Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Фашистите са лумпенинови  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано16.08.10 16:34



Тази тема е откровенно политическа и модератора може да я изтрие или заключи, но според мен е изключително важна за вас. Немският националсоциализъм или т.нар. немски фашизъм е идеология за откровени лумпени. Първо за да си истински фашист трябва да си невероятно силен в умствено и физическо отношение, невероятно дисциплиниран. Второ безработните в Нацитска Германия са работили без пари в заводите на Круп където оръжията са били продавани на Вермахта на двойни и тройни цени и парите са отивали в швейцарски банки. Къде това нещо го е имало във великият СССР?

Второ от чисто социална гледна точка за да се наречеш фашист по мое мнение трябва да имаш доход от порядъка на минимум 6000 лева месечно което може да се постигне само по три начина - с невероятен интелект, на базата на чиста класова експлоатация или по престъпен начин. Къде се виждате вие драги приятели да изкарвате по 100 евро дневно с честен труд в България за да се наричате националсоциалисти и истински фашисти?

По своето същество фашизмът представлява агресивен капитал, а като говорим за капитал това според мен са мининум 250 000 евро. Този който има 250 000 евро вкарани в оборот в икономиката и взема наем или има бизнес може да се определи като крайно десен, в противен случай хора с по-малка собственост, по-малко пари и малки доходи от порядъка на 2000-3000 лева ако се определят като крайно-десни фашисти значи са откровени лумпени...



Ето я най-голямата красота - Парада на Руската армия -





Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано16.08.10 17:34



В отговор на:

т.нар. немски фашизъм е идеология за откровени лумпени.




Много си далече от истината, понеже ти е чужда семантиката и етимологията на думата „лумпен”.

Идва от немското der Lumpen – “просяк” със значение на “бедняк, дрипльо”.

В нацистката партия влизали предимно германци от средното съсловие – дребни буржоа, хора със земя, дребен бизнес, еснафи. Това е по същността си дребнобуржоазно движение, там са неговите корени преди да намери благоприятна почва във всички обществени слоеве. Един дребен буржоа не може да е “бедняк” или „дрипльо”, той си има земя, бизнес, доходи.

От друга страна обезземленият селянин, дошъл в града за да избяга от „идиотизма на селския живот” (тук цитирам буквално любимия ти Маркс от „Манифеста на Комунистическия интернационал”) се превръща в лумпен, градски бедняк, дрипльо, манифактурен работник и зарибен от левите идеи в крайна сметка влиза в комунистическата партия.

По другите ти твърдения – по-късно.

Редактирано от Panzergrenadier на 16.08.10 17:35.



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: Panzergrenadier]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано16.08.10 17:42



Много си далече от истината, понеже ти е чужда семантиката и етимологията на думата „лумпен”.

Идва от немското der Lumpen – “просяк” със значение на “бедняк, дрипльо”.



Ами лумпен съм, само един мерцедес за 300-350 000 лева струва колкото целият ми недвижим имот. Е като съм лумпен-сиреч бедняк как ще съм фашист??




В нацистката партия влизали предимно германци от средното съсловие – дребни буржоа, хора със земя, дребен бизнес, еснафи. Това е по същността си дребнобуржоазно движение, там са неговите корени преди да намери благоприятна почва във всички обществени слоеве. Един дребен буржоа не може да е “бедняк” или „дрипльо”, той си има земя, бизнес, доходи.



Дребен буржуа - аз разбирам имоти примерно от реституцията за минимум 250 000 евро. Под тази сума всички сме бедни. А и да не забравя - имоти вкарани в граждански оборот, а не просто да висят и да им плащаш огромните данъци които междувпрочем ще стават още по-огромни!




От друга страна обезземленият селянин, дошъл в града за да избяга от „идиотизма на селския живот” (тук цитирам буквално любимия ти Маркс от „Манифеста на Комунистическия интернационал”) се превръща в лумпен, градски бедняк, дрипльо, манифактурен работник и зарибен от левите идеи в крайна сметка влиза в комунистическата партия.

По другите ти твърдения – по-късно.


