Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 28.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопат за бебе в Пловдив?нови  
Автор Sternchen (непознат )
Публикувано05.01.04 11:38



Може ли някой да ми препоръча читав хомеопат за бебе в Пловдив, че от нашата педиатърка ми омръзна - за едно кихане и антибиотик.
Сега имаме само лека хрема и пак ни изписа Оспамокс - да не станели усложнения - няма Т, няма зачервено гърло, няма хрипове, но за всеки случай... После ще се обринем и ще пием Калергин и така всеки път... Не искам повече, но и незнам къде да заведа детенцето.
Ако можете да помогнете - ще бъда благодарна.



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано05.01.04 18:19



Не познавам хомеопати в Пловдив.Но защо не пробваш с осцилококцинум?На Боарон е -продава се в аптеките.Няма проблем да го дадеш на малко бебе-разтваря се във вода и му се дава с лъжичка от водата няколко пъти, при започваща настинка.
Права си да не се доверяваш на такъв педиатър.Не са всички такива , потърси друг...И дано намерите хомеопат наблизо.



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано05.01.04 22:30



За джипи ли го търсиш хомеопата или...? Мога да ти препоръчам д-р Александра Багрова, но тя живее в с. Браниполе, и кабинетът й е там. Работи и като джипи, но Браниполе е в друга община, макар че е на 2 км от Пловдив. Според мене е много добра, има и дълга практика като хомеопат - почти 20 години, макар че е млада - почнала е да изучава хомеопатията още преди да учи медицина - рускиня е и е учила хомеопатия първо от баща си, после в Мед. университет в Москва, после - във Франция. Знам от нея, че има пациенти бебенца, които е поела от раждането им. Аз от доста време /5-6 години ли станаха, вече почнах да забравям/ се лекувам основно с хомеопатия и не пия никакви алопатични лекарства, освен понякога витамин С. Ако се интересуваш, ще ти дам нейни координати. Ако ти трябва хомеопат непременно в Пловдив, мога да разпитам, но не мога да ти гарантирам колко ще е читав.



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор Sternchen (непознат )
Публикувано06.01.04 11:20



Благодаря много за съветите. А как да давам Осцилококцинум - бебо е на 9 месеца?



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано06.01.04 14:09



1/3 флаконче е достатъчно - разтваряш в 1-2 ч.л. вода и да го изпие. По възможност 30 мин. преди или след храна. Ако състоянието не е толкова тежко давай на 8/12 часа - 4-5 пъти докато има подобрение. Ако състоянието е с висока Т давай на всеки 6 часа - пак 4-5 пъти. Ако се появят нови симптоми като кашлица или Т не спада тичай на доктор.

Успех! Аз на малкия (който е на 5 месец) още когато беше на 2 месеца му давах.



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано07.01.04 15:39



Здравейте Лекар съм и практикувам хомеопатия от няколко години За мен това е най добрия начин за предпазване от чести боледувания ,както и за лечението им.Пишете ми на nedkosubev @abv.bg
д-р Събев

Хомеопатично лечение


Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Sternchen]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.01.04 22:53



Разтвори го във вода, разбъркай интензивно 1 минута и му дай наколко пъти през половин час 1 чаена лъжичка.Ако има нещо написано на опаковката като схема на даване- следвай я, само с тази разлика,че го разтваряш във вода.

След употреба измии с много гореща вода и препарат чашата и лъжичката в която е било лекарството защото то се задържа по съда и който ползва съда ще взима осцилокоцинум, без да иска.



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: nedkos]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано07.01.04 22:56



Здравейте.
Това се води реклама и спрфед правилата на дир.бг би трябвало да я изтиря.
Няма да го направя ,защото може на някого да е полезна тази информация, но все пак имайте го пред вид.

Имам въпрос към вас.Къде сте учил хомеопатия?

честита нова година





Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив? [re: Fire walker]  
Автор Sternchen (непознат )
Публикувано08.01.04 11:11



Много благодаря на всички за информацията и вниманието!!! Желая ви само хубави неща!
Детенце се оправи и разминахме дори без температура. Много, много ви благодаря!



Тема Re: Хомеопат за бебе в Пловдив?нови [re: Fire walker]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано08.01.04 21:31



Завършил съм двугодишем курс на обучение в Пловдив към Boiron .При български и френски преподаватели разбирасе лекари.

д-р Събев

Хомеопатично лечение



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.