Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За алергиите и хомеопатиятанови  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 09:08



Здравейте:))),

От мои познати, страдащи от сезонални алергии знам, че са се излекували чрез хомеопатия.
Интересува ме, химикалната алергия, или така наречената Мултипленна химикална сензитивност, би ли могла да се излекува чрез хомеопатични лекарства. Тази алергия е към изключително малки количества дразнител, и ако не се открие специфичният дразнител, се разраства и към близки по структура химикали. Например, ако алергията е започнала от определен пестицид, или мухал, плесен, то ако не се определи навреме, и повлияе до излекуване, с времето се разраства и към близки по структура химикали или мухал или плесен от същата фамилия. Алергията се появява към всякакви препарати, съдържащи и количество от алергена.
Последната проява на такава алергия от моя страна бе към прах, в който вероятно е имало и няколко молекули от алергена, тоест алергена и останки от перилен препарат или мъх от кърпички за статично електричество, използвани в сушилните за пране. Този прах или прашец, се бе запазил в един стар албум със снимки, който не бях отваряла от повече от година. Признаците ми бяха следните:
след случайното вдишване на прашеца, тои се завъртв в носа ми, не можах да го изкихам, тъй като алергена изсушава лигавиците на носа ми моментално,
след което се завъртя из дроба ми, където се опитах да го изкашлям, но неможа да достигне до гърлото ми и го глътнах, а попаднал в стомаха ми, ми саздаде моментална алергична реакция, подуваики стомаха ми чак до вторите ребра на гръдният ми кош и също така мастната тъкан около кръста ми и долната част на грвъният кош, при което естествено започна да стяга белите ми дробове и затрудни дишането ми. Реакцията отшумя чак след 3-4 дни, при положение, че не се реинфектирах чрез вдишване на други дразнители. Сега дори съседите през три къщи да перат, минималното количество от препарата, пренасящ се по въздуха и стигащ до моята къща ми създава алергичена реакциа, ако го вдишам по-вече от два пъти.
Възможно ли е да се намери хомеопатично лекарство, което да излекува това състояние?
Другата седмица отивам при алергист, но невярвам той да ми помогне, тъй като конвециалната медицина още не е стигнала до едномислие, относно същността на заболяването. И тъй като хомеопатията, пишете, въздейства на признаците на заболяването, се обръщам за съвет към вас, хомеопатите.


Благодаря

Калина



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Kaлинa]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано24.10.03 22:52



Това, което пишеш ми изглежда супер странно,и леко подозрително:)), но понеже не съм лекар не мога да коментирам симптомите и описанията,които даваш и тяхната точност.

Със сигурност ако си на прага на алергичен шок не е момента да започваш да се луташ какво лекарство/хомеопатично/ да вземеш/.Ако се подуваш -отиваш мигновено в болница.

Иначе смятам,че с хомеопатия може да се повлияе положително всяка алергия независимо от какво е. За тази цел трабва да проведеш конституционално лечение с класически хомеопат.



Тема добавка [re: Fire walker]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.10.03 07:40



прочетох разни неща из нета за това заболяване.Наричат го "екологична болест".
определено смятам,че може да се помогне с хомеопатия

успех



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Fire walker]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 07:49



Здравей отново:)))

Кое ти изглежда странно и подозрително? Знам, че много хора не вярват, че могат да се получават алергичен вид реакции от такива разредени количества от химикали, но от друга страна, нали и хомеопатията работи на същия принцип?
Разликата е в това, че никои не си е направил труда да изследва времетраенето на разпадането на химикалите, използващи се в перилните препарати, парфюмите, изкуствените торове и отровите за буболечки. едва ли има и апарати с които да се направят тези изледвания, пък и да ги има, много скъпо за производителя да ги използва. Факт е, че все по-вече и по-вече хора се разболяват и броят им надминава броя на заболялите дори от рак.
И понеже човешката природа е такава, че не се доверява лесно на чуждият опит, а иска сам да опита, бабката, на която аз също не повярвах, ме заведе на мястото, където тя се е разболяла от същото, и познай какво стана с мене. Ами след няколко месеца напълно и повярвх, след като и с мен се случи същото както и с нея. Та тя по този жесток начин, ми преобърна и здравето и убежденията на 360 градуса.
Благодаря ти все пак, че ме окуражаваш във възможносттите на хомеопатията и наистина, ще опитам с класически хомеопат, дано да ми помогне.

Поставих въпроса в тови клуб, защото прочетох, че хомеопатията лекува по симптомите и че Fire walker е завършила класическа хомеопатия в Лондон и се надявах, че ще ми даде съвет или ще ме ориентира по - подробно в заболяването ми :)))

Благодаря ти за отговора:)))




Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Kalina]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано25.10.03 20:36



Съжалявам за това,което ти се е случило.
Наистина не бях чувала за такава алергия.
По това,което прочетох ми се струва, че може да ти се помогне с класическа хомеопатия.

Едно уточнение-Лондонският колеж направи 3 курса в България-София, съвместно с Хомеопатично Общество.Учила съм в Бг не в Лондон.



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Fire walker]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 00:41



Здравей Fi.Wi.

Е, това е следващата наука, с която ще трябва да се занимая и аз:)))

Учиха ли ви в този курс как да приготвяте хомеопатични лекарства? Има ли точно определени субстанции, които се разреждат за хомеопатично лекарство, или може да се използват безразборно.


Благодаря
Калина



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Kalina]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.10.03 03:24



Приготвянето на хомеопатични лекарства си е цяла наука сама по себе си.За това си има хомеопатични фармации.Никой хомеопат не си приготва сам лекарствата-не е възможно просто.Хомеопатът може да ти даде разреждане,което ти трабва ,но това не значи че си го е бъркал в кухнята
Процедурите по приготвянето са изключително строги и никакво безразбрно използване на субстанции няма.



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: Kaлинa]  
Авторниcяc (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 13:06



Хомеопатията не разглежда отделни видове заболявания, тя лекува цялостно организма. Така малко по малко той си възвръща първоначалното състояние на здраве. Опитай и съм сигурна, че ще ти помогне. Аз и цялото ми семейство се лекуваме само така.



Тема Re: За алергиите и хомеопатиятанови [re: ниcяc]  
Автор zonko (Ing. Fut.)
Публикувано06.11.03 17:06



А на астма с алергичен причинител може ли да помогне хомеопатията? И къде да го търся тоя специалист-хомеопат?

По-здрави!:)

...Totally amazing mind
So understanding and so kind...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.