Ами не е точно така, защото първо аз не съм никакъв селянин, а човек от София като рода ми е руско-фински аристократичен. Второ имах имот от реституцията, но твърде малък - за около 70 000 долара които се изхарчиха за стандарт и подобрения по къщата, а същевременно бизнесът ми да правя кухни и гардебори откъдето с баща ми изкарвахме по около 2-3 бона месечно се срина заради кризата. Та общата ми идея е не само, че фашизмът е за лумпени които ще си дадат живота за него, а че като нищо следствие на кризата може да настъпи истински комунизъм и не само в България. Впрочем като се замислим сериозно управлението на ГЕРБ е точно ЛЯВО!






Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано16.08.10 18:36



Ей, Българина върти, сучи, па пак го извърне накъдето най много го гложди-пари и имоти, ама за това ви е виновно 50 годишното насилствено "равенство" в следствие на което от 1989 насам Българина е по-зле и от Гаргата събираща лъскави стъкълца в гнездото си...
Филер да си е Комунист а Панзера нека си е фашист ама какво общо имат тук доходите на всеки и реституцията?! Идеите са безплатни, за тях с друга валута се плаща - със "сиво вещество"...
Ей боже...боже...

Pyrogeri=Бургари=Българи!



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано16.08.10 19:21



Ей, Българина върти, сучи, па пак го извърне накъдето най много го гложди-пари и имоти

Хубаво, а труд?А?Работил ли си някога в нездравословна от физическо и психическо естество атмосфера за 3 лева на ден в продължение на месеци с психично болен шеф?Затова изхода са имотите, продажбите, валутните резерви, златото и прочее благинки.




ама за това ви е виновно 50 годишното насилствено "равенство" в следствие на което от 1989 насам Българина е по-зле и от Гаргата събираща лъскави стъкълца в гнездото си...

Да, комунизма наистина е опропастил нашето семейство и нашата фамилия, но ако беше станало така аз нямаше да съм се родил, а друг на мое място. А за сега с толкова малко капитал просто нямам друг изход. А ти вероятно не си осъзнал класово!Според мен без да се обиждаш имаш мислене на тинейджър.





Филер да си е Комунист а Панзера нека си е фашист ама какво общо имат тук доходите на всеки и реституцията?!

Как какво общо имат??Пак ти повтарям - не си се осъзнал класово!






Идеите са безплатни, за тях с друга валута се плаща - със "сиво вещество"...
Ей боже...боже...


Глупости, всичко се плаща, на кой свят живееш?








Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано16.08.10 19:55



В отговор на:

Това не е вярно, безработните в Германия се работили без пари в заводите на Круп от своя страна оръжията са продавани от Круп на Вермахта на тройни цени- източник История на Втората световна война/Москва-Воениздат/.




Знаеш ли изобщо какво говориш?!? И това е цитат от История на Втората световна война/Москва-Воениздат/? Това е 12 томното издание на Хрушчов, виждал съм го... Там даже не са написали и броя на съветските танкове към 22.06.1941 г. - страх ги е било да си признаят, че са имали около 23 000 танка – повече от танковете на всички страни в света взети заедно... Миролюбивият Съветски съюз въоръжен до зъби? Айде бе? Многотомника История на Втората световна война/Москва-Воениздат/ става само за подпалки или по предназначение във WC.

Когато в болшевишкия СССР (раят за всички работници и селяни) милиони хора са умирали през Холдомора и са яли жаби и брезови кори в III Райх при акция „Зимната помощ” за първите 3 години от управлението са събрани от доброволни помощи за бедните и изнемогващите 1 милиард и 82 милиона райхсмарки.

Когато руският мужик се трудил закрепостен в предприятието на селището в което е вътворен да работи (не можел да мръдне, паспортът му е иззет!!!) в Германия безработните се трудоустроявали чрез Трудовия фронт за обществена работа и са получавали държавен кредит гарантиран с полица. Фронтът гарантирал евтина екскурзия, почивка и ред евтини културни мероприятия.

В отговор на:

Къде това нещо го е имало във великият СССР?




„Великият съветски съюз”?!? Хммм.................. В профила ти пише, че си юрист... ти си порода адвокат-комунист?!? Или може би адвокат на комунизма? Кой набор си? Остана ли такава порода още? Не е лесно – 45 години промивки на мозъка...Болшевизмът е жив!!! Хващай гората за да се бориш за народна власт! Като дедо ти през 1941 г.



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.08.10 21:30



Не че нещо, ама фашизма е в Италия, а в Германия е националсоциализъм с доста разлики помежду им. И като те чета, наблягаш доста на руската литература по въпроса, наблегни на немската, там нещата са доста по-различни.



