Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Падането на Константинополнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано31.05.13 12:01



Благодаря.



Тема Re: Падането на Константинополнови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.05.13 12:16



А наскоро се появи и един за последната обсада на Виена - 11 settembre 1683 / Единадесети септември 1683.

Още не съм го гледал.



Тема Re: Падането на Константинополнови [re: deLake]  
Автор deLake (sir)
Публикувано02.06.13 20:45



Пропуснал съм още една годишнина - през 1453г. преди да превземат Цариград турците завладяват територията на цялото днешно българско южно Черноморие.

_________________________




Тема Re: Падането на Константинополнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано06.06.13 20:14



Гледах го. Слаба работа. Небесно царство го намирам за по-добро. Не че е лош филма, но мисля че е могло да вкарат повече средства. Прокарват си неоосманистките глупости, ама за хора извън Турция, не минава номера. Ако са искали да звучи достоверно, инак можеха да го направят. Но като цяло баталиите са наивистични и не дотам добре направени. В това отношение Небесно царство е класа над този филм. Виж другия за обсадата на Виена, дава надежда, свалих го, прецъках го набързо и тези дни ще го гледам и него.



Тема Re: Падането на Константинополнови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано06.06.13 22:29



Ами другия е още по-наивистичен, пълен с неокатолически глупости подправени с явно и неявно унижение на мюсюлманите. Татарите във филма може и от "Багатур" да са ги взели. Не се сещам дали не се се били татари и на полска страна, но във филма имаше разко раделение добро/зло.

"Небесно царство" все пак е с бая дебел бюджет и направен за по-широка публика (демек да измъкне повече пари, а не с цел пропаганда на милета). Не съм казал че е лош филм, даже става като за холивудо-исторически.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.