Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лекар хомеопат  
Автор jiven (новак)
Публикувано29.10.03 21:41



Здравейте на всички и честито за клуба
Чудесно е,че се появи из клубовете на дира:)

По принцип вярвам на хомеопатичното лечение,преди около 3 години се бях хванала сериозно и повече от година ходих на класически хомеопат.Обаче не ми хареса стила му на работа и отношението му към хората(и към мен,де:)))
не искам повече да коментирам това,споменавам го във връзка с молбата ми към вас да ми препоръчате добър хомеопат---класически ако може и най-вече от личен опит.затова не се обаждам и на хомеопатичното общество.за мен изборът и намирането на добър специалист е най-важно.освен това вече става въпрос за детенцето ми,което е на 7 месеца и не мисе ще да му бъдат правени каквито и да е експерименти без сигурни диагнози.ако ви се струва неетично да препоръчвате някого директно в клуба,може и на бележка.ще ви бъда много благодарна!!

и още един конкретен въпрос:в момента бебето има хрема,за 3 пореден път в последните 3 месеца.досега винаги му минава без усложнения,само с промивка с морска вода.но днес почна да подкашля и съм сигурна,че е от секретите дето му се стичат надолу.мога ли да му дам от готовите форми на боарон---например тази за хрема от различен произход---коризалия?поне докато се "запишем" при специалист:)



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: jiven]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 22:09



Принципно може. За хрема аз обикновено никога нищо не съветвам да се приема, но ако не става с физиологичен разтвор и хремата ви притеснява, пробвайте с Коризалия в края на краищата. Можете да се обадите на Асоциацията на лекарите хомеопати утре и да поискате да ви предложат имената на десетина-петнадесет колеги и да изберете при кого да отидете на преглед.
тел. 8-43-93-26



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: freeman]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.10.03 23:22



Коризалия е комбиниран препарат, до колкото ми е известно и не го препоръчвам.Не е ли по-добе да се вземе осцилокоцинум ако е толкова належащо?Или Ферум Фосфорикум?Какво мислиш Фрийман?

*Ферум Фосфорикум е лекарство за започваща настинка без някакви ясно обособени симптоми.

/това не за теб Фрийманподозирам,че си го чувал и преди/



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: Fire walker]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 23:40



Да, това също е добър вариант с осцилококцинум
Пуснах ти мейл



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: freeman]  
Авторvisho (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 17:31



Imam problem s alergia na dashteria mi, koiato e sas slednite simptomi: drebni cherveni papki v nachaloto, sled koeto stavat suxi i se beliat, vsichko tova e pridrugeno sas sarbeg i sa po liceto okolo ochite i ustata. Moli da me posavetvate za lekarstvo ili niakakvo reshenie?



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: jiven]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.10.03 10:04



Аз имам бебе на 2 м. и 20 дни. Беше хремав няколко пъти вече (батко му мъкне всякакви бацили от д.градина). Промивам с физиологичен разтвор по принцип. Единият път обаче се разкашля и по препоръка на личната му лекарка давах осцилококсинум (1/2 опаквока на прием, според указанията) + ферум фосфорикум ( 2 дена - 2 пъти по две гранулки във вода; още 2 дена - 1 път по 2 гранулки). Спря кашлицата, а и хремата. Сега само сутрин има секрети в носа и промивам с физиологичен разтвор.

Видях, че фрийман и нестинарка са дали аналогични напътсвия, като нашата докторка. Но по принцип си намери хомеопат.

Ти от Бургас ли беше или се заблуждавам? Няколко пъти май си искала координатите на добър лекар-хомеопат.

Успех!



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: danii]  
Автор jiven (новак)
Публикувано31.10.03 10:54



здрасти,ние се срещаме по принцип в клуба на мамите
благодаря за насоките.нашият татко пък е учител и той играе ролята на бациломъкнител:)))))интересното е,че от всички болни най-трудно преживявам аз.малкият вече е по-добре.
уф,чудесно е, че си имаш хомеопат,дето ти харесва.
за жалост,когато пуснах такава тема в нашия клуб,пак никой не ми даде препоръка.после една друга мама -кика,пак питаше.знам,че от форум не може да се получи такава информация...но все пак в бъдещи майки наистина цари дух на взаимопомощ и знам че ще получа съвет от сърце
иначе изводът е ,че майките не ползват този метод за лечение.жалко.а ти от опит знаеш, колко е хубаво да се избегнат антибиотиците и въобще да се укрепи организма и т.н. хубави екстри на хомеопатията.
аз съм от софия иначе.а вие от къде сте?
поздрави на юнаците



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: jiven]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.10.03 11:16



От Варна съм.
Наистина в Бъдещи майки с изключение на ellion и yanita (които по принцип са опитвали лечението с хомеопатия и са много разочаровани) аз съм единствената, която съм фен на този тип лекуване.
Явно наистина съм попаднала на достатъчно добър лекар. Ама и така се бях разочаровала от традиционния начин на лечение. Май 2002 Мартин (големият) кара гнойна ангина с антибиотици - 5 различни вида, включително и Клацид. От единия повръщаше, от другия се обрина, 3-тия пък (сумамед)някакво чудо на медицината) въобще не му действаше. Накрая одисеята приключи с 10 дена инжекции Гентамицин и според мен налепите по сливиците му се махнаха от хомеоаптично лекарство, което той почна да взема след 3-дневно боцкане, което ни най-малко не беше подобрило състоянието му.... Беше отслабанл с 2 килограма (а за дете 15 килограма, това е много). Та така. Впечатлението ми е, че само майки които са патили много въпреки силните и безумно скъпи антибиотици се решават да прилагат такава форма на лечение.

Поздрави на твоя бебок - момък или мома беше ?



Тема Re: Лекар хомеопатнови [re: jiven]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 08:23



Остави си е-маила след ника, за да ти се пусне бележка:)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.