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: Panzergrenadier]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано17.08.10 11:52



Знаеш ли изобщо какво говориш?!? И това е цитат от История на Втората световна война/Москва-Воениздат/? Това е 12 томното издание на Хрушчов, виждал съм го... Там даже не са написали и броя на съветските танкове към 22.06.1941 г. - страх ги е било да си признаят, че са имали около 23 000 танка – повече от танковете на всички страни в света взети заедно... Миролюбивият Съветски съюз въоръжен до зъби? Айде бе? Многотомника История на Втората световна война/Москва-Воениздат/ става само за подпалки или по предназначение във WC.

Не е на Хрушчов защото мойте издания са в периода 1976-1980та години. В интерес на истината много неща не са написали изобщо. Примерно жертвите от съветска страна ги няма.




Когато руският мужик се трудил закрепостен в предприятието на селището в което е вътворен да работи (не можел да мръдне, паспортът му е иззет!!!) в Германия безработните се трудоустроявали чрез Трудовия фронт за обществена работа и са получавали държавен кредит гарантиран с полица. Фронтът гарантирал евтина екскурзия, почивка и ред евтини културни мероприятия.

И какъв е крайният резултат от тези държавни кредити?Огромни ДЪЛГОВЕ за държавата следствие на което нещата са могли да се оправят само с ВОЙНА!И то война точно на гърба на немският и руският народи. Вие изобщо наясно ли сте кой е дал пари на Хитлер и защо??








Великият съветски съюз”?!? Хммм.................. В профила ти пише, че си юрист... ти си порода адвокат-комунист?!? Или може би адвокат на комунизма? Кой набор си? Остана ли такава порода още? Не е лесно – 45 години промивки на мозъка...Болшевизмът е жив!!! Хващай гората за да се бориш за народна власт! Като дедо ти през 1941 г.

Не съм никакъв адвокат на комунизма, но съм роден на 3.03.1978ма от руско-фински произход. Прадядо ми Яков Фьодорович Коц се е бил срещу турските пълчища за да бъде България свободна. Дядо ми Веселин Яковов е може би най-големият архитект до 9ти септември 44та, впоследствие ограбен от комунистите. Аз до комунизма достигнах съвсем сам, по-точно достигнах до Маркс и Енгелс до книгата им Капиталът без изобщо и да съм го чел. Просто виждам какво става. А колкото до промивките на мозъка на вас фашистите и демонократите ви промиха мозъците с тези промени след 10ти ноември, че целият народ ще забогатее, че тук ще стане като в Америка за 2 години. Нали? Е?Разпродадохте си предприятията на безценица, имате едно 20 процента безработни, ОГРОМНА ПРЕСТЪПНОСТ И КОРУПЦИЯ която корупция се е превърнала вече в правна норма. Нещо по-лошо - нямате никакво бъдеще вие и децата ви освен да слугувате на богатите и жените и децата ви да сключват брак с чужденци заради парите им. Ето виждате ли до какво доведоха промените след 10ти ноември?Виждате ли какво е демокрацията в България?Виждате ли, че Капитализмът в България води до УНИЩОЖЕНИЕ на народа!

Извод - вие не сте неориентиран политически. И освен това не пишете по същество, а със заобикалки!Следователно съм прав в убежденията си!Колко е вашият месечен доход?Какво образование имате?Каква недвижима собственост притежавате-опора на класовият ви статус?Казах ви, че ако нямате доход от порядъка на 6000 лева месечно и или собственост за поне 250 000 евро и сте ДЕСЕН ЗНАЧИ СТЕ НЕОРИЕНТИРАН!






Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: koмитa]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано17.08.10 11:54



Здравей, Комита, радвам се да те видя!


Действително си прав, чета руска литература където нещата са написани по малко по-различен начин.



Тема Re: Фашистите са лумпенинови [re: FilerO99]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано17.08.10 13:41



Издателство "Атика" сега е пуснало доста книги, спомените на Манщайн-командващ ИЗточния фронт, спомените на Шеленберг-виден разузнавач, Спомените на Паул Хаусер-създателя и командващ на СС дивизиите, разпитите на Мюлер-шефа на Гестапо, може и да са фалшиви, но съдържат много интересни неща, вероятно фалшификатора е доста запознат, спомените на Ото Скорцени. Не знам дали ти е попадало и досието Хитлер, разработено по поръчка на Сталин, също така и Кой кой е в Третия райх, от български автор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.