Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: СТОЛИЦА НА БЪЛГАРИЯ ПРИ КАН АСПАРУХ ?нови [re: джинrиби]  
Автор shegorvechem (непознат )
Публикувано23.03.09 10:25



ДЖИНГИБИ (СТАРО КУЧЕ).

КОЛКОТО И ДА МИ Е НЕПРИЯТНО, СИ ПРАВ. ТОВА СА НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА. КАКТО СЕ КАЗВА ОТ ТАКАВА КАМБАНАРИЯ ТОЛКОВА !

-------------------------------------------------------------

Не много отдавна имахме 220 000 д. армия. Само сухопътните войски бяха 100 000 -120 000 души. Сам разбираш зависи от конкретните условия.
200 000 конници от 10 000 000 души са 2 на сто. Цифрата е напълно реална. Друг е въпросът за колко време може да се поддържа такава армия.
Нашите представи за Велика България, за Голяма България са ... почти никакви. Сам ще се убедиш. Още не съм отворил дума за Малка България.



Тема Re: СТОЛИЦА НА БЪЛГАРИЯ ПРИ КАН АСПАРУХ ?нови [re: Ziezi]  
Автор shegorvechem (непознат )
Публикувано23.03.09 10:40



Ziezi,

ПРАВ СИ ! ! !

ТЕРИТОРИЯ СЕ МЕРИ С ДРУГИ МЕРКИ.

БРОЯТ НА ХОРАТА В БЪЛГАРИЯ ПО ТОВА ВРЕМЕ Е БИЛ ... И ПО-ГОЛЯМ.

-----------------------------------------------

Това са други теми, ако искаш, можем и да ги разискваме.



Тема Re: СТОЛИЦА НА БЪЛГАРИЯ ПРИ КАН АСПАРУХ ?нови [re: Ray of Light]  
Автор shegorvechem (непознат )
Публикувано23.03.09 10:56



Ray of Light,

НА ВРЕМЕТО, КОГАТО ЗА ПЪРВИ ПЪТ ЧУХ ЧЕ (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ) СЪЩЕСТВУВА КАМЕНЕН НАДПИС (ОТНЕСЕН ОТ РУСНАЦИ НА НЯКЪДЕ) ЧЕ АСПАРУХ Е МИНАЛ ДУНАВ С 200 000 ДУШИ НА КОН(Е), НЕ ПОВЯРВАХ. ЕДНО Е ДА ЧУЕШ, ДРУГО Е ДА ВИДИШ И ДА ПИПНЕШ.

ПРЕДИ 2-3 ГОДИНИ ПРОЧЕТОХ, ИНТЕРВЮ НА ГЛАВНИЯ МЮФТИЯ НА РУСИЯ (ПОЗНАЙТЕ ЗА КАКЪВ СЕ СЧИТА) ДАДЕНО НА БЪЛГАРСКИ ЖУРНАЛИСТИ И ПУБЛИКУВАНО ОТ БЪЛГАРСКАТА ПРЕСА. ЧОВЕКЪТ ГОВОРИ ДИРЕКТНО ЗА 200 000 ДУШИ НА КОН(Е).



Тема Доста наивнонови [re: shegorvechem]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано23.03.09 11:04



Първо докажи, че Аспарух е съществувал, а после доказвай, че е украинец (малоруснак, хохол) и е прадядо на

! А на трето място търси столицата му във (да не се окаже, обаче, че е под морето на Kиевската ГЕС - то е 150 км. дълго!)!..

Редактирано от Д-p OxБoли на 23.03.09 11:10.



Тема Re: НЕ КАН а -РУХ или -РИХнови [re: Exhemus]  
Автор shegorvechem (непознат )
Публикувано23.03.09 11:11



Exhemus,

ИЗВИНЯВАЙ, СТАВАШЕ ДУМА ЗА СТОЛИЦАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ВРЕМЕТО НА КАН АСПАРУХ - ИМЕ И МЯСТО.

ЩОМ Е СТАНАЛО ДУМА. ГОВОРИМ ЗА 681 ГОДИНА И ПРЕМИНАВАНЕТО НА ДУНАВ НА ЮГ.

ОТЛИЧНО ЗНАЕШ ЧЕ РИМСКО ВИЗАНТИЙСКИЯ ХРОНОГРАФ НЕ НИ СЕ ДАВА ЗА ПОЛЗУВАНЕ. Т. Н. "ИМЕННИК" НАЙ-ВЕРОЯТНО Е ИСТИНКИ. ИМАМ СИ СВОИТЕ СЪМНЕНИЯ ДОКАТО НЕ ВИДИЯ ЦЯЛАТА КНИГА.

НО! НО! НО, О, О, О ПРЕВОДА, А, А, ... Е ШЕДЬОВЪР. НАПРАВО НИ Е ИЗХВЪРЛИЛ ОТ ИСТОРИЯТА.



Тема Re: НЕ КАН а -РУХ или -РИХнови [re: shegorvechem]  
Автор masterix (от Лутеция)
Публикувано23.03.09 11:35



Повреда в клавиатурата ли имаш или си забравил да изключиш капслока?
Иначе твърденията ти дотук са голословни и недоказуеми.



Тема Re: Доста наивнонови [re: Д-p OxБoли]  
Автор shegorvechem (непознат )
Публикувано23.03.09 11:46



Д-р ОхБоли,

ФАКТИ, ДОКАЗАТЕЛСТВА, ИЗВОДИ. МОЖЕШЕ И ТАКА ДА СТАНЕ, ПРЕДПОЧЕТОХ ДРУГИЯ, ПО-КРАТКИЯ ПЪТ. МОЛЯ ДА БЪДА ИЗВИНЕН ЗА ТОВА. НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА ГО ВЪЗПРИЕМАТ.

ПРЕДИ НЯКОЛКО ДЕНА ПОПАДНАХ НА ДИСКУСИЯ "СЪЩЕСТВУВАЛ ЛИ Е ВЪОБЩЕ "АСПАРУХ". КАКВО ДА ТИ КАЖА ? РАДОСТ ЗА ОЧИТЕ И ДУШАТА.

ПРИЕМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО, ДА ДОКАЖЕМ СЪЩЕСТВУВАЛ ЛИ Е АСПАРУХ.

НЯМА ДА ДОКАЗВАМ ЧЕ АСПАРУХ Е БИЛ УКРАИНЕЦ (МАЛОРУСНАК, ХОХОЛ). ТОВА ДА ГО ПРАВИ КОЙТО ИСКА. С АСКОЛ Е ПО-ЛЕСНО. КИЕВСКАТА ГЕС НЯМА ДА Я ПИПАМЕ, ЗА СЕГА.

БЪДИ ЖИВ, ЗДРАВ, ЩАСТЛИВ (ТАКА, КАКТО ТИ СИ РАЗБИРАШ ЩАСТИЕТО) И ОГРОМНО ДУХОВНО УДОВОЛЕТВОРЕНИЕ ОТ ТОВА КОЕТО СЛЕДВА.



Тема Re: Доста наивнонови [re: shegorvechem]  
Автор roum ()
Публикувано23.03.09 12:37



Знам ли ? Силистра ми изглежда доста подходящо място, макар да срещна доста противници с начина си на мислене ( не се ровя в първоизточниците толкова задълбочено, а размишлявам " ако бях Аз какво бих направил при подобни условия ...").
Силистра е бил добре изграден, съществуващ град ... Защо е необходимо да се строи напълно нов?
Това обяснява и дървения дворец в Плиска
Според Теофан се установил във Варна близо до Одесос.... Защо не е превзел Одесос тогава ... Имам една неподплатена теория, която обаче сим сигурен ще срещне доста противници .
Аспаруховите Българи не са били добри в морското дело, затова са сметнали че ако превземат Одесос практически ще секнат преминаващите стоки...
Ако владее съседните земи а остави главният град Византийски от стоките пак ще идват от тук, но той може да иска данък за преминаването им (охраната) през неговите територии .... Логично е тогава да се държи малко дистанцирано от подобна дойна крава, за да може тя да пасе ...




Тема Силистра - доста наивнонови [re: roum]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано23.03.09 12:54



защо, въобще трябва да има столица. Много от монарсите са били "гастролиращи". Напр. императорите на Свещената Римска империя, английските крале през Средновековието...



Тема Какво пише един съвременникнови [re: shegorvechem]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано23.03.09 13:29



Пюки !!



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.