Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 19.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Симптоми от минали заболяваниянови  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.12.03 09:02



Дъщеря ми пие в момента конституционално лекарство. Всичко вървеше добре, но вчера детето се оплака от болки в гърлото - доколкото успях да видя (не съм специалист, от опит говоря) става дума за херп-ангина. Обадих се на хомеопатката (класическа), която я лекува в момента и според нея: "може да се проявяват симптоми от минали заболявания". 90% от боледуванията й са били хрема+кашлица на алергична основа, но второто по-честота боледуване е херп-ангина. До тук (сега е на 6г.) е карала 3 пъти.
Естествено, че първото нещо, което ще направя в понеделник е да я заведа на преглед, но
въпроса ми е: "Възможно ли е да се проявят такива симптоми?" Какъв е механизма?



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: River_]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 12:34



Дали това наистина е "конституционално" лекарство?! Този термин е относителен все пак. От колко време се лекува с хомеопатия, преди това какво е било състоянието й? Наистина могат да се появят симптоми от минали заболявания, но това НЕ Е задължително. Освен това ако е дадено правилното лекарство и има наистина лечебна криза, рядко се налага да се дават други медикаменти, защото организмът сам се справя с това състояние защото вече е засилен и като цяло човек се чувства добре и жизнен. Но съществува вероятност и това да не е точното лекарство и да става дума за поредната херп-ангина.



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: River_]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.03 17:45



Трябва да се прецени дали наистина е поредната ангина или е връщане на симптоми.Може да се прецени по общото състояние и развитието на нещата преди тази ангина-други симптоми как са били, емоционално как е, как спи, дали изглежда свежа с много енергия или напротив...

Още един добър начин да се каже дали лекарството е точно или е лечебна криза е да се повтори същото лекарство няколко пъти.Ако е лечебна криза трябва да има подобрение на симптомите, ако изобщо не подейства , просто детето си се е разболяло пак от ангина и лекарството не действа.

Не казвам "не е точното лекарство" защото може да е точно ,но да има така наречения "миязматичен блок" ,който пречи на действието му.Тогава се дава лекарство за отблокиране и едва след него предишното показано лекарство.
Не искам да те обърквам с такива теоретични разсъждения-хомеопатът би трябвало да си знае работата.

Това, което на практика бих те посъветвала е -повторете лекарството през 30 мин-5-6 пъти. Имайте предвид,че ако качи температура това е добър знак-стига да не е 42 градуса, разбира се.Ако не подейства хомеопатът трябва да намери лекарство за острото състояние ,което да подейства.При такова развитие обаче, за мен изводът би бил, че въпросното "конституционално" лекарство просто е грешно, освен ако лекарството, което е подействало не е "осторото лекарство" на конституционалното..Ох извинявай,пак се впуснах в разсъждения.

И се обадете на хомеопата си веднага.
Аз лично бих се подразнила ако лекувам някой, а той при проблем ,вместо да ми се обади на мен, пита какво да прави в нета

Не бързайте с антибиотиците.Има много лекарства за спешни състояния в хомеопатията, които действат изключитлено успешно и бързо.



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: Fire walker]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.12.03 19:06



Не, аз не питам какво да правя - продължаваме със сегашното лекарство и утре рано рано сме при хомеопатката. За антибиотици не ща да чувам, още повече херп-ангината е вирусно заболяване.
Обадих се още вчера на хомеопатката, по гсм не можа да ми обясни подробно какво е поява на симптоми от мин.заболявания, та затова попитах.
Май наистина ще е вирусна ангина, защото детето е отпаднало, няма температура, но тя по принцип рядко вдига, дори и при тежки заболявания. Освен това си мисля, че ако е лечебна криза трябвало да е отминало вече

А състоянието преди "ангината" беше силно подобряващо се - всъщност това, от което я лекувахме се оправи (пристъп, подобен на астматичния).
И мен нещо ме дращи гърлото, но не знам дали е от снощното викане в шумния ресторант или наистина вирус циркулира около нас.



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: River_]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.03 20:19



О в такъв случай-много добре! Щом се е оправил астматичн пристъп,а се връщат симптоми на ангина, това е съвесем в реда на нещата.
Закона на Херинг гласи-"болестният процес се развива /влошава/ от вън на вътре и от долу-нагоре, а излекуването се развива от отвътре-навън и отгоре -надолу".Тоест вие се движите по закона на излекуванео-симптоми който са се прявявали в беля дроб и бронхите излизат нагоре в гърлото.Чудесно!
Не очаквай лечебната криза да отмине за 2 часа.Лечебна криза може да си е цяла ангина, с обичайното протичане.Просто повтаряйте лекарството-същото докато се видите с хомеопата.
Нормално е сега да е отпаднала, важното е каква е била преди да се появи ангината.
Няма страшноЯвно нещата вървят на добре.



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: River_]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.03 20:24



А ти можеш да вземеш Ферум Фосфорикум 30 една доза, ако и общо се чувстваш леко отпаднала.Това е за начало на настинки без определена симптоматика.
Или Осцилококцинум.



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: Fire walker]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.12.03 20:37



Благодаря на теб и на фрееман за мненията!



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: River_]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.03 21:24



my pleasure



Тема Re: Симптоми от минали заболявания [re: River_]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано14.12.03 23:49



Извинявай, че се намесвам в темата
Обади се утре да кажеш как е Ели. Като ти четох постинга направо се притесних После Нестинарката ме успокои
А твоето гърло е най-вероятно "пострадало" от поредния вирус. Ние с мъжа ми от 2 дни сме с дразнене в грълото. Аман от вируси Сега треперя да не заразим хлапетата пак..



Тема Re: Симптоми от минали заболяваниянови [re: danii]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 00:21



И аз се извинявам, че се намесвам, но проблемът не е само във "вирусите", а и в имунитета на организма на първо място Знам хора, които от години не боледуват или най-много веднъж на няколко години да изкарат по някоя лека настинка или грипче. Закаляване по различни начини, правилно хранене и здравословен начин на живот като цяло, хомеопатия, билки - ето така човек се доближава до по-добро здраве на всички нива Наистина факторите, допринасящи за потискане на имунитета стават все повече, затова и трябва да обръщаме повече внимание на себе си и на това как живеем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.