Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 05.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vet medicine  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано25.10.03 09:37



Prez 2000 byah v Sofia (u4a veterinarna medicina v Stara Zagora, sega sym 4 kurs) na edin seminar na d-r Joop van Dam za antroposofski orientiranata medicina (tam sy6o se izpolzvat dinamizirani preparati, makar 4e ima ne6o pove4e ot klasi4eska homeopatia; raboti se sy6o taka osnovno s deseti4ni potencii, preparati na firmite Weleda i Wala). Na vyprosa mi dali i pri nas, vet. medicina, moje da se polzva homeopatia, otgovoryt be6e "Da!", no togava ne polu4ih nikakva po-konkretna informacia po vyprosa... Edva sega, naskoro, lekaryat, koito me lekuva - pak v Sofia - mi pokaza edin malyk spravo4nik, malka zelena knijka - "Homeopatia za doma6ni lubimci" (struva 3 lv i ya ima v aptekata na ul "4ataldja" v Sofia).
Na idea moje bi si nymate kolko vdy6novyava6o e tova za men pri uslovie, 4e vijdam kak se "lekuvat" pri nas pacientite - bez da se postavya to4na diagnoza, mi to slu4aya (imahme naskoro edin takyv slu4ai, rhinorrhagia s neizvestna etiologia, izkl. trauma) moje da e parazitoza, moje da e tumor .. moje da e i na baba mi hvyr4iloto; le4enieto - dva 6irokospektyrni antibiotika, kolkoto se moje po-silni, i ob6oukrepva6a terapia. Tva e. Ili pyk radikalnoto "le4enie" na metritite, osobeno ako stava duma za pyometrit - prosto se pravi ovarihysteroctomia i tva e. A tozi angliiski lekar (ot spravo4nika) pi6e, 4e v slu4aya Sepia moje da svyr6i rabota. Da, ama tuk sega idva red na vyprosa, zaradi koito pusnah temata:

Malko sme6no zvu4i moje bi, ama kak da davam Sepia (globuli, Boiron) na krava, napr., s endometritis chronica. I dali ne moga da namerya otnykyde Sepia, no na kapki ili oste po-dobre kato maz, ungvent za lokalno prilojenie; ni6o, 4e dokolkoto razbiram v homeopatia i per os upotrebata e dostaty4na v pove4eto slu4ai?

Ste se radvam, ako ima i drugi zainteresuvani ot prilojenieto na homeopatiata v oblastta na vet medicinata.

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Vet medicineнови [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 20:06



Хомеопатията дава много добри резултати при лечението на животни - от личен опит знам. Има различни книжки по въпроса, за съжаление у нас не се намират. Има и специално ветеринарен реперториум за животни. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай, мен също ме интересува лечението на животни с хомеопатия и при всяка възможност го правя При животните се обръща внимание най-вече на обективните признаци, защото те няма как да ни опишат състоянието си.
Sepia можеш да дадеш и като разтвориш 10-тина глобули потенция 30 СН във вода и дадеш на добичето 2 последователни дни по веднъж на ден. Какви са симптомите на този хроничен ендометрит при крава, опиши ги колкото се може по-точно, както и на пиометрита.
Във филма, който даваха наскоро по БТВ за хомеопатията бяха снимали един човек, може би ветеринар, който беше изключително доволен от лечението на коне и други животни с хомеопатия и доколкото разбрах има значителен опит в тази област. На Запад дори има организация на ветеринарите, практикуващи хомеопатия.



Тема Re: Vet medicineнови [re: freeman]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.10.03 20:22



Котката ми имаше пиометра преди.За съжаление не можах да я спася от хистеректомията.Не проведох лечението както трябва-не знаех тогава как да го направя...Но поне и спасих живота с Пироген,защото беше в септично състояние...Тя си го пиеше сама от капачката на шишето,въпреки спирта вътре...Животните усещат много повече от нас кое е добро.И след операцията много и помогна Арника за да излезе...Тя трудно преживя операцията-влезе в чейн стокс дишане и беше на ръба...Слава богу оживя ми животинката.Не помня давах ли и друго освен Арника ,но за коремни операции и особено хистеректомия или цезарево сечение много подходящо е Белис Перенис.
Тогава покрай нея научих,че важно лекарство при пиометра може да е Калкареа Сулфурика.Също Фоликулин.Ако животното някога е взимало хормони,това може да е причина за пиометрата и тогава ако някое показано лекарство пъро действа а после спре/ като Сепия например/трябва да дадеш Фоликулин за да "отблокира".Когато Фоликулинът спре да действа продължаваш с предишното /Сепията/ и така.

Успех!



