Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 20.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема D-potenciiнови  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано25.10.03 09:20



Ima li izob6o nyakyde v Bylgaria myasto, kydeto da se prodavat homeopati4ni preparati v deseti4ni potencii? Kato izklu4im tezi na Hil, za6oto obiknoveno sa kombinirani; napr. tryabva mi Hamamelis virg. D6 i to na kapki, a ne globuli; oba4e edinstvenoto, koeto moga da namerya e 5CH na Boaron...
Az sym ot Stara Zagora, tuk ima samo edna homeopati4na apteka, i izboryt e - kak da go kaja - kato na pove4eto ne6a v Bylgaria:)))

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: D-potencii [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 19:39



Не знам да се продават десетични потенции някъде у нас. Защо държиш на тях. Щом пише СН значи са стотични, а десетичните се обозначават с Х или D. 5СН отговаря горе-долу на 10D. И защо точно държиш да е на какпки и на тази потенция? На Боарон лекарствата действат така както и на други хомеопатични фирми.



Тема Re: D-potenciiнови [re: freeman]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.10.03 20:04



Може евентуално в София в "Хомеофарм" да има, но не съм сигурна.Това е аптеката в Хомеопатчиното общество.Теменуга Сотирова е фармацевтът.

"ХОМЕОФАРМ"ООД


СОФИЯ пощ.код: 1309 община: "ИЛИНДЕН"


адрес: Ж.К."СВЕТА ТРОИЦА",БЛ.309,ВХ.Г,АП.72

тел.: 22-92-46



Това е и адресът на ХОМЕОПАТИЧНО ОБЩЕСТВО,там можете да се обаждате за да ви насочат към хомеопати.


Надявам се да не са сменили телефон или адрес....ще съм благодарна ако някой даде отзови за точността на тези координати.



Тема Re: допълнениенови [re: Fire walker]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 20:13



На Асоциацията на лекарите хомеопати телефонът е 8-43-93-26, гр. София, ул. "Алеко Константинов" 10. Имаше и още един телефон, но не съм сигурен за него.
Доколкото ми е известно в тази хомеопатична аптека, която посочваш не се продават десетични потенции. Има много голям набор от лекарства и потенции, но някои от потенциите не са съвсем точни - това го знам от сигурен източник. Аз лично работя с оригинални лекарства от чужбина, които си изписвам от реномирани и проверени производители на хомеопатични лекарства



Тема Re: допълнениенови [re: freeman]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.10.03 20:26



вярно..и аз бях чула ,че някои потенции на са точни..май за LM ставаше дума....
Правилно правиш,че си внасяш сам лекарствата.
Ти за кои потенции си чул,че не са както трябва там?



Тема Re: D-potenciiнови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 20:45



Da, predpolagam, 4e i 5CH gl. Boiron ste mi svyr6i rabota (stava duma za Hamamelis virginiana), oba4e v edna farmakologia i homeopati4na Materia Medica (i to to4no na izdatelstvo Boiron) za varikocele pi6e po 20 kapki dnevno Hamamelis D6. Kakvo ste kaje6 za tova.
Az taka ili ina4e nyama da trygna da se samolekuvam i pyrvo ste se konsultiram s lekuva6ia me homeopat.

Iskami se v BG da moga da vlyaza i da si kupya ot koya da e homeopati4na apteka, naprimer, slednoto: Aurum met. D6 / Hypericum perforatum, 10% flos aa, ung. (polzva se pri syrde4ni nevrozi, napr., maji se oblastta na syrceto)... oba4e, uvi, nyama...

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: D-potenciiнови [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 21:44



Не се вживявай толкова в написаното Това, което го има тук по аптеките ще ти свърши работа! Така че вземи си Хамамелис 5 СН и го ползвай. Това с Aurum/Hypericum 10% ung. го остави Ще си позволя да ти дам един съвет - не се подвеждай по подобни рецепти и книжки Посъветвай се с някой, който разбира и ако искаш да лекуваш животни с хомеопатия изкарай един курс за да научиш това онова или прочети по-задълбочена литература по въпроса. В хомеопатията разчитаме на терапия пер ос, а не перкутанно



Тема Re: D-potenciiнови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 21:58



prepory4ai literatura:)
//ti vse pak ne znae6 otkyde az 4erpya informacia, taka 4e ne byrzai sys zaklu4eniata/syjdeniata/syvetite:)
Homeopati4ni preparati se prilagat - uspe6no i v nyakoi slu4ai dale4 po-efektivno - ne samo per os, no dori i injektivno ili kato unguenti; ne vijdam nikakyv problem v tova, nito pyk takyv i v tova, 4e v BG moga da si pozvolya samo Boiron, CH :))

::: dot Space ::: Transform Visibility :::


Тема Re: D-potenciiнови [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 22:14



Не бързам заникъде друже Кажи ми каква литература имаш и какво си чел, за да се ориентирам какво да ти препоръчам. Аз лично не виждам смисъл от инжекционно и перкутанно вкарване на хомеопатични лекарства, при положение, че вече 200 години ефектът пер ос е забележителен Този унгвент, който беше посочил е комбинация. На фирма Heel ли е? Всеки обаче е свободен да избира какво да прилага, стига да има добър ефект Посочи ми, моля те, някакви примери и хомеопатични лекарства, прилагани инжекционно и перкутанно с много добри резултати, т.е. по-добри отколкото пер ос.



Тема Re: D-potenciiнови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано27.10.03 16:42



За примерите, ung. и inj., това ще ми остане за домашно, става ли?
Държа да отбележа, че чета разни нещица за хомеопатията от месец, нямам никаква практика; личен опит с хомеопатичните лекарства - само доколкото съм ги "пробвал" върху себе си по необходимост при настоящото лечение... и интерес преди всичко към съчетанието между ветеринарна медицина и хомеопатия - просто това следвам, споменах го в друга тема. Дилетант съм:) Но пак ще си говорим след десетина години:)

Чел съм, чета или ще прочета:
Материя Медика есенция на Витулкас (ама искам да не е само есенция, ми цялата Материя Медика); имам един "Справочник по хомеопатия" на един австрийски професор, не мога да си спомня името му в момента; една "Фармакология и хомеопатична Materia Medica", 2 изд. 1995, изд. Боарон - тази книжка най-ми харесва - много прилича на моите бумажки, и като обем (няма се излагаме са с нещо под 500 стр. я:), и като формат... сега чета нея, като за изпит:)
Разглеждам кво' има в Пингвините и в Хеликона (Стара Загора).... ми нищо не ми грабва погледа.
Аз вече споменах кво' искам да си купя и да чета: www.weleda.co.uk Online Store/Books/Animal Books; предполагам, че малко ще ми се опъне тва желание, но ще го задоволя рано или късно. Точка:)

http://www.weleda.co.uk/cgi-bin/miva?wel/merchant.mv+Screen=CTGY&Store_Code=1&Category_Code=5002

::: dot Space ::: Transform Visibility :::

Редактирано от Hamaelleon на 27.10.03 17:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.