Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано05.03.09 23:07



оня ден в шоуто на слави трифонов беше прочетено "предсмъртното писмо на Васил Левски"



още докато го слушах, бях 90% , че такова писмо няма

днес като се рових, и като не намерих нищо подобно, направо ми стана жал за българския народ





Тема Re: предсмъртно писмо на Левскинови [re: Ziezi]  
Автор lufev ()
Публикувано05.03.09 23:17



Байовци,

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни.

Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.

Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава.

На такива аз съм им писал и преди” Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.



Автор Антон Сираков (в атакаджийския му период)





Тема Re: предсмъртно писмо на Левскинови [re: lufev]  
Автор si2 (член)
Публикувано06.03.09 00:11



Като,4е ли днес го е писал





Тема Re: предсмъртно писмо на Левски [re: si2]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.03.09 00:36



ами то днес е писано



Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: Ziezi]  
Автор deLake (sir)
Публикувано07.03.09 19:00



оня ден в шоуто на слави трифонов беше прочетено "предсмъртното писмо на Васил Левски"

След онова мнимо заболяване Слави да не е взел вече и да се възнася на небето, че почна да получава писма от покойници?
На мен по ми е интересно, че още се намират хора да гледат това предеване.

______________________________




Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано07.03.09 23:00



О,да, народът е мъдър и непогрешим, тълпата е много по - умна и от най - умните и просветени индивиди



100 символа не стигат!

Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: Ray of Light]  
Автор tzadek37 ()
Публикувано08.03.09 21:52



не знам как се пуска линк. който може - това е адреса:
http://godsavebulgaria.blogspot.com/2009/03/blog-post.html



Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: tzadek37]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано08.03.09 22:37



десетки блогове публикуваха това измислено "писмо" след като сценариста на слави трифонов го прочете в шоуто като автентично





Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: tzadek37]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано08.03.09 22:39



Натискаш URL, появява се [URL][/URL] (или ги изписваш ръчно) и слагаш линка между тях.
Гадното е, че винаги се появяват на дъното на текста, не там където е курсора.



Тема Re: предсмъртно писмо на Левски ?!?!нови [re: Ravegrave]  
Автор tzadek37 ()
Публикувано08.03.09 22:52



Mersi bratle!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.