Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Омуртагнови  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.03.11 18:29



Има ли български владетел "Муртагон" или някой пак се е направил на фантаст?

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Омуртаг [re: whitewolf]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано14.03.11 20:20



Udmurt-tag = върховен







Тема Re: Омуртагнови [re: УйнaПeнa]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.03.11 21:29



Мурта-гон = гони мурти, вероятно Кришнамурти


Мутра-гон = ясно кой гони.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Омуртагнови [re: whitewolf]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано18.03.11 21:34



Бели вълко ,защо спамиш със тъпи теми ? За да докажеш ,че не си археолог ,за какъвто се представяш ? И,че изобщо нямаш екзистенца-минимум знания, които се придобиват, даже и в кой и да е от нароилите се ИФ ?

Впрочем кой знае ? Като имам предвид, що умници излизат от 20 години ,още от средните "школа" и какви "умници", имитиращи професори,доценти и н'ам к'ви си им предподават исторческа "премудрост" в сущите ИФ ,що ли пък се чудя ?

Че напълно естествено е,дипломиран археолог от тейзи "висши" школа хич да не е наясно имало ли е ,нямало ли е "Муртагон" ?



Да не пиша,че в тойзи смисъл е понятно,защо всичките ти теми ,са все от категорията "исторически будалщини",за които още преди доста време е списувал самият Ботйов.



Тема Re: Омуртагнови [re: Cтapинap]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано19.03.11 10:08



Аз не съм се представял за археолог. Но това не пречи да задавам въпроси на хора претендиращи да разбират от история. Пък и така ще мога да отлича кой тук е наистина историк и кой е "старинар"

. Напоследък историята стана много популярна и се нароиха всякакви почитатели на научната фантастика, историческата фантастика и свободната фантасмагория с историческа насоченост. И трябва да се проверява. Даже се срещат свободно четящи история индивиди със силни мераци да са открили големи истини. Едва ли са завършили ИФ, по-вероятно е някоя друга наука дето няма общо с историята, което не им пречи да надуват яко вувузелата и да реват колко са големи разбирачи.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Омуртагнови [re: whitewolf]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.03.11 11:28



Име whitewolf
Вид потребител free
Всичко мнения 1234
Web страница
Занимание (професия) археолог
Хоби графични символи




Тема Re: Омуртагнови [re: Kossoman]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано19.03.11 11:37



Тая информация вече не е актуална. Съжалявам ако съм подвел някого.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Омуртагнови [re: whitewolf]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.03.11 11:46



Докато я актуализираш ще мислим, че си археолог.





Тема Re: Омуртагнови [re: whitewolf]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано19.03.11 13:23



Завършил съм археология, но не работя като археолог. И иманяр не съм. И хобито съм си сменил. В момента хобито ми е чисто събирателско - събирам всякакъв вид фантазии с историческа насоченост и археологическа. Колкото са по-фантастични, толкова по-добре. Разбира се, не само аз се занимавам с това хоби, но и аз. Любопитно и увлекателно занимание бих го нарекъл. Това обяснява пуснатите от мен последни две теми. Разбира се, гледам да се допитвам до професионални историци, когато мога и до хора с претенции за знания в областта на историята. В крайна сметка живеем в свободна страна и щом един човек завършил техническа специалност например, може и се изявява като историк, пише книги и дава акъл, то и хората като мен също могат да развиват своето хоби, разбира се без претенции, че това е нещо сериозно.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Омуртаг [re: whitewolf]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано19.03.11 14:40



В отговор на:

Разбира се, не само аз се занимавам с това хоби, но и аз.




Ти май страдаш от раздвоение на личността?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.