Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 11.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: чакай, чакай малко!нови [re: Rhayne lre]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано26.10.03 18:55



My pleasure.



Тема Re: чакай, чакай малко!нови [re: Fire walker]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 21:14



Stana mi interesno, ne 4e az imam podobni problemi de:) Imam edna priyatelka s bolki po vreme na menstruacia, dosta i e nepriyatno; naso4i me samo, dai imena na nyakakvi lekarstva svyrzani s tova pyk az ste prodylja da si rovya po knijkite za po-konkretna informacia... az mislya 4e tova e problem pri dosta jeni, za koeto sy4uvstvam (bez da razbiram, vse pak ne pomntya koga za posledno sym bil jena:)))

::: dot Technologies ::: Transform Visibility :::


Тема Re: Въпросченови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано26.10.03 21:18



Ami naprimer nevralgia (bolka) v oblastta na grydnia ko6, otlyavo, malko pod syrceto (imam predvid kato proekcia), ne mnogo ostra, po-skoro difuzna, pristyaga6a.
Za sebe si ustanovih 4e 3 gl. Aconitum nap. 15CH mi vyr6at rabota, no ne znam dokolko e nai-podhodya6oto lekarstvo, toi ima po-razli4ni pokazania, no v momenta poradi lipsa na drugo polzvam tova...

Редактирано от Hamaelleon на 26.10.03 21:53.



Тема Re: болки при менструациянови [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 21:47



Трудно ще стане с ровене по книжките Ако тя самата има желание да се отърве трайно от тези болки или поне да се облекчи трайно да отиде да се прегледа при специалист



Тема Re: Въпросченови [re: Hamaelleon]  
Авторfreeman (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 22:25



От кога е тази невралгия, кога се явява, колко често, колко дълго продължава, има ли връзка с нещо? Какво значи "Аконит 15 СН върши ми работа"? Т.е. временно тушира болката ли?



Тема Re: Добре,нови [re: Fire walker]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано26.10.03 22:58



Ех... тъкмо си мислех да пусна отделна тема за "страничните ефекти". И аз така ги наричам, макар че знам, че са реакции на организма при пречистване. Както и да е, името не е толкова важно наистина.
Искам само да кажа, че изглежда може да са различни. На мен са ми се случвали следните - силно главоболие и невероятно внезапно повръщане. Обаче после се оправяш, след това усещаш олекване и лекарството действа :-)

Да попитам - задължително ли е да има наличие на такива телесни реакции, или не? И има ли точно определени реакции, които се получават при употребата на дадено лекарство, или се случват според съответния организъм?

Привет!

Love is not a mood, but a dynamic way of being.


Тема Re: чакай, чакай малко!нови [re: Hamaelleon]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.10.03 01:43



Страхувам се, че няма как да стане както се надяваш.

Просто наистина хомеопатията не работи на принципа "лекарство за симптом".

Няма лекарства за болезнен мензис.Има лекарства за жени,които имат болезнен мензис, определен характер, хранителни предпочитания, реакции, стресове,и други съпътстващи симптоми.Важно е коага започват болките/преди или след започването на цикъла,от какво се облекчават-топло ,студено, свиване,изтягане,натиск,разтриване,сън и т.н/,кога спират и много още информация.Това е необходимо за да се направи диференциална диагноза между буквално стотиците лекарства ,които могат да са показани за такъв проблем.

Не смятам че е възможно някой ,който няма нужната подготовка, необходимата литература-Реперториум и Материя Медика, да предпише точното лекарство. /Реперториума е нещо като много дебел речни в който са изброени всички възможни симптоми ,болки и особености,които човек може да има и срещу всеки симптом са изредени всчики възможни лекарства за този симптом,Те понякога са 1, 2 понякога 400. Материя медика е описание на всяко от съществуващите хомеопатчини лекарствата с всичките възможни симптоми и особености за които може да бъде предписано.Избора на лекарство най-често се прави със специални компютърни програми,които правят факторен анализ на възможните лекарства и посочват най-вероятните.Разбира се може да се предписва и без програми-все пак хомеопатиятя е на 200 години и софтуера е ново нещо.Пиша това за да илюстрирам нуждата от професионален хомеопат за по-сериозните проблеми и за конституционално лечение/

Освен това дори да стане чудо и да откриеш лекарството, хомеопатчиното лечение не приключва, а едва запова с предисването на първо лекарство.От там нататъкт рябва да знаеш кое да е второто, кога да чакаш и кога да повториш приема, кога да дадеш миазматично лекарство,какви потенции да избереш и т.н
Самолечението е приложимо в редица сучаи, но не и в този.
За травми,ухапвания,следоперативно,при грипове и настинки-да.Но не и за конституционално лечение.
В моето лечение например дори не мисля ,че споменах за болезнения мензис.Лекарството ми беше предписано въз основа на поликистоза на яйчниците + много, много характерови особности и емоционални прояви.И болезнания мензис си изчезна като "страничен ефект" от цялото лечение:)).

Посъветвай приятелката си да отиде при класически хомеопат.Вероятността да и помогне е много голяма.





Тема Re: Добре,нови [re: BИ]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.10.03 01:48



Не е задължително да имаш лечебна криза.Обикновено при остри случаи няма лечебна криза-т.е ако си паднал и си се натъртил целия и за това вземеш Арника просто ще ти мине ,а няма да имаш лечебни кризи.Но ако става дума за някаква хронична болест,особено ако е лекувана с токсични медикаменти много вероятно е да имаш лечебан криза.това е естествния начин на организма да се отърве от тосините и да възстанови баланса си.
Лечебаната криза със характерната и проява зависи само от твоя организъм и няма нищо общо с хомеопатичното лекарство.



Тема Re: Въпросченови [re: freeman]  
Автор Hamaelleon ()
Публикувано27.10.03 16:29



a nevralgiata e otskoro, ot nyakolko meseca...... ne mislya, 4e Aconit e lekarstvoto, za6oto toi pomaga samo vremenno.... mnogo e slojno da ti opisvam celia slu4ai, az 4akam lekarstva ot 4ujbina i zasega tyrpya... pyk i ne misklya, 4e problema e tolkova golyam, be6e po-rano, sega se slu4va dosta po-ryadko...

Az pyrvo misleh, 4e stava duma za dyrceto, no kardiologyt kaza, 4e e "prosto nevralgia", t.e - to taka da si pomisli 4ovek! - ne6o, s koeto prosto tryabva da si jiveya, ko tolkoz', nyakakva si tam nevralgia: doktori ve!

::: dot Space ::: Transform Visibility :::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.