Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Разделянето на Римската империянови  
Автор Ivan ()
Публикувано25.06.00 14:21



Интересувам се от края на Римската империя. Как е станало разделянето на източна и западна; как се е разделило християнството на православно и католическо. Какви са причините за това. Защо това е толкова фатално, че вече 1600 години след това има такива културни и всякакви други разлики между източната православна Европа и западната Европа ? Ако някой знае някоя връзка в интернета ще се радвам да ми я прати. Иван

Тема Разделянето на Римската империянови [re: Ivan]  
Автор RiP ()
Публикувано25.06.00 18:39



Егати въпроса!!!!!!!!!!! На тази тема се пише многотомна книга, а не реплика в е-клуб! Всяка що-годе смислена книга по антична история може да помогне по въпроса за разделянето на империята. Но с църквата въпросът е по-объркан. Човек трябва да е запознат с развитието и с тънкости на християнската доктрина, за да разбере защо например е толкова съществено дали Христос има само божествена или само човешка, или смесена природа, или защо е толкова важно дали Светият Дух произтича само от Отца или и от Сина. Последното е формалната причина за разделянето /схизмата/ на двете църкви през 1054 г, а съществените причините са толкова многобройни и сложни... Аз бих предложил да погледнеш нещата в обратен ред - не Диоклетиан и Схизмата са разделили Европа, а те са отбелязали вече съществуващото разделение. За Нета - в него има всичко, зависи колко далече искаш да отидеш и откъде тръгваш. Ако четеш английски, добро начало може да е http://www.unipissing.ca/department/history/orb/lt-atest.htm. На добър час!

Тема Разделянето на Римската империянови [re: RiP]  
Автор Ivan ()
Публикувано26.06.00 15:07



Аз и затова питам за линкове. TNX Иван

Тема Разделянето на Римската империянови [re: Ivan]  
Автор вилан ()
Публикувано29.06.00 01:16



Прочети "Убий Българина" на Любомир Левчев.Ще ти даде основа и насоки за по нататък.

Тема Разделянето на Римската империянови [re: Ivan]  
Автор RiP ()
Публикувано29.06.00 10:36



Как върви търсенето?

Тема Pojavata на Римската империянови [re: Ivan]  
Автор JUSTINJAN VIZANTIISKI ()
Публикувано29.06.00 19:45



Da se vratite chekor nanazad J.Vizantiiski

Тема Разделянето на Римската империянови [re: RiP]  
Автор Ivan ()
Публикувано01.07.00 13:03



Намерих един сайт http://www.roman-empire.net Има много информация там.

Тема Разделянето на Римската империянови [re: Ivan]  
Автор JUSTINJAN VIZANTIISKI ()
Публикувано02.07.00 07:22



Gospodine IVAN, me raduva deka si nashol kniga so material za Rimskata imperija, ne zaglavuvaj se mnogu vo lagite, zatoa shto ke dobiesh lazni imformacii kako za religijata taka i za istoriskata sodrzina vo opshto. Bidi pozdraven

Тема Разделянето на Римската империя [re: JUSTINJAN VIZANTIISK]  
Автор Ivan ()
Публикувано04.07.00 08:44



kakvi lazni informacii, daj primer. jaz ne sum mnogo zainteresiran vo istorijata, ama od vreme na vreme baram po neshto da naucha so zdrave

Тема Римската империянови [re: Ivan]  
Автор JUSTINJAN VIZANTIISKI ()
Публикувано04.07.00 18:14



G.Ivan, eve kako stoi rabotata,spored mene:Vie se interesiravte za krajot na Rimskata Imperija.Krajot na Rimskata imperija zavrshi vo 312g. koga, Konstantin ja predvodi Armijata sostavena glavno od vojnici Hristijani sproti Maxcentius koj ja vodi do togash Rimskata armija. Ovie dvajca vojskovodaci Maxentius kako Imperator na RIM se sudruva so Constantin kako predvodnik na Hristijanskata vojska so zname na koe e ispisano lozinka: "KRSTE POBEDUVAJ"Pri sredbata na mostot taka narechem MALVINO za da ja izbegne sigurnata smrt se frla vo rekata i se udavuva ili mozda biva ubien.Od toj den natamu Constantin se proglasuva za pobednik i so toe se smeta za kraj na RIMSKATA IMPERIJA. site nateganja i lazenamestuvanja se deneshnite izopachuvanja na vistinata. Vo drug smer e, koga Constantin ja prenesuva stolicata koj den ili tochno koja godina ja proglasuva negovata titula za Car po logikata na rabotite se znae koj ja ima titulata car toa mozam da ti objasnam,ako se interesirash vo drug navrat.Za imenuvanjeto na Istochna Rimska i zapadna rimska e del od propagandata na deneshniot zapaden svet koj od negova strana neke imal takov uspeh ako ne ja imashe nashata deneshna Bakkanska ANARHIJA koja e rak rana za idninata kako za obedinuvanjeto nashe taka i za mnogo raboti koi za sega ne sum vo Moznost da ti gi opisam.Vo 1054 godina stanuva razcepuvanjeto na Hristijanskata Crkva vo koja glavna uloga igrat deneshnite drzavi na zapad takanarecheni golemi sili.Italija,Francija,Ispanija,AnglijaPotoa se Vkluchuva Germanija vo takanarecheniot katolichki svet.Ako te interesira neshto koe od zapadnite imformacii nema nikogash da nauchis ili ako nekoj ti ponudi material ke bide ne potrebno izvitoperchen. Bidi pozdraven


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.