Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ти добре ли си? [re: Rex Mysorvm]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано21.12.08 10:00



Милионът на дискутираните историци пак се свежда до един файтон хора
От войните на Атила следва че хуните имат армия, която не може да се набере само от един милион население...

======
"Второ да не се допуска българска история до днешните територии на Русия ...
Глупости на търкалета. Искам да ми покажеш цитат, където се засягат такива идеи"

Петър Дорев цяла книга написа за поемата на Михаил Бащу - Шан Казъдастан, че няма нищо общо с българите.. А и скандалите му преди години против Тамара Яеулина.... А Украйна не е Южна Русия....

А за волжските българи най добре говори титлата на руския цар - цар на българите. Само за днешните съветски автохтонни идеологеми там няма българи, както и за съветската наука - напук на очевадните титли на собствения им цар....


"Ти какво общо имаш с тюрките? "
Орхан -Органа
Омуртаг - Юмер
оногури -он огуз
Асен-Асан
Тангра-Тенгри
Това са само различни прочити на едни и същи месопотамски корени... само дето нашият прочит е доста по-стар...
======
"Главното ограничение е да поддържат анти-автохтонистична линия."
Много надценяваш автохтонистичната линия. И тези които ругаеш и тези от автохтонистичната линия са много удобни на идеологията на Русия, така както там я разбират.....
========

Та нека да се върнем към въпросите за Веда Словена и за хипотезата че тя отразява реални събития.

1. Става дума за далечен крал - Читайски.
2. Става дума за Харапска земя с чернокожи жители (земеделци) и как Читайския крал ги е заробил за да ги прати при данавите...
3. Става дума за Дунавски крал с аборигенно население, което не е познавало земеделието.
4. Става дума как земеделското "ноу хау" на чернокожите да се предаде на местните данави...
5. Краля Дунавски и "ойската" му са замръзнали а Читайския - не. Та кой е бил от към студеното - от към север?



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: dedo_minu]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.12.08 17:54



Коя е Тамара Яеулина ?

не занма дали аз съм автохтонец, но аз твърдя, че българи има из цяла Евразия, и това е второто нещо, което трябва да направи българската историческа наука - да намери следите от българските преселения из цяла Евразия

разбира се първото нещо, което трябва да направи българската историческа наука е твърдо да заяви, че Балканите са прародината на българите



Тема Ти добре ли си?нови [re: Ziezi]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано21.12.08 18:09



Ђразбира се първото нещо, което трябва да направи българската историческа наука е твърдо да заяви, че Балканите са прародината на българите

Немаш проблеми - само че за сега не съм наясно за връзките и приемстваността между Градешница, Варненския шелф и за Чаталхоюк.и земите на днешен Иран (персите не са коренни жители а Месопотамия са по-късни от Чаталхоюк и Градешница) освен това наскоро един унгарец ми писа за артефакти от Карпатския басеин още от неандерталско време.

За мен въпросът е открит - кой знае утре откъде какъв артефакт ще се появи



Месопотамия е основа не защото е по-стара а поради писмеността и писмените записи. Единствено по стари записи са във фолклора, който още не сме се научили да четем като хората....



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: Ziezi]  
Автор Acпapyx lYl ()
Публикувано21.12.08 18:12



В отговор на:

първото нещо, което трябва да направи българската историческа наука е твърдо да заяви, че Балканите са прародината на българите




Лесно е да ти се иска да заявиш нещо, но едно такова изявление, ти проправя път към лудницата. Кой български историк би извършил подобна глупост, да му се смее после цял свят.

И какви доводи би изкарал в полза на хипотезата си?



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: Acпapyx lYl]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.12.08 19:18



Лесно е да ти се иска да заявиш нещо, но едно такова изявление, ти проправя път към лудницата. Кой български историк би извършил подобна глупост, да му се смее после цял свят.

И какви доводи би изкарал в полза на хипотезата си?


знам, знам - аллах е един, и мемед е неговият пророк





Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: dedo_minu]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.12.08 19:19



мене артефакти ми не требат

дедо ми си е мой дедо, нищо че е ял и пил от паници, гърнета и стомни, а аз немам

Редактирано от Ziezi на 21.12.08 19:21.



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: Ziezi]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано21.12.08 20:19



разбира се първото нещо, което трябва да направи българската историческа наука е твърдо да заяви, че Балканите са прародината на българите



-А и не само на тях, а и на едно 30тина % от всички Европейци...За балканското ледниково убежище говоря...



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: dedo_minu]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано21.12.08 20:20



освен това наскоро един унгарец ми писа за артефакти от Карпатския басеин още от неандерталско време.

-А на мен един Румънец ми говореше за добре запазен неандерталски череп там...



Тема Re: Ти добре ли си?нови [re: Acпapyx lYl]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано21.12.08 20:22



И какви доводи би изкарал в полза на хипотезата си?


-Не само доводи, но и дказателства може да изкара и то 100%ви...ДНК им се вика на тези доказателства....



Тема Re: Отплеснал си се географски и хронологично. Яко!нови [re: dedo_minu]  
Автор Maтypъм (непознат )
Публикувано25.12.08 19:32



Китай идва от монголски и значи център. Да припомня и, че на китайски назанието на Китай, Жонг Гуо, значи именно Централно Царство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.