Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 26.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стабилна стенокардия и хомеопатия  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 14:44



От около 20 дни моят баща приема лекарства за Стабилна стенокардия 2ри функц.тип -Nitrolong, Preductal MR & Aspirin. Прочетох,че паралелно с това може да се прилагат и препарати на билкова основа- Ликопин и Енергия-500, а след 3ия месец Кратимел. Моля отговорете ми доколко ще се повлияе заболяването от тези таблетки и препоръчително ли е да се приемат?Благодаря!



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: питaщa]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 20:06



Какво съдържат тези продукти? Предполагам, че е ликопен, а не ликопин? Това е каротиноид. Какво се съдържа в Енергия-500 и Кратимел? Явно това са продукти на растителна и билкова основа. Кратимел според името си най-вероятно съдържа глог като основна съставка.



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: freeman]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 08:36



Не зная отговора на тези въпроси. Мислех ,че тук ще има достатъчно знаещи за да ми помогнат, но явно съм сгрешила. Прочетено 01 16 души и само една реакция и то не като отговор , а няколко въпроса- жалко, но благодаря на този ,който поне реагира!



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: питaщa]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 10:44



Za tolkova malko infornacia koiato ste predstavili ne mojete da ochakvate niakakav zadalbochen otgovor. Aptekite osven towa se palniat neprekasnato s vsevazmojni produkti na bilkova osnova i sashto ne mojete da ochakvate da se poznawat ot wseki. Virtualen pregled i mnenie pri takava diagnoza e nedopustim.



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: питaщa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.10.03 17:20



Ама защо така ,едва ли не обидено подхождаш?
Аз не ти отговорих защото не мога.Психолог и хомеопат съм.Не съм лекар.Нямам представа какво се съдържа в тези препарати, за които говориш.те не са хомеопатични-става дума за ортодоксални лекарства и за някакви билкови извлеци и хранителни добавки,за които няма как да знам.
Фрйман е лекар и се опита да ти помогне, но ти не можеш да му дадеш необходимата информация.Това тук е интернет клуб ,не медицински кабинет.
Ако искаш повече помощ за теми неотнасящи се до хомеопатията попитай в Медицина.Там има лекари, които ще ти кажат /може би/ нещо за тези добавки.



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: Fire walker]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 17:44



Не съм обидена. Просто съм обикновен човек, който търси помощ. В специализирани клубове пък било то и Интернет такива, не очаквам мнение да ми дават случайните като мен, а хората, които знаят и са тук за да ни помагат дас е ориентираме. Че не е мед. кабинет също знам, не че там много ме ориентираха.И аз не знам вече какво да мисля. С ЕКГ холтер на татко му поставиха тази диагноза и то 2ри или 3ти( вече не помня и аз) функционален клас. Кръвно налягане 120/80 , Cholesterol 5,49mmol/l , Tryglycerides 1,03mmol/l Днес след тест с велоергометър същият лекар ми съобщи усмихнат,че сърцето на татко е здраво като на бик и няма за какво да се тревожа?!? Той дори не помнеше ,че преди 20 дни самия той постави диагнозата, а негово колега назначи лекарства. Съжалявам, ако теб обидих с предишната си реакция! Попаднах в сайт на Американския здравен инситут и там на прост език чоек може да прочете всичко, което го интересува за тази болест. Сега само дето не знам какво да правя след днешната новина?!? Не ми отговаряй,не искам да губя ничие време!



Тема Re: Стабилна стенокардия и хомеопатиянови [re: питaщa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.10.03 21:24



Съжалявам,но просто не съм квалифицирана да ти отговоря на въпроса.Не съм лекар-психолог съм.Разбирам раздразнението ти от ситуацията с лекарите и диагнозите...За съжаление не познавам медиците в БГ и не мога да ти препоръчам добър кариолог.Това,което ми хрумва е да попиташ в Медицина да ти препоръчат добър или тук-фрийман ,които е лекар ако познава добър кардиолог ,колега може да ти препоръча.
Мисля,че първото е да се разбере какво му има на баща ти и има ли му нещо изобщо, преди да се обсъжда някакво лечение.

Успех ти желая!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.