Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Българите са гърцинови  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано01.12.11 10:05



Не съвсем гърци, а потомци на тез, от които произлизат гърците



Тази хипотеза свързва 3 факта:
1. В писмеността линеар Б се срещат точно редица български имена вкл. и на ханове.
2. Линеар А и Б напоследък се дешифрира много добре чрез гръцкия.
3. Херодот описва племе, говорещо като гърците и почитащо подобни богове. Това племе живяло в скитските земи и строяло градовете си от дърво.

Както е известно, племената от Скития са били винаги подложени на огромен натиск. Било е нормално за кратко време едно племе да премине към друг етнос и език. Имало е иранизация, германизация, славянизация,тюркизация....

Представи си: гониш си стадата към тучната трева и изведнъж се оказваш сред множество непознати, които те гледат малко особено. Какво ще правиш? Те ли играят по твоята свирка или ти по тяхната?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано01.12.11 10:14



Ски-тия = ски-нация = ескиназия





Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано01.12.11 10:58



Имаше една теория че грайкост произлизало от тракос, нищо чудно и така де е, ако ги питаш и те не са сигурни какво значи гърци и за елини нямат читаво определение. Пък може и да се окаже, че "малака" са наричали Малките Готи на Урфила по Балкана и Малка Скития.





Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано02.12.11 09:03



я дай някоя статия за дешифриране на линеар А чрез гръцкия.
Както и примери къде имаме български имена /каквото и да значи това/ в Линеар Б.
Също и съответният цитат на Херодот къде аджеба в Скития имаме имаме гръкоговорящо племе.



Тема Re: Българите са гърцинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано02.12.11 10:43



Абе май и линеар Б малко по петродобревски е преведен ама айде. На мен по-любопитно ми е как се пише титлата хан с този линеар и да не става дума всъщност за крайпътно заведение. И ако е титла как се разбире че е на българин а не на монголец или тунгуз?
А Херодот май твърдеше че бористените в Скития били елини и имали градове.



Тема Re: Българите са гърцинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано02.12.11 11:42



Майкъл Вентрис и Джон Чадуик разшифроват по-голямата част от Линеар Б между 1951 и 1953 година. Вентрис отначало твърди, че езикът на Линеар Б не е старогръцки, впоследствие доказва, че наистина Линеар Б е ранна форма на старогръцки език.

Преди тях изследователката Алис Кобер създава графи, свързващи определени знаци, изпълняващи някаква граматическа функция. Тя забелязва, че някои думи имат общи корени и наставки и стига до извода, че с Линеар Б се записва флексивен език, където думите се скланят. Тя обосновава предположението си с факта, че Линеар Б съдържа прекалено много знаци, за да бъде азбука, но броят им е недостатъчен, за да бъде Линеар Б изцяло йероглифно писмо. Така Кобер стига до извода, че всеки знак предава отделна сричка. Въз основа на нейния труд Вентрис успява да разчете произношението на сричките и открива за всеобщо учудване, че езикът е ранна форма на старогръцки. Това измества с около 600 години назад във времето писмената история на старогръцкия език.


За българскитеимена в линеар Б цитирам авторитетния блогър sparotok, когото гърците следят изкъсо. Интересно е какво пишат те

? Интересно е дали имат аргументи срещу него? Така, понеже нямам в оригинал твърденията му, ако гърците нямат аргументи, то по косвен път може да се смята, че той казва истината

Имам чувство, че палеогръцкия близък до индо-европейския корен и съответно разбираем от тракийци,микенци и т.н. Даже съзирам общ клон със германските езици? Затова ще моля някой, разбиращ гръцки, да погледне линка, а също да коментира последното ми предположение.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано02.12.11 16:20



Жълт картон!



Тема Re: Българите са гърцинови [re: Exhemus]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано03.12.11 21:16



ахахаха ти на блогърски щуротии ли верваш?





Тема за сензация [re: koмитa]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано05.12.11 09:39



Заглавието е за сензация - нали прочете че става дума за нашенски, не гръцки имена.
.. И драгият Спараток се е обосновал:

sparotok - Линеар Б
22.05 19:47 Повечето от глаголическите букви имат успоредици Линеар Б както във форма така и в звук. С Линеар Б са документирани имена като Бато, Ботийо, Гета, Котеу, Мируло, Видако, Тато, Руси, Румано, Дейко, Силано, Камонийо, Делеу, Пирино ( плочици 1084, 1280 Е, 1293 Е, 1421 Х, 482 U, 1516 А 301 lxxxvii - по Чадуик) които са си нашите Бато, Ботьо, Гето, Котьо, Мирул, Видко, Тато, Руси, Румен, Дейко, Силан, Камен, Дельо, Пирин...

Срещат се също имена като Куруменио, Карамесийо, Токеу, Винийо
( плочица 236 К- по Чадуик), отговарящи на имената на старобългарските владетели Крум, Кормесий, Токту, Винех...Срещат се дори старобългарски родови имена като Вокило – Вокил и Ермаа – Ерми ( княз Винех е бил от рода Вокил, а княз Гостун от рода Ерми).

Линеар Б ще е гръцко писмо, ако Крум, Кормесий, Токту, Винех и др. бяха гърци...

В. Георгиев обясни отдавна, че линеарните писмености показват прилики с по-старите тракийски знаци от Градешница, но кой да го слуша?

Споменава конкретни

, които всеки, при добро желание, може да Е, аз не съм ги прочел. Има си професионалисти - да ги разчетат и да кажат тук вярно ли казва Спараток или не. Затова съм повдигнал тая тема.
Иначе, Чадуик, според коментарите, твърди, че микенците са гърци. Той може да е прав, но това не прави линеар Б гръцки. Знае се, че минкенците са завзели минойската цивилизация след поредният 3ти или или 4ти гео-катаклизъм. Те простоса се възползвали отлинеар Б. По-ранните текстове /и повече на брой/ не се разчитат чрез гръцки.
Има и друг аргумент - че протогръцкия не се е бил отделил до такава степен от индо-европейския. Взаимната разбираемост още е съществувала.
Дава се думата гр. "анакс" -цар; бъл. "канас"; реконструирана минойска или прото-гръцка "(в)анака". Вижда се даже, че българският се разделя с гръцкия доста по-късно, ако се има предвид по-голямата близост между българската и гръцката дума, отколкото до прото-думата

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: за сензация [re: Exhemus]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано05.12.11 10:23



Нито трябва да си професионалист за да прочетеш нещо, нито професионализмът е гаранция, че разчитането ще е правилно. Както професионализма в сексуалните дела не е пряко обвързан със достигането на желаната цел или придобиването на нежелани последствия.
Иначе Спарoток да си чете както иска, а всеки който чете недомислици по блоговете да си носи отговорност за пренасянето на заразата. Защото ако си част от нишката на простотия не е важно и оправдателно дали тоя преди тебе е професионалист, ентусиазиран блогър или селския идиот. Иначе посочи ми снимка или дай номер на надпис, където дословно да пише Ботьо, Котьо или Тато.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.