярвам да попречи на лечението ти с хомеопатия, както не наврежда и на мен:)))



Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Kalina]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.03.04 04:54



От разстояние ли инициираш?

Mens agitat molem

Тема Re: Хомеопатия - Рейки, акупунктура..нови [re: Fire walker]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 16:01



Da:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.