Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопатичен аборт - каква е теорията?  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.12.03 20:05



Точно това ме интересува - каква е теоретичната обосновка на възможността с хомеопатия да се предизвика аборт?



Тема Re: Хомеопатичен аборт - каква е теорията?нови [re: bira_more]  
АвторSnow-white (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 20:39



Da, tova e interesen vapros



Тема Re: Хомеопатичен аборт - каква е теорията?нови [re: Snow-white]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.12.03 23:31



Хм...не съм се замисляла върху "теорията".По ме интересува практиката.Има два начина за хомеопатичен аборт. Нарочно няма да назова лекарствата.Единият е с често повторение на едно хомеопатично лекарство до предизвикване на аборта.Според мен принципа тук е предизвикване на доказване на лекарството-т.е предизивкване на симптоми на лекарството у здрав индивид.Един от симптомите на това лекарство е аборт в началото на бременността-т.е при доказването ще се получи аборт а вначалото на бременността.
Другият начин е с едно друго лекарство + спиртен екстракт от същото растение по схема.Тук не е точно и само доказване според мен, има комбинация от фактори....

Твърди се, че тези методи имат много добър резултат и след такъв аборт не се налага кюртаж.Аз лично нямам опит с предписване или употреба на тези лекарства с такава цел.



Тема М да :)))нови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.12.03 21:47



Е аз знам един начин за предизвикване на аборт в много ранни етапи - повишаване (искуствено) на прогестерона.
И след това, когато изкуствената част изчезне, прогестерона спада - именно спада на прогестерона предизвиква аборт. Защото именно така настъпва нормалната менструация при жените.
Прогестерона се повишава по време на цикъла в така наречената лутеална фаза (след овулацията) и ако няма хорионгонадотропин (произвеждан от кандидат плацентата) спада рязко и настъпва следваща менструация.

Та ми беше интересно как точно действа хомеопатията?
Кои хормони как ги променя като ефективности? Или може би върху рецепторите за хормоните?

Защото ако прогестерона бъде блокиран (или рецепторите за прогестерон) - ще му намалее ефективността, ще настъпи също аборт/менструация.



Тема Re: М да :)))нови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.12.03 02:38



Я кажи, след такъв аборт-с прогестерон, налага ли се кюртаж след това?Или организмът си изчиства сам лигавицата?

Не съм виждала изследвания за влиянието над хормоните-в смисъл за механизма на влияние.

Не търси, обаче механизъм сходен на този на алопатичните лекасртва.При тях става дума за химично повлияване-тогава може да става дума за влияние над рецепторите на хормоните например...
Хомеопатията влияе на енергийната система на организма и от там се променят функциите и "химията".
Освен когато става дума за прием на екстракти, какъвто е единият случай .Тогава си е промяна на химията и енергетиката едновременно.
Но наистина не мога да кажа нищо повече за теорията на въздействоето. Както казах-практиката ми е по-важна.За сега.



Тема По принцип - зависи :)))нови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.12.03 17:07



Има едно 'лекарство*' на прогестеронова основа.
Препоръката е веднага (до 24 часа ако не се лъжа) след грешката да се приемат 2X2 таблетки през 12 часа.
Тогава менструацията настъпва след ~6 дни.
И няма нужда от кюретаж, защото дори да е имало оплождане, яйцеклетката не е успяла да се имплантира стабилно....

Много неща организма може да направи ако бъде убеден. Но винаги си има дискретни механизми които (добре де поне част от тях) могат да се изследват, наблюдават и т.н. В случая с бременността и абортите, сега се сетих за още едно-две неща.
Например има един хормон окситоцин. Този хормон подпомага раждането и менструацията, като предизвиква контракции на матката.
Интересното е че същия хормон подпомага и забременяването и отделянето на мляко.
При някои жени е възможно да се предизвика аборт със секс**.
При много малко - май най-вече при тези, които искат дете :(((((
______
* Не му помня името а и не е редно да се пуска в интернет. Все пак предизвиква хормонален ритник по организма на жената и има доста противопоказания. Не е редно да се пие без лекарско предписание и проследяване.
** Не го препоръчвам, най-малкото защото в този случай може пак да се наложи кюртаж.



Тема Re: По принцип - зависи :)))нови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано31.12.03 19:15



Ама не, не става дума 24 часа след "грешката" ...Интересно ми за няколко седмична бременност, дори 6-8 седмична.Докторите,които ни четоха лекции за този метод за хомеопатиченн аборт твърдяха ,че не се налага кюртаж дори тогава и че "работи" методът до 2 месеца.С прогестерон до колко късно в бременността може да се предизвика аборт и има ли сътранични ефекти-опасни, и налага ли се кюртаж?



Тема Не е дни - часовенови [re: Fire walker]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.01.04 17:48



За дни не знам.
Както казах специално за описания случай няма нужда от кюртаж.
В инструкциите на препарата пише, че тази схема може да се прилага не повече от два пъти годишно.

Иначе имаше други схеми с други хормони. Пак става въпрос за много ранна бременност - може би до втори месец. Само че тогава може да се наложи кюртаж.
Е може би Никам може да каже повече по въпроса :)
Но кюртажа е много вероятен, при аборт винаги има опасност част от плацентата да остане - а това е изключително опасно. При раждане също има такава опасност (много по малка). За това поне на теория, акушера трябва да провери плацентата. И ако има съмнения или има нещо останало, се прави вид кюртаж



Тема Re: Не е дни - часовенови [re: bira_more]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.01.04 21:16



уфф ок, спирам с темата ,че настръхвам
самата идея ме разболява, направо



Тема Противоречие?нови [re: Fire walker]  
Автор Meli ()
Публикувано06.01.04 14:34



Като се прави аборт с първото хомеопатично лекарство, значи това лекарство ще е вредно за бременни жени, които не искат да абортират. Това не противоречи ли на твърдението, че хомеопатичните лекарства са безвредни?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.