Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 30.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли такъв моментнови  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.10.03 22:41



Преди няколко месеца, когато давах на сина ми хомеопатични лекарства, бях забелязала, че в следващите 1-2-3 дни започва да пишка по-често. Свързвах го с това, че вероятно организмът му се изчиства, постигайки равновесието. Сега му давам по една капсула Осцилококцинум веднъж в седмицата, профилактично, и пак забелязвам същото в следващите 1-2 дни след приема му. Никъде не съм чела за точно такъв ефект на хомеопатичните лекарства, а ме интересува, ако го има на какво се дължи. Просто не ми се вярва да е случайно съвпадение....
Благодаря



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: ellion]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 22:55



Какви лекарства са му давани? Що се отнася до Осцилококцинум не си спомням да съм получавал сведения за каквито и да са странични реакции, дори и незначителни. Аз също съм го пил при грип веднъж Понякога е възможна някаква реакция на организма към хомеопатичното лекарство, ако има някаква изявена по-голяма чувствителност, но мисля, че в случая няма нужда да се притесняваш. Все пак ако искаш разкажи по-подробно или питай още нещо, но дай и повече информация Колко е голям сина ти?



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: freeman]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.10.03 07:30



Ами първо преди около година една УНГ лекарка, която е посещавала курсовете на Боарон, му лекуваше хремите с техните гранули. От тоя период имам вкъщи една торба лекарства, непрекъснато тичах за новото Та тогава бяха Пирогениум, Хепар Сулфур, Кали Бихромикум, Кали Муриатикум, Хидрастис Канаденсис, Сулфур Йодатум, Камомила...
През пролетта на тази година вече го заведох на класически хомеопат, заради едни особени събуждания през първия час след заспиването вечер. Тогава му дадоха Туберкулинум, и след около 1 месец Магнезий Муриатикум. После при един отит е взимал Беладона и Меркурий (някакъв, не го помня точно кой вид). И всеки път го наблюдавам това с усиленото пишкане следващите 1-2 дни.... Сега е на 2год и половина



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: ellion]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 19:13



Ако е добре сега и няма проблеми мисля, че няма място за тревога По принцип не трябва за най-дребното оплакване или настинка веднага да се назначават хомеопатични лекарства. Ако някое дете или възрастен често боледуват, би трябвало след правилно проведено лечение с хомеопатия тази тенденция рязко да намалее.



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: freeman]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.10.03 22:18



там е работата, че хич не съм убедена, че му е проведено правилното лечение
още от първите хреми и отити, които се повтаряха до седмица след приключване на предишните... от тогава се отвратих от тия лекари, дето учили-неразбрали ми даваха по 100 вида лекарства, по точно същия начин, по който можех да си ги избера сама примерно от www.abchomeopathy.com...
После пък при класическия хомеопат - наистина, в първия месец събужданията изчезнаха, и бях страшно обнадеждена. Тогава пак направи отит, този път страхотен, и аз пак се доверих на този лекар. Резултат - тичахме по спешност в ИСУЛ, след като се чувахме по GSM с лекаря през 30 минути, и променяхме потенции и време на даване, но ефектът беше, че детето страдаше пред очите ми с невероятна температура и зверски болки. А събужданията се върнаха...
Както и да е, от месеци не е пил никакви хомеопатични лекарства, освен Осцило-, събужданията се разреждат, явно ги израства, а аз за себе си още не мога да реша дали вярвам или не в лечебната сила на хомеопатията. Не мога да си кривя душата - виждала съм, че действа. Включително и това, че по моя вина извърших буквално доказване на Chamomilla върху детето, включително едната зачервена буза. Тогава пък какъв ад беше, не искам да си спомням...



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: ellion]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 23:48



Съжалявам, че така се е получило Понякога такива събития наистина могат да разстроят човек или да внесат сериозни съмнения в душата му. Понякога лекарят, използващ хомеопатия, няма достатъчно познания или пък надценява възможностите си, или пък не може да види ясна картина въпреки натрупания опит и тогава вместо да пренасочи лекуващия се към друг колега (дори и не поради факта, че другият може да е по-опитен, а защото може да улови нещо, което е избягнало от погледа на първия - това се случва навсякъде, не само в хомеопатията, независимо колко добър е лекуващият), или да приложи временно друг метод на лечение - ортодоксален или алтернативен, продължава да упорства с хомеопатия, или пък поради някаква причина действително не може да се получи сигурна идея за търсеното лекарство, или... Понякога е много трудно да се предпише хомеопатично лекарство, колкото и да търси такова - било поради недостиг на достатъчно ясни признаци и симптоми, било поради недобро познаване на метода, било поради недостатъчно детайлна анамнеза понякога и с неволното съучастие на родителя или на лекуващия се възрастен. На пръв поглед хомеопатията на някои им изглежда много лесна и ясна. И такива хора често се хвърлят да лекуват с този метод всичко и всички със замъглен за други възможности поглед. Наистина хомеопатията предлага големи възможности, от години личен опит го знам, но си има ограничения, които имат субективен и обективен характер и са неизбежни. Няма универсален лечебен метод и затова аз нееднократно подчертавах и в темите, които пусках в клуб "Медицина", че винаги трябва да се търси най-доброто и разумно решение като благополучието на пациента е основният фактор за избор на терапия и начин на действие. Може доста да се напише по тези повдигнати въпроси, но сега е вече късничко. Ако има въпроси, питайте



