Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема izvori za rannoto Srednovekovie?  
Автор Tib ()
Публикувано15.08.00 23:46



Edin vapros kam vsichki: interesuva me kade moga da namerya knigi - izvori za istoriyata na rannoto Srednovekovie. Imam predvid neshta ot tipa na raboti na Teofan Izpovednik, Prokopiy Kesariyski i podobni. Ogromnata chast ot tyah ne se predlagat ot Loeb Classical Library, za sazhalenie. Ako mozhete da me nasochite kam myasto, otkadeto da se snabdya s tyah, shte sam vi mnogo zadalzhen. Pozdravi, Tiberius

Тема izvori za rannoto Srednovekovie?нови [re: Tib]  
Автор ЕХООО ()
Публикувано19.08.00 23:27



За кое средновековие нашето или...

Тема izvori za rannoto Srednovekovie?нови [re: Tib]  
Автор Tib ()
Публикувано20.08.00 18:20



Ami, i za nasheto mozhe, a i izobshto za Srednovekovieto - do okolo 10-ti vek. Interesuva me ne samo istoriyata na Evropa, a i na Blizkiya Iztok ot tova vreme. Edno e vazhno - da namerya literatura, pisana ot savremennici na sabitiyata, a ne nyakakvi savremenni interpretacii na istoricheskata istina - razbira se, interesuva me profesionalen prevod - bilo na BG, ruski ili angliiski. Pak kazvam, Loeb Classical Library v mnogo otnosheniya e moyat ideal, no za sazhalenie v tehniya katalog pochti nyama podobni zaglaviya (struva mi se, imat samo Prokopii Kesariiski). Sred zaglaviyata na Barnes & Noble, ot kadeto si kupuvam knigite obiknoveno, ne otkrih neshto osobeno. Blagodarya predvaritelno na vseki, koito mi predostavi informaciya. Pozdravi, Tib

Тема izvori za rannoto Srednovekovie?нови [re: Tib]  
Автор Vassil ()
Публикувано21.08.00 01:23



Az bih vi posyvetval da otpravite vyprosa si do njakoja ot newsgrupite soc.history.medieval ili pyk soc.history.ancient. 100% shte sa nameri njakoj da vi otogovori ako utochnite dostatychno dobre kakvo tyrsite. Podobni vyprosi za literatura se pojavjavat dosta chesto tam i obshto vzeto im se otgovarja. Uspeh, Vassil

Тема izvori za rannoto Srednovekovie?нови [re: Vassil]  
Автор Tib ()
Публикувано21.08.00 04:01



Sardechno blagodarya za saveta - shte opitam tam. S pozdrav - Tib

Тема Издадено в Българиянови [re: Vassil]  
Автор П.М. ()
Публикувано28.08.00 17:16



Напоследък в България се появиха две византийски хроники, но като че ли на теб би ти свършила работа само Хрониката на патриарх Никифор. Сега наизуст не се сещам как се казва издателството (дали не беше "Зограф"?). Надявам се за в бъдеще да продължат в същия дух. Другото заглавие е Михаил Псел, пак някаква хроника, доста дебела, но пък той е писал през 11-ти век. Текстовете са пълни, не е подбирано само това, което се отнася до България, което е повсеместна практика в изданията на БАН - небезизвестните поредици ГИБИ и ЛИБИ, демек гръцки и латински извори за бълг. история; там се зачерква кажи-речи всяка дума, нямаща пряко отношение към "родната" история. Прокопий Кесарийски е издаван на български през осемдесетте години - мисля, че Тайната история - в една поредица с предимно философски съчинения от античността. Издателството трябва да е Наука и изкуство, но това едва ли ще ти помогне особено. Така че ако имаш път към родината (очевидно живееш в Англия или Америка), отбий се в Университета или в книж. на БАН (ако ли пък имаш кого да пратиш, прати го). Съмнявам се, че нещо на български е публикувано в интернет.

Тема Издадено в Българиянови [re: Tib]  
Автор Tib ()
Публикувано29.08.00 06:23



Dragi P.M., Blagodarya sardechno za informaciyata. Blagarskoto izdanie na Prokopii Kesariiski ot biblioteka Hermes go imam, a za drugite dve hroniki sam priyatno iznenadan. Nadyavam se tezi dve hroniki da se namirat v izdatelstvoto na BAN - shte pomolya naykogo da otide tam i da mi gi dostavi. Az deystvitelno zhiveya v Amerika i mi e malko trudno da si dostavyam knigi ot BG, no ne e nevazmozhno. Blagodarya oshte vednaz! Pozdravi, Tib


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.