Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 22.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хомеопатията- що за птица е това  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 15:54



и имали почва у нас?
Здравейте всички!
Вчера случайно видях,че има предложение за такъв клуб и ето днес откривам ,че вече е създаден! Да ни е честит!
Тъй като очевадно това е първата тема в него, бих искала да ви попитам как открихте хомеопатията за себе си, да споделите опита си и общо взето да изкажете мнения по въпроса! много бих се радвала, ако в този клуб пишат и специалисти-хомеопати , към които да се обръщаме с конкретни въпроси!
Лично аз бях чела на времето статии в сп. "Наука и техника" за хомеопатията ,к оито меко казано я определяха като шарлатания и опиум за бедните болни, надяващи се на чудотворен лек. Това създаде у мен впечатлението, че това лечение не е много сериозно. Преди около 7 години се роди племенникът ми и сестра ми си го лекуваше с някакви малки "бонбонки". оказаха се хомеопатични лекарства. Аз бях доста скептично настроена, но сестра ми си продължи това лечение въпреки коментарите ми.
След време се случи да съм хремава и приех да опитам Аllium cepa 5 CH. изпробвах и Осцилококцинум. Почувствах се добре и сега имам вяра в тези препарати. Давам и на дъщеря си на 3 години от тях, естествено по лекарско предписание. Не се оплаквам, досега не сме прибягвали до антибиотици, освен постоперативно!



Тема Deistvaнови [re: anhela]  
Автор Prof.Makgonagol (ustremena)
Публикувано20.10.03 19:43



Ot li4en opit znam kakvi 4udesa pravyat bilkite.
Moga da dam primeri, no 6te tryabva dosta da izpi6a.
Nyama zna4enie, 4e konvencionalnata medicina se opitva da gi otre4e.
Az li4no sam se ubedila v efekta im.
I milslya, 4e mnogo drugi hora sa ubedeni i 6te prodaljat da se ubejdavat.
Bilkite imat 3 golemi predimstva - evtni sa, estestveni sa i ne uvrejdat, kakto tova pravyat himikalite, s koito ni savetvat da se tup4em lekarite, praktikuva6ti konvencionalna medcina. A moga da poso4a i slu4ai na uvredeni ot podobna himiya hora. Dosega ne sam 4ula zdraveto na nyakoi da e uvredeno ot bilki ili homeopati4no lekarstvo.

Ot golemite me4ti se strahuvat samo malkite hora!


Тема Re: Хомеопатията- що за птица е тованови [re: anhela]  
Автор sofianka (автор)
Публикувано20.10.03 20:25



Познавам няколко лекари които се и хомеопати. Само една от тях обаче лекува децата ми. Никога не съм имала против хомеопатичните лекарства които ми предписва/ на децата /, но всеки път историята се повтаря. Почваме с хомеопатичните бонбонки и ако до 5-6 ден не ни мине си почваме "нормалната" терапия след 5-6 дена сме здрави. Горе доло в 50% от случаите ни минава след хомеопатичния курс.
най често от всички лекарства , които аз ползвам е оксинококцинума, поне за мене той си е доказал качествата. Но той е най силен след първото покашляне , след първата отпадналост, след определен момент като че ли не деиства.



Тема Re: Хомеопатията- що за птица е тованови [re: anhela]  
Авторпoceтитeл (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 00:27



Хомеопатията има големи възможности, но трябва да се прилага разумно, както и всеки друг метод



Тема Re: Хомеопатията- що за птица е тованови [re: пoceтитeл]  
Автор anhela ()
Публикувано21.10.03 00:51



Естествено, спор няма!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: Хомеопатията- що за птица е тованови [re: anhela]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:12



[image]http://www-it.fmi.uni-sofia.bg/kids/Gallery/Animations/Animals_a/bird/bird41[/image]



Тема Re: Хомеопатията- що за птица е тованови [re: a]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:16







Тема Имам въпроси....нови [re: anhela]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано01.12.03 20:32



