Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пак да напомня за келтската жилка  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано10.09.12 02:24



Пак да напомня за келтската жилка на българите:

- Българските руни, които макКонгал определя недвусмислено като келтски.
- Англеси /островът на друидите боколобри/ и Онглос /Пюки/ -така са наричали свещенният остров.
- Прасутаг келтски вожд от британските острови и Омуртаг.
- пият от кратуната на врага. /Никифоровата/
- живеят във вагенбурги / нали са коттраги - мъкни-къщовци/
- усядат и правят дун-ове укрепени със вал.
- имат царе Болгиус /и македонците имат такова име/. Съвсем естествено тюрките им дават име = името на царя + надставка гар за род/племе.
- наред със тюркските родови окончания от именника има и няколко нетюркски - укил, подобно на "скитското" Скил и британско-келтското Скилур.

Даа това са българите. Но докато са правили намотки из степта са се иранизирали, тюркизирали и славянизирали.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Пак да напомня за келтската жилка [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.12 16:35



- Българските руни, които макКонгал определя недвусмислено като келтски

Доста подвеждащо си го написал - неговата теория е, че след като нахлуват на Балканите, те се заселват трайно тук и имат солиден принос към населението тук от тогава та до днес. А това е неговата страница, има и книга за сваляне:



- Англеси /островът на друидите боколобри/ и Онглос /Пюки/ -така са наричали свещенният остров.

И кое точно им е свещеното?

- Прасутаг келтски вожд от британските острови и Омуртаг.

Близостта на две имена нищо не значи, особено ако са от източници написани на чужд за тях език.

- пият от кратуната на врага. /Никифоровата/

Значи и печенегите са келти. Имаче една книга - "Череният змей" - където се описваше как един ирландски шут учеше печенегите на танци.

- живеят във вагенбурги / нали са коттраги - мъкни-къщовци/

те и печенегите така живеят.

- усядат и правят дун-ове укрепени със вал.

Кажи ми кой през този период си е позволявал да живее в неукрепено селище!

- имат царе Болгиус /и македонците имат такова име/. Съвсем естествено тюрките им дават име = името на царя + надставка гар за род/племе.

На кой точно тюркски език "гар" осначава род/племе?

- наред със тюркските родови окончания от именника има и няколко нетюркски - укил, подобно на "скитското" Скил и британско-келтското Скилур



Даа това са българите. Но докато са правили намотки из степта са се иранизирали, тюркизирали и славянизирали.

Даа, изглежда това е бил скрития замисъл на шляенето из степите.



Тема Re: Пак да напомня за келтската жилка [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано11.09.12 21:30



Даа, изглежда това е бил скрития замисъл на шляенето из степите.
- Ами да! Искали са да ни объркат, за да ни видят акълите



"скитското" Скил и британско-келтското Скилур
Тук имам малка грешка - британското е Силур, а скитското Сил /от сила/ е преиначено от Херодот на Скил /куче/, както е преиначил, по точно е дал епитети на всички племена и личности, които е описал.

Прасутаг келтски вожд от британските острови и Омуртаг.

Близостта на две имена нищо не значи, особено ако са от източници написани на чужд за тях език.

Значи!, защото има купчина други на -таг -так -док -ток / Спартак, Спарадок, Амадок/ по целия балкански полуостров, Скития и Персия.


- Англеси /островът на друидите боколобри/ и Онглос /Пюки/ -така са наричали свещенният остров.

И кое точно им е свещеното?
- Знам ли? Явно са обичали да медитират сред влажните изпарения на такива острови. Може би им се е явявала водната богиня Дана и са изпадали в полусексуален екстаз
апропо Я кажи защо на нея са кръстени реките Дана-уб /дунав/ Дана-стър, Дана-пър, Дана-ис и т.н от Европа чак дълбоко в скитските земи? Нали там е нямало келти?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Пак да напомня за келтската жилка [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.12 22:20



Я кажи защо на нея са кръстени реките Дана-уб /дунав/ Дана-стър, Дана-пър, Дана-ис и т.н от Европа чак дълбоко в скитските земи? Нали там е нямало келти?

Келти достигат чак до земите на Беларус и западна Русия, на тях е кръстена областта Галиция. Иначе лингвистите извеждат имената на реките от като ирански, предполагаемо наричани така от сарматите. А за нашата дума дъно какво ще кажеш?





Тема Re: Пак да напомня за келтската жилка [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано12.09.12 19:52



Иначе лингвистите извеждат имената на реките от като ирански, предполагаемо наричани така от сарматите.

Значи сармати има чак до Алпите? Иначе Дунав щяхме да викаме само от Силистра надолу.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Пак да напомня за келтската жилка [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано12.09.12 20:36



Значи сармати има чак до Алпите?

Някои алани с вандалите чак до северна Африка стигат през Иберийския полуостров, други се заселват в днешна Франция. Някои сармати воюват в Британия, въпреки че не смятам точно там да са оставили топоними.



Тема Re: Пак да напомня за келтската жилканови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано13.09.12 13:00



Какво остана от сарматите в Африка след последният им представител - Моамар?


Но названието Дунав е келтско и е останало досега след германизацията и славянизацията на местните келти - скордиски и други

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Пак да напомня за келтската жилканови [re: Exhemus]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано13.09.12 19:19



евала пич, оригиналното сравнение между Прасутаг и Омуртаг окончателно ме убеди, че от Усури до Мисури всичките са чукундури.





Тема Re: Пак да напомня за келтската жилканови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано13.09.12 19:23



- Англеси /островът на друидите боколобри/ и Онглос /Пюки/ -така са наричали свещенният остров.
Разграничаваме се от абсурдното сравнение: друиди - боколобри, но Ангълси е своеобразно убежище на всички борци против римската окупация на острова. А понеже римляните избиват друидите /своеобразната интелигенция на бритите/, последните там са доста /че и свещенни дъбрави си имат даже/. Е, в края на краищата през 61 г. римляните правят специална експедиция до острова и унищожават бунтовниците.
За 'о-в Певки' нямам сведения да е бил свещен.



Тема Re: Пак да напомня за келтската жилканови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано13.09.12 19:25



Иначе лингвистите извеждат имената на реките от като ирански, предполагаемо наричани така от сарматите
Не ирански, а индоевропейски. Все пак поначало европейците та чак до персите и индийците сме си езикова рода. Та ако се хванене за корените много неща можем да 'докажем' че са сарматски, персийски, германски, руски, български,... индийски и пр. Зависи от коя камбанария гледаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.