Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 02.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Температура  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано24.12.03 00:59



Мой приятел от три дена е зле, с температура 39 и нещо (макар че започна вече да я смъква до 37 и нещо).. не взема никакви лекарства, освен витамин С, чайове и бани (така както и аз се лекувам обикновено при такива леки случаи). Има характерни неща в картината, за които питах. Температурата според него се качва рязко, не се поти (каза "само нощем, т.е докато спи и ако ходи бързо или работи, но то тогава всеки се поти). Жаждата - независимо от температурата - не е завишена. Не разбрах за нея друго, знам че по нея се диференцират Беладона/Аконит/Гелсемиум или бъркам? Особено първия ден, често уриниране, с малко урина и с парене на върха на уретрата. Липса на апетит (това не е нещо особено, нормално е по-скоро за такива състояния).. Не се сещам друго. За кое лекарстов бихте мислили?

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Температуранови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.12.03 01:11



Трябва да попиташ за НАЧАЛО -внезапно начало, или се е случвало постепенно няколко дни.

СЪПЪТСТВАЩИ СИМПТОМИ-Болки в мускулите има ли.В очните ябълки, в костите, някъде другаде...Има ли студени тръпки да вървят по гърба.Стомашни опалквания...Лицето бледо или зачервено, зениците ...Сухота на лигавиците или някакви секрети и какви точно.

ЕМОЦИОНАЛНО СЪСТОЯНИЕ-тревожен, отпснат, страх...и т.н.

МОДАЛНОСТИ-От какво се подобрява и влошава-покой, движение, светлината как влияе, иска ли компания или иска да е сам.Топло,студено, иска ли да е отворен прозореца/свеж въздух постоянно/Иска ли да лежи или не...

Хранителни предпочитания-лимон, например... водата топла или студена ако я иска все пак.

Редактирано от Fire walker на 24.12.03 01:12.



Тема Re: Температуранови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано24.12.03 01:21



Не, мисля, че ства дума за внезапно начало, но температурата наппимер сутринта спада (вчера) и после пак се качва. Боли го в косто-вертебралния ъгъл, при животните там са бъбреците, предполагам при човека също:)) не знам, не съм учил достатъчно и анатомия на човека. За лицето и зениците - да, не погледнах, пропуск, лекар ще ставам!?:) Няма сополи, това го питах, ама забравих да ти кажа. Няма потене, няма носни секреции. Напрегнат, раздразнителен.. и едновременно някак отпуснат, но то е по-скоро последствие от умората покрай заболяването май-май. Пък за модалностите, мали, де ми е ъкъла, хич не го питах, освен за жаждата (тя модалност ли е).. хич не съм в час вече, в края на семестъра, ма да видиш как ще съм след месец по време на сесията:) Лимонче си хапва. Пари си краката в леган с топла (вряла) вода и морска сол.

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Температуранови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.12.03 01:29



Устата суха ли е?
Напрегнат и раздразнителен ,но отпуснат...това ми прилича на Бриония.Те искат да ги оставят на мира и да не ги закачат и се чувстват много уморени, искат да лежат неподжижно.

Така както си сложил запетайките, да разбирам, че началото е внезапно?Т.е за няколко часа е станало?

Лимона е въпроса защо го яде-дали защото знае,че е полезно или защото му се яде.Същото и за легена с горешата вода-щотот така баба е правила или защото организма му го иска?
Това го имай предвид за всичко в хомеопатиятя-за хранителните предпочитания и ей тия неща-топлата вода и т.н.-дали е са ЕСТЕСТВЕНИ ПОДТИЦИ или убеждения на човека.

Завива ли се-студено ли му е или напротив?



Тема Re: Температуранови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано24.12.03 01:35



аааааааааа, аз съм пас, утре ще питам по-подробно и ако се наложи ще доложа, в смисъл, ако не е вече оздравял, съжалявам ако ти агубих времето.
това за естествените подтици го разбрах
бклагодаря:)

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Температуранови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.12.03 02:21



няма да умре човекът и без хомеопатия.

по принцип това са типовете въпрости,които се задават за да можеш да предпишеш успешно.



Тема Re: Температуранови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано25.12.03 14:45



ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ на всички ни:)))
Да, знам, той при това смени картината още на другата сутрин, появи се носна секреция, кашлица и потене... така че лекарството вече е друго. Дано да самоизлекува:) Аз вече не съм в Стара Загора за седмица и нещо, покрай празниците, така че... темата си остава така.
Да попитам, кои са т.нар. полихрести - тази ли е думичката - или големите лекарства в хомеопатията? Къде да намеря техен списък, ако има приет всеобщо такъв? Да знам какво да чета по-напред, а не да се забивам в лекарства, които са рядко прилагани, показани и използвани...

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Температуранови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.12.03 19:03



ЧЕСТИТА КОЛЕДА!

Ами ако вземеш един по-малък справочник по хомеопатия,лекарствата там ще са полихрести!Не мисля ,че има списък точно....ще ги научиш с времето...

Ще се оправи приятелят ти и без хомеопатия. Не е толкова фатално.Мисля че в обществото ни има тенденция за "прелекуване".Станали сме неспособни да понесем и най-малкия дискомфорт без да се паникьосаме ,че ще умрем от хремата или ще получим гърч от температурата, или кой знае какво още...Организмът си се справя с 90% от проблемите сам без интензивно да му се месим.Малко витамини, чай, почивка и лека храна и сауна са съвсем достатъчни в повечето случай.



Тема Re: Температуранови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.12.03 19:07






Това е линка към ММ Кент.Там са главно полихрести с малки изключения.



Тема Re: za materia medica?нови [re: Fire walker]  
АвторSnow-white (Нерегистриран)
Публикувано26.12.03 20:51



Koq e nai-dobrata materia medica?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.