Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано22.02.11 22:02



Някаква информация? знае се че България избира неутралитет във втората световна , и не е била съюзник на хитлеристка Германия . Всъщност имало ли е фашистко правителство в българия през годините в навечерието и по времето на втората световна война ?. Знайно е , че цар Борис и Фюрерът са си симпатизирали , както и българи и арийци!!!



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: ribarqt_]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано22.02.11 22:27



Госпожиците в училището какво казват?



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е била [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано22.02.11 22:34



Веке съм забравил преди 25г съм го учил , а и сега в демокрацията , много исторически тълкования са се изменили . От соц към капитализъм , от русофилство към русофобство и американофилия до към дори симпатия към фашизмос и т.н





Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: ribarqt_]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.02.11 23:09



Чети, бре рибарче. Какъв неутралитет те гази? България е член на Пакта. По-съюзник от това не знам да има.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: Kossoman]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано22.02.11 23:59



Е нали не участва във войната , може и да съм забравил от ученото по история но щом една държава не участва във военен конфликт , логично е да е неутрална. Но вярно, нали Хитлер затова и отравя царя , защото му е отказал да се бие на източният фронт. ПС учил съм че към пакта спадат 3 държави , Германия , Италия и Япония , никъде не се споменава България. Оста , Рим , Берлин , Токио



Редактирано от ribarqt_ на 23.02.11 00:04.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: ribarqt_]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.02.11 07:37



Страни, членуващи в Оста са: Германия, Австрия, Италия, Унгария, Румъния, Словакия, България (7 септември 1940 г.), Хърватска, Япония. За два дни член на Оста е била и Югославия. Финландия, Тайланд и Ирак официално не са влизали в Оста, но практически участват на нейна страна. Още девет държави, които нямат формално независими правителства участват в Оста.
Интересно ми е къде е това никъде, където не се споменава България като член на Тристранния пакт. Щото където аз чета, навсякъде си е в Пакта.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: Kossoman]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано23.02.11 11:14



Първоначалният вариянт на оста е бил Рим-Берлин-Москва-Токио.
Руснаците са били навити.
По време на Соболевата акция тия от бе-ка-пе-то като предани руски агенти са натискали България да се присъедини към Оста

, но в руската сфера на влияния - демек задунайка...

Според западни историци съветският натиск и заплахата от анексия принуждава правителството в София да подпише пакта с оста Рим-Берлин-Токио.

( След 22 юни 1941 мекеретата от бе-ка-пе-то пак като предани руски агенти изведнъж са се сетили че още от малки са си антифашисти.) и поемат курс на въоръжена борба срещу собствената си държава.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: dedo_minu]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано23.02.11 22:14




Първоначалният вариянт на оста е бил Рим-Берлин-Москва-Токио.
Руснаците са били навити.
По време на Соболевата акция тия от бе-ка-пе-то като предани руски агенти са натискали България да се присъедини към Оста , но в руската сфера на влияния - демек задунайка...


Край на цитата,,,

Би ли пратил линк , като доказателство на това твърдение.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: Kossoman]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано23.02.11 22:21



Интересно ми е къде е това никъде, където не се споменава България като член на Тристранния пакт. Щото където аз чета, навсякъде си е в Пакта.

Край на цитата,,,

Ами прочети историческият учебник , издаден през 1986г и виж там дали пише за легално присъединяване на България в пакта. Може да ти звучи странно но ние в годините на социализма не сме учили че България е имала фашистко правителство , а е било монархическо.



Тема Re: Царска българия(1934г-1944г) профашистка ли е биланови [re: ribarqt_]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.02.11 22:32



Абе ти учебници ли четеш? По история? Български? Баси и източника си избрал... По-добре чети какво пише енарей, той поне е последователен.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.