Тема Re: Vet medicineнови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 20:54



pyometra - gnoi i gnoini izte4enia ot matkata/vlagali6eto; procesa obiknoveno chronoficira i ne se lekuva uspe6no.. zatova nai-4esto se premahva vsi4ko, j4nici i matka: ovarihysteroctomia. Kravata ne be6e moi pacient - az i bez tva sym oste student, dyrja da uto4nya 4e v vet medicinata sym syvsem malko po ve6 ot drugi:), a v homeopatiata sym novak...... oba4e sym zareden s entusiazym:)))

Lele, kvi ne6a skivah v edin sait (Weleda UK, www.weleda.co.uk) - Online Stores/Books/Animal Books; ve4e znam kvo 6a napravya ako stiga do UK, ako otida na stud. brigada, nape4elvam pari i se buhvam v nyakoya podhodya6a apteka i knijarnica:)))

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Vet medicineнови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 21:01



10u:)

Ya da te popitam ne6o, taka i taka ti mai si ve6a (v zanayta; koito ne e gledal "Ve6i v zanayata" da znae 4e e propusnal:)))
Kak e glog na latinski i ima li nyakyde nyakakva informacia za nego (kato homeop. lekarstvo); Prunus spinosa e trynka i e pokazana pri problemi sys syrceto, nali; glogyt sy6o (az pih edin syrop Neoropan: Glog, menta, valeriana; mejdu drugoto ne sym zabelyazal mentata ili hinina - ot schwepsa - da sa mi popre4ili na le4enieto, vsi4ko si e ok, tova po temata za antidotiraneto), da ne bi da e edno i sy6o?

Izpisali sa mi Argentum nitricum 1M 7 dena, 2 x 3 gl.; oba4e sa mi ostanali oklo 30 perli4ki: moga li da go pia 5 dena, 2 x 3 ili da go pia 7 dena, 2 x 2; ili pyk da si pory4am ot Sofia novo 6i6ence?

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Vet medicineнови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.10.03 02:14



Хм....не искам да обсъждам предписание на друг хомеопат-може да си е съвсем прави.......обаче на мен лично ми се вижда супер странно, да се предпише лекарство 1М -7 дни ...Не ,че е невзможно,но основен принцип е, че лекарството се спира венага щом има ефект.Инче става "пре-приемане"/току що измислих думата,но разбираш какво искам да кажа/ и следва или влошаване или прекъсване на лечението,което може да не може да се възстанови после-просто лекарството спира да действа/Не че е задължително да стане така...но е възможно.На мен ми се е случвало-най-страхотно действащото ми лекарство ми го повториха ,когато не трябваше и спря да действа , само-антидотира се.Съветът ми е ако усетиш действие от лекарството веднага го спри и просто чакай да си свърши работата.Няма абсолютно никакво значение дали взимаш 1.2.5 или 100 перлиот лекарството.Първото драже си оказва енергийното вляние и още 100 да вземеш няма значение.Но честотата има значение-повторението е много съществено.Така че можеш да визмаш и по едно драже...но го взимай до ефект не до свършване на опаковката.

По въпроса за антидотирането...Много се ядосвам като някой ми каже "аз си пих алкохол/мента/швепс/каквото и да е/ и не ми попречи на лечението".Въпроса ми е КАК РАЗБРА,ЧЕ НЕ ТИ Е ПОПРЕЧИЛО?Какво очакваш да стане-да се отворят небесата и разгневения бог на хомеопатията да ти каже ,че си антидотирал?Нищо подобно няма да стане...просто ще имаш само част от ефекта,които би имал ако не антидотираш.Или няма да имаш никакъв ефект.И лекарството няма да ти действа след това,дори да е било иделаното за теб.Просто се прецакваш сам за ради някакъв глупав швепс.Струва ли си?Хората, като че ли им е кеф да се изкарат "гяволи" ...май ни е национална черта-да сме "прекарали" тоя дето определя правилата...Но работата е,че правилата тук са природни/енергиини закони и е възможно да ги "прекараш" ,колкото е възможно да прекараш примерно законите на гравитациата.Прекараваш само и единствено себе си.

Доказателтво,че ментата и хинина са ти попречили е ,че още имаш проблем.Това е и най-сигурното доказателство.А пък ментата е един от най-силните и безотказни антидоти-нямай съмнение!

Глог на латински е кратегус-Crataegus.Ето ти извадка за различните ботанически видове.

VARIETIES:

American Hawthorns - C. arnoldiana; C. crus-gallii & var. inermis (thornless); C. lavallei; C. carrierii; C. mollis; C. mordenensis 'Toba'; C. nitida; C. phaenopyrum or C. cordata; C. pruinosa; C. pubescens.

English Hawthorns - C. monogyna & var. stricta, biflora, pendula, semperflorens; C. oxyacantha & var. superba, paulii, plena, rosea-plena, flore-plena, punicea, rosea, Gireoudii, Masekii.

Oriental Hawthorns - C. Azarolus; C. hupehensis; C.orientalis; C. tanacetifolia; C. Wattiana.





Тема Re: Vet medicineнови [re: Hamaelleon]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 17:45



zdraveite az sam dr.stefanov vet lekar ot varna i ot 5 godini rabotia samo homeopatia v moia kabinet i ne mi se e nalagalo da polzvam nishto drugo tel.052503927,gsm 0888856796





Тема Re: Vet medicineнови [re: rado]  
Автор snakeling ()
Публикувано14.11.08 06:26



докторе, кажи как да се спре котка да пикае в леглото на стопаните си

не зависи от нищо това, освне може би, че става по-зле ако някой заминава нанякъде

стафизагрия не помогна

котката не забременя след като беше водена на котарак и е супер страхлива като цяло и не-агресивна



Тема Re: Vet medicineнови [re: snakeling]  
Авторpatila (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 17:27



Не съм доктора,ама да споделя моя опит,на такава котка само Pulsatila подейства!



Тема Re: Vet medicineнови [re: patila]  
Автор snakeling ()
Публикувано24.11.08 23:49



тя прилича на пулсатила по характер...може....ужас е




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.