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: ellion]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано28.10.03 12:17



Аз точно при такъв жесток отит лекувах Марти преди 3 седмици. Той пиПулсатила 30 СН и отита изчезна за 12 часа ( е имаше още леко зачервени ушни канали, но и те се оправиха след 48 часа). Лошото е обаче, че веднага след отита направи гнойна ангина, а тя с хомеопатия се лекува доста бавно. Справихме се без антибиотик, но вместо за 3 дена се оправи напълно след 6 дена. Това за мен е най-трудното при хомеопатията - след като се ликвидира кризата, минава доста време до пълно възстановяване.
Аз също имах ангина, но без гнойни налепи и се вдигнах на крака за 24 часа, но с Фитолака. Както съм ти казвала и друг път поне за сега откакто лекувам Марти с хомеопатия (1 г. и 5 месеца) не е пил нищо повече от обикновен детски Парацетамол. А забравих, че редовно пие зелени водорасли, като укрепващо средство.

Очевидно както казва Фриймън, няма 100 % вярно лечение. Всеки конкретен случай изисква различен подход. Да ми е жива и здрава личната лекарка (класически хомеопат), много доре се справя ! За 1 1/2 успя да тушира гастро-рефлукса на бебето !!! А Марти го мъчих с този рефлукс 10 месеца + това че изпи 1 кофа Координакс, който вече бил забранен за продажба заради доказани странични действия



Тема Re: Има ли такъв момент [re: danii]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 18:39



Ангината се лекува също толкова бързо с хомеопатия, колкото и отита Въпросът е в правилното назначение. Казваш, че си се оправила с фитолака за 24 часа. Това, което пишеш ми се струва невероятно: "Това за мен е най-трудното при хомеопатията - след като се ликвидира кризата, минава доста време до пълно възстановяване." Ако става въпрос за някой хронично болен или с изчерпани сили човек може да е и така понякога, но като цяло лечението с хомеопатия е по-бързо и по-ефикасно отколкото с обикновени медикаменти



Тема Re: Има ли такъв моментнови [re: danii]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано28.10.03 22:55



danii, знам, че вие сте фенове на това лечение, и се радвам, че сте случили на лекар знам, че въпросът ми е доста нетактичен, но все пак, наистина ме интересува - колко плащате на лекарката за преглед?
Мен това, което доста ме отблъсна, беше редовното плащане по 15 лева на ходене, за смяна на лекарството или потенцията. И това три пъти в рамките на съвсем малко време. Първото интервю струва 30 лв. И като за капак, два пъти свършваме с антибиотици по 30 лв шишето (а са ми нужни 2 шишета). Та сметката ми излезе "дявол на магаре". За въпросния отит, който много ме тормози, грубо си заминаха над 100 лв (без да си включвам сметката на GSM за непрекъснати разговори или гласови пощи със страшно заетата лекарка) и 2 седмици заради желанието ми да използвам по-природосъобразни методи....



Тема Re: Има ли такъв момент [re: ellion]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано29.10.03 09:57



Вероятно съм късметлийка, но нищо не плащам на лекарката. Тя е общопрактикуващ лекар и GP на цялото семейство Токова съм доволна от нея, че редовно й нося цветя, бонбони, чай (защото тя не пие кафе), а се грижа за Коледа да получи и някакъв подарък, макар и скромен.

Няколко пъти е отсъствала от Варна и тогава ме е пращала при нейна колежка и приятелка, която ми взема по 15 лв. за първоначален преглед и от там нататък нищо - консултации, промяна в лекарство и потенции са безплатни. Не знам дали ми взема толкова малко, защото са приятелки и имат договорка да си поемат пациентите или по принцип са й такива тарифите. Да си призная и аз чувам невероятни цени за някои лекари - хомеопати във Варна.

Това, което мога да кажа е, че не си случила на подходящия лекар

Може би не е лошо да провериш в асоциацията на хомеопатията за друг вариант, ако въобще не си се отказала от тази форма на лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.