Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 18.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 09:29



Като стана дума за пе4ати,монети,медалиони и др.
Ето на един на Баян



Много интересно.Баян и Албоин действат синхронизирано сре6ту гепидите.И не само това,но и ли4но си разделят пля4ката на половина след победата.Няма съмнение,4е тази война е предизвикана от Византия,но това не е толкова важно.
Много търсих в нета,дори си помислих,4е ве4е са я изтрили тази лонгобардска птица,но накрая я открих,макар и не толкова добра снимка.Сега да направим сравнение


Аз не оби4ам да пускам линкове,понеже забелязах напоследък,4е някой много упорито се опитва да промени историята по свой вкус,но за да се убедите,4е е от Лонгобардия 6те го пусна.
http://abissoweb.splinder.com/archive/2009-03

Историята на лонгобардите накратко,според тука6ните изто4ници е следната - според някаква легенда,те тръгват от скандинавия към континентална(централно-северната 4аст) на Европа,а след доста дълъг период от време изведнъж се озовават в Панония,а оттам в Италия.Оба4е когато се разрови 4овек се оказва,4е няма никакви доказателства.Някакво племе тръгва,според легендата,след което се изгубва някъде в северната 4аст на континентална Европа и край.Дали това племе има не6то об6то или не с панонците изглежда не е доказано,дори не6то пове4е ругите и др. племена от изто4ната 4аст,които се с4итат за немски изглежда не се знае от какъв произход са,няма доказателства.

О6те от лонгобардите,сребърна 4иния с воини и конски опа6ки


Има доста,ако не ме домързи 6те постна по-късно.

А сега да питам за6то този сребърен съд е от 6 век,а над сент микло6кото от 9 век?




Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано27.07.10 09:38



А да,пропуснах да кажа,4е горната 4аст на лонгобардската птица е от4упена,интересно.Оба4е при Баян - не е





Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано29.07.10 09:50



Я виж ти!Оказа се,4е това божество е било свързано с "първа пролет".
От Зороастризма преминава към Новруз,при волжките българи и се празнува в следните държави,вклу4ително и дн.Македония,България

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B7






Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор lautaro (минаващ)
Публикувано29.07.10 23:37



Разбирам, че си показала картинките на едно божество и една птица ама не разбирам какво искаш да кажеш. Ще бъдеш ли така добра да обясняваш друг път по ясно кави са историческите ти виждания относно разглеждания въпрос и най-вече кой е те тоя въпрос?
Ще бъда по-ясен - ти казваш: ,,Аз не оби4ам да пускам линкове,понеже забелязах напоследък,4е някой много упорито се опитва да промени историята по свой вкус" - е кажи кой е тоя някой. Или ,,Историята на лонгобардите накратко,според тука6ните изто4ници е следната" ами че то и според ,,тукашните" (вероятно домашните) е такава ама какво от това, че за прародина на германските племена и конкретно на лангобардите се пприема Скандинавския полуостров?
Обещавам, че когато загрея за какво точно е темата ще се включа конкретно по въпроса дори и нищо да не зная (както обикновенно и правя

)



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано30.07.10 20:05



Нека да отгадая

Лангобардите са интересни заради благоразположението си към нашите хора Това, че са се писали германци, може би се дължи на смесването им с готите и франките?
А всъщност те сигурно са наши! Един временен вакум в Панония ги е засмукал, но е засмукал и народ от къде нашенско.
Въобще Панония се оказа голям миксер
Така лангобардите се сдобиха с наша кръв - Тато и Вачо
Апък келтската / Албоин и Боян/ дадоха на нас



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: lautaro]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 08:46



Aми какво ли?Пусни туба,сайтове,клубове и понякога педията и 6те види6 какви надъхани идиотизми пускат,вклу4ително и някои българи,те не правят изклу4ение,макар 4е те поне познават по-добре историята.
В момента съм на тема Волжка България,но просто се питах за6то то4но там в Лонгобардия,намират място българите.
А лонгобардите според мен са смесени с местните,но предимно са панонци,то се вижда,но слу4айно открих,4е културата им е много близка до Сасанидската,както и на6ата.
А идеята ми е,4е около 90 от европейските народи идват от изток,дори и извънконтиненталната 4аст,дори в Англия се сражават храбро сре6ту римляните с КОЛЕСНИЦИ,а коня и култа към коня е типи4ен за изтока.А такива находки съ6то са типи4ни за изтока и навлизат в римската империя с идването на хуни,българи и др. народи.Преди това просто ги няма.Дори тракийците идват от изток,може би и етруските,които имат подобна на тракийската култура.На йуг се заселват пуни,които носят висока материална култура и елини,които допроинасят много за писмената история на Европа,но вси4ко останало идва от изток.
Ето и от по ранния период емблема на съ6тата богиня,за да видят дне6ните македонци откъде им произлиза емлемата

.То4но в него период се водят вътре6нополити4ески войни между персите при Артаксеркс II.

Lion, Sun and Anahita Logo
4th Century BC
Oldest trace of this emblem shows Shahanshah Artaxerxes II of Achaemenid Dynasty (404 BC - 359 BC) during 4th Century BC, Anahita (Ancient Persian Goddess), Aryan Lion and the Holy Sun.

Историята на Артаксеркс II можете да си я про4ете и сами.

Редактирано от si2 на 03.08.10 09:06.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 08:49



6те я пусна пак,4е не6то не ми се появява

Lion, Sun and Anahita Logo
4th Century BC
Oldest trace of this emblem shows Shahanshah Artaxerxes II of Achaemenid Dynasty (404 BC - 359 BC) during 4th Century BC, Anahita (Ancient Persian Goddess), Aryan Lion and the Holy Sun.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: Exhemus]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:00



Аз пускам това,което може да се види,а ти ми отговаря6 с гол текст,от хиляда и една но6т.
Снимката не излезе,но ето сайт на зороастрийците,от който се вижда.
Абсолутно съ6тия дракон,показан в този сайт,без никаква промяна използват и лонгобардите,съ6то и позата на птицата и т.н.Волжските българи съ6то използват дракона,като емблема.

http://iranpoliticsclub.net/flags/historical/index.htm



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др.нови [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:02



А да,между другото се оказа,4е и сасанидите са използвали конски опа6ки.



Тема Re: няма тема,Баян,лонгобарди и др. [re: si2]  
Автор si2 (пристрастен)
Публикувано03.08.10 09:19




Ето и о6те една такава поза на крилата,на втори ред,втора снимка
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zoroastrianism_in_Kurdistan

А слънцето и луната са изобразявани в българските,може би и други църкви и манастири.

Редактирано от si2 на 03.08.10 09:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.