Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ахейци  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.10.12 10:41





Ахейците (от гръцкото Αχαιοί) е общо название на древногръцките сили, употребявано от Омир в „Илиадата“. В нея думата е използвана общо 598 пъти. Авторът употребява и алтернативните названия данайци (Δαναοί) 138 пъти и аргосци (Αργίτες) 29 пъти.

Ахейците са тези които обсаждат Троя начело с героите Ахил и Агамемнон. Вярвали в древногръцките богове, живеели в областта Аргос.

Ахейците били първите гърци. Пристигат на Балканския полуостров през 2 хилядолетие пр.н.е. (в бронзовата епоха) от Антрактида. Донасят със себе си на Балканският полуостров езикът си, нови вярвания - богът на небето и мълнията, и нещо непознато дотогава на балканските земеделци - педерастията. Ахейците успели да се наложат над местното население, като в периодите на война и мир с него се осъществило сливането на двете тогава съществуващи местни общности .Ахейците били коварни и двулични. Имали идеален флот, точно като „гърците“.

Използвали линеар Б, което ще рече по писменост - индоевропейци, а древна Африка била позната като Древна Либия, като древното ѝ население било известно като либийци.


Понеже е съвсем възможно някой човек с повечко акъл да я махне тая изцепка от уикито, реших да и направя бекъп тук.

Предполагам с каква страст авторът е искал да изрази своето възмущение от ахейските коварство и двуличие, донасяйки с идеалния си флот педерастията от Антарктида!
Другата възможност е авторът да е 10 годишен.



Тема Re: Ахейцинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано28.10.12 14:02



Hahahaha дай линк и да го поредактираме, но английския ми не е чааак толкова добър.
Дай линк - то това исторически си противостои. Чеки малко - Троя къде е била?!
В Беринговия...таковата...сигур :))))
хахахаха - разсмя ме поне.
А пък за гърците - те тогава не са и знаели, че са гърци



п.п: от смях не видях линка. Сега го видях и отивам да го пооправям.
Аз не мога - по - умните да го направят.
Няма истина за смях - вярвай ми - умрях от смях и БРАВО, че алармираш.

Редактирано от 4ycмивkи на 28.10.12 14:24.



Тема Re: Ахейцинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано28.10.12 18:36



Какво пък толкова се възмущаваш, авторът само е обобщил информация от други източници, единственото ново нещо е че ахейците (гърците) са дошли от Антарктида, сега пише Африка, но днес по обяд е редактирано, някой може да го е променил, а да не би авторът да е имал предвид Атлантида, а не бяха ли дошли от север гърците руси и синеоки.
Аз пък мисля че авторът е с 1-2 години по-възрастен от твоето предположение и го е преписал от учебника си по История, но не съм сигурен, трябва да се провери, може да го е преразказал със свои думи.





Тема Re: Ахейцинови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано28.10.12 18:44



Ахейци, дорийци... не бяха ли онези с ямурлуците? Дето знаеха да правят само дървени колиби? Те не дойдоха ли по суша?
Щом гръцки ..или там елински е засвидетелстван в линеар Б, т.е. е местен, дали пришълците са говорели на него? - Със сигурност не.
Мда.. пришълците създали етнически смут и разчупване на порядките в тази област.
Появили се доста отхвърлени люде - престъпници или просто закононарушенци. Бягайки те сформирали пиратски свърталища, които по-късно стават основа на свободните полиси. Тяхната изначална равнопоставеност е семето на демокрацията - нов и изключително прогресивен строй за времето си


Апропо, великият Рим също възниква като пиратско свърталище - събират се бегълци от латините, етрусксите и сабиняните. Самите Ромул и Рем са бегълци. За това че е пиратско свърталище говори факта, че жените са били в изключителен недостиг.. та се е наложило с измама да отвлекат 700 сабинянски девойки.
Сигурно по подобен начин се е формирала древна Атина да речем...
..И в малко по-нови времена - пиратското свърталище Рос в делтата на Кубан, съставено от какви ли не бабаити. Най-много нашите. Ша извиняват братята, ама оттам произхожда тяхната империя.. за да потвърди правилото

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Ахейцинови [re: Exhemus]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано28.10.12 19:38



"Избягвайки" от темата. Основателя на Осло / ако не се лъжа/ Харолд някой си си е прикачил титлата "разорителят на българите" , а той наемник в ИРМ /източната римска империя/ и пуснат да понаграби от Скопие, след Петър-Делян и Алусиян да го споменавам ли?
Пиратсвото е било насърчавано допреди 2-3 века...
Преди 4 000 години - само можем да предполагаме.
НО, от тея писания ще си изгради мнение "утрешния Бойко".
Викингите са пирати, наречени варяги.
Лична гвардия на императора.
Излишно е да говорим - направили ли са си каквото искат? Направили са.
И Момчил да хванем - ми ту на служба в ИРМ , ту нейде другъде. Опожарил малко кораби.
Стига с тая "Илиада". Едни хора са избивали други хора - много хубаво, ама се е наложило. Омир не се е самонаричал грък.
Аз не знам етимологията, но съм чувал, че е реакция на трак/варварин, та грък/грачещ
За другото си прав - турците да казват че трябва сме по- турци от тях.
И сме. Турчин какво значи? Трак? Грък?
От род на бежанци съм - зная какво е "пирати" да ви цъфнат....е не лично, а по разкази. И как се спасяват деца 1912-13-та
Това, че е било преди 4000 години - не го прави романтично!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.