Темата за хомеопатията и на мен ми е интересна, тъй като имам болни хора в семейството.
Все още обаче търся доказателства за нейната лечебна сила. Естествено, правя разлика между фитотерапия и хомеопатията.
Първата е доказана многократно като лекуваща, но за резултатите от втората все още се спори.
Наскоро гледах филм по Дискавъри, направен с цел да се докаже научно има ли лечебен ефект безкрайното разреждане на хомеопатичните средства. Бе направен независим експеримент, с учени от цял свят, които работеха независимо един от друг ... и накрая, малко и за мое разочарование, се оказа че хомеопатичните лекарства са в толкова минимални количества, че не оказваха абсолютно никакво действие върху организма и био-средата, в която бяха поставени за експеримента......
Това, естествено, малко ме обезкуражи...
Дали силата на хомеопатията не се дължи на ефекта "плацебо", за когото вероятно знаете и сте чели. Дали единствено вярата, че нещо ни помага, убедеността, че е лечебно, не ни помага да активизираме жизнената си енергия и да се излекуваме?

Очаквам вашите мнения. Благодаря ви предварително

Enjoy Life!


Тема Re: Имам въпроси....нови [re: Free Soul]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано01.12.03 22:10



Здравей,


Не ,хомеопатията не е плацебо в никакъв случай.Доказателство за това е действието и върху хора, които са в безсъзнание, кома, малки бебета и животни.
Аз съм спасявала котката си от сепсис с хомеопатия.Няма как тя да си е въобразила,че действа....

Освен това който е пробвал ЗНАЕ, дали действа или не.Аз знам от себе си.С плацебо трудно се лекува посликистоза или предместроален синдром или болки при цикъл или инфекция с бетахемолитичен стрептокок...А е факт,че ми ги излекуваха.То бива плцебо, мама чак пък толкоз...веднуж да си внуша ОК, но за вискчо това и то с траен дългогодишен ефект...няма как просто.

Според мен проблемът с това "научно" доказване на действието на лекарствата е, че се търси доказателство на деиствието на самите лекарства извън контекста на човека и неговата енергийна система,която всъщност опредля цялостното фукциониране на тялото и психиката.Все едно да тъсиш да докажеш, че една мъничка игличка може да лекува Мигрена сама по себе си.Ами не-не може.Но в ръцете на опитен акупуктурист и поставена в конкретна енергийна точка може да те излекува от Мигрена.

Така и с лекарствата в хомеопатията-Те не са химически лекарства и за това няма как да се тъси същото доказателство като за химическите /към химически спадат и фитотерапевтичните продукти-става дума за механизма на деиствие, а именно чрез химично въздействое върху тялото/ .Те са енергийни лекартсва и доказателство трябва да се търси-и е открито, чрез методите за измерване на фините енергиини промени в тялото и в самите лекарства.

Крилиановата фотография доказва недвусмислено активността на хомеопатичните разтвори ,както и разликата им един от друг.Правят се експерименти със супер модерна лазерна техника за измерване на честотите на разтворите и за промените възникващи в човешкото тяло след употребата им.И се доказва,че са ефективни.

Просто световната фармацевтична индустрия няма никаква полза от това повече хора да се лекуват с хомеипатия, защото няма кой да им купува скъпите лекарства.И се правят такива филми като този за който говориш.Интересно е, че фармацевтичните магнати ползват за себе си хомеопатията.

Може би ще ти е интересно да прочетеш книгата на Др Атанас Гълабов-Световната конспирация срещу здравето.Там има доста по темата и много полезна информация.

Поздрави



Тема Re: Имам въпроси....нови [re: Fire walker]  
Автор Free Soul (свободна)
Публикувано02.12.03 09:43



Благодаря ти
Чела съм книгата
Избягвам да приемам нещата на 100 процента, били верни или не, за това търся различни източници на информация

А плацебото наистина върши чудеса, хора прохождат след мнима операция Дори лечебните ефекти от широко тиражираните църковни проповеди и сбирки на разни християнски течения - се обясняват със силната вяра на хората, че действително им се помага...Но това е друга тема.

Още веднъж ти благодаря. Нищо не ми пречи да опитам.

Enjoy